Rozrusznik błyskawicznie rozładowuje. problem z odpaleniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 14, 2007 08:15
Lokalizacja: RAWICZ

Rozrusznik błyskawicznie rozładowuje. problem z odpaleniem

Post autor: Grzegula » sob gru 15, 2007 18:27

Od czasu jak przywiozłem mojego MK3 1.9 D mam ogromne problemy z odpaleniem. Jak sie zagrzeje to już jakoś pali ale jak zostawiłem go na 3 godziny to już był koniec.
Wszystko wskazywało na świece i akumulator ale wymieniłem świece na nowe i po naładowaniu akumulatora odpalił chociaż długo kręcił.

Ostatnio zostawiłem golfa pod blokiem na 3 dni, wyciągnąłem akumulator i ładowałem go cały czas w garażu co chwile. Jak postanowiłem odjechać zatargałem baterie do auta i... rozrusznik nie ma siły ukręcić!!!! masakra. słychać tylko że bardzo powoli kręci ale nie daje rady. Mam jeszcze omege b z 2.5 litrowym silnikiem i chciałem go odpalić od niej a tu obroty w omedze opadały jak zaczynałem i dalej nie ma siły przekręcić.
Co to może być!!!
Rozrusznik niby chce zakręcić ale nie możliwe że akumulator nawet 5 minut nie trzyma prądu.

Postanowiłem się przyjeżeć jeszcze przekaźnikom a tu dziwne rzeczy zauważyłem.
Są tam tylko chyba 3 przekaźniki!! licząc od lewej tj pierwszy pusty (numer 7) potem są 2, potem jest zmostkowany z numerem 10 a potem znowu jest przekaźnik. Może tu jest problem?
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 22:28 przez Grzegula, łącznie zmieniany 2 razy.


Chcesz wygrać przejazd niebieską limuzyną? Wyślij sms o treści HWDP na numer 997 :)

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob gru 15, 2007 20:24

Witam.
jeśli dobrze zrozumiałem- masz objawy jak przy rozładowanym aku- rozrusznik kręci powoli?
Jeśli odpalasz od Omegi, albo wkładasz świeżo naładowany aku i nie kręci to nie przekaźniki. Uszkodzony przekaźnik może rozładoać akumulator, ale nie natychmiast i odpalając z kablami by odpalił.
Najpierw sprawdź przewody masowe od akumulatora i rozrusznika. Przetarte, zaśniedziałe potrafią robić problemy z odpalaniem.
Po 2 rozrusznik.
Sprawdzić u elektryka, a potem mechanicznie...
Wyjąć, sprawdzić tulejki. Jak zatarte to wymienić. Można je kupić, jak nie to wytoczyć za kilkanaście-20 zł. Sprawdzić wirnik, ośkę wirnika czy nie jest starta na końcach (mialem tak w Audi to musiałem wymienić rozrusznik). Sprawdź czy oś wirnika jest prosta, czy na stojanie nie ma przetarć.
Na ciepłym silniku słaby rozrusznik jakoś kręci, na zumnym jak gęsty olej to go muli. Niby chce kręcić, jak napisałeś, ale robi to powoli.
Pozdrawiam.



Grzegula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 14, 2007 08:15
Lokalizacja: RAWICZ

Post autor: Grzegula » pn gru 17, 2007 20:13

No i sprawa się wyjaśniła. Kupiłem nowy akumulator i golfik pali a rozrusznik kręci jak szalony ale.... pojeździłem trochę, chce zgasić silnik a tu zonk!!! Nie chce sie zgasić!!! wyglądało to tak jakby rozrusznik cały czas kręcił. Nie wiedziałem jak go wogóle zgasić więc postanowiłem na zapalonym silniku przekręcić kluczyk jak bym zapalał i wtedy dopiero silnik przestał się trzęść i jak go chciałem zgasić to zgasł wkońcu.

A teraz najlepsze. Pomyślałem sobie że jak stał tak przez kilka dni bez akumulatora to mu się coś może popier....... ale chce znowu zapalić silnik a tu rozrusznik ani drgnie!!!!
żadnej reakcji!!!
Dopiero jak odczekałem z 15 minut zaczął kręcić.

Co to może być? Może ten rozrusznik załatwił mi akumulator?

--------------------------------------------------------------------------

Sprawa się rozwiązała na dobre. Włożyłem inny dobry akumulator i rozrusznik rozładował go błyskawicznie. Musi gdzieś robić gdzieś zware chyba
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 22:26 przez Grzegula, łącznie zmieniany 1 raz.


Chcesz wygrać przejazd niebieską limuzyną? Wyślij sms o treści HWDP na numer 997 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 158 gości