Problem z lampką SERWIS i ESP...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
perduto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:51
Lokalizacja: Katowice

Problem z lampką SERWIS i ESP...

Post autor: perduto » czw gru 06, 2007 18:36

Witam wielbicieli VW ;-)
Na początek - starałem się znaleźć podobny wątek, ale nie znalazłem, więc piszę...
Jeżeli się mylę, proszę o linka z takim tematem.
Z góry dziękuję także za pomoc, no ale do rzeczy.

Pół roku temu kupiłem MK4 1.9 TDI.
Wymieniłem olej i co trzeba po zakupieniu samochodu.
Jakiś czas temu po przekręceniu kluczyka zaczęła zapalać się informacja SERWICE i ilość km do chyba standardowego serwisu. Nie chciałem przepłacać, więc wszystkie potrzebne wymiany dokonywałem na innych warsztatach jak VW.
W końcu ilość km spadła do 0, napis SERWIS świeci się nadal i teraz już miga.
Do tego dzisiaj po raz pierwszy po przejechaniu kilku km, zapala mi się lampka: Elektronicznego Napędu Stabilizującego ESP. Nie umiem jej wyłączyć guzikiem ESP.

Moje pytanie, jest ktoś w stanie mi poradzić, gdzie się udać, aby mi podłączyli komputer i zresetowali czy jak się mówi na taki ruch, który zresetuje ten włączający się SERWIS.
A drugie pytanie czy włączająca się lampka ESP ma związek właśnie z nieprzeprowadzonym wg komputera w samochodzie serwisem?

W ostatnim czasie nic się nie działo z samochodem, więc wydaje mi się że włąśnie ta lampka ESP ma związek z tym serwisem, ale chciałbym się upewnić u większych fachowców jak ja.

A jeśli chodzi o komputer... to jestem ze śląska - Katowic, więc coś w tym rejonie.
Dziękuję za pomoc.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » czw gru 06, 2007 18:47

jeśli chodzi o serwis to pobierz instrukcję kasowania takiej inspekcji i już.
opisz dokładniej zachowanie kontrolki ESP...
po odpaleniu silnika nie powinna się świecić, może mrugać kiedy jest ślisko , jeżeli świeci non stop to trudno bez kompa zgadywać, może być padnięty jakiś czujnik a ich jest wiele jeśli idzie o system ABS,ESP... spróbuj na zapalonym silniku nacisnąć "ESP" ,jeżeli jest wszystko OK to powinna zgasnąć.
pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
perduto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: perduto » czw gru 06, 2007 18:58

Jeżeli chodzi o kontrolkę ESP. Zaczęła mi się zapalać dzisiaj. Wczoraj ilość km przy serwisie osiągnęła 0km, więc powiązałem te dwie rzeczy, no ale nie wiem.

Jeżeli chodzi o samą kontrolkę ESP.
Zapala się ona po przejechaniu ok. 2km. Nie można jej wyłączyć, przyciskanie guzika ESP nic nie daje. Trzeba wyłączyć silnik, powtórnie załączyć, wtedy się nie pali, ale znowu 2km i się zapala, więc to trochę walka z wiatrakami ;)

Tydzień temu, jak jeszcze był śnieg, wszystko działało jak należy czyli zapalała się jedynie w momencie jakiegoś poślizgu, gdy komputer korygował tor jazdy i gasła przy wyprowadzeniu samochodu, przyhamowaniu itp.

Teraz to już nie wiem o co chodzi :(


ps. jeżeli chodzi o napis serwice to pomogło, więc za tą pomoc dziękuję bardzo.
Ostatnio zmieniony czw gru 06, 2007 19:08 przez perduto, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » czw gru 06, 2007 19:19

badanie czujnika kąta skrętu- odpalasz silnik i na postoju skręć kołami, w jedną stronę i w drugą, jeżeli zapali się kontrolka to świadczy o padniętym czujniku kąta skrętu, jest jeszcze czujnik skrętu ,który znajduje się gdzieś przy kolumnie kierownicy też lubi siadać, oba przypadki można spróbować "wyleczyć" po przez czyszczenie styków ale to rzadkość a rozbieranie taśmy pod kierownicą gdzie znajduje się czujnik kąta skrętu to już w ogóle wymaga cierpliwości ;)
pozostaje podłączyć auto pod komputer zrobić scana i będzie wiadomo gdzie szukać...
pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
perduto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: perduto » czw gru 06, 2007 22:48

No i już wiem coś więcej...

Kontrolka ESP zapala się w momencie mocnego wciśnięcia pedału hamulca. Nie ma znaczenia czy samochód stoi czy też jedzie. Lekkie naciśnięcie nie włącza ESP, ale mocne włącza ESP które już nie gaśnie. Doszedłem do tego kiedy teraz wracałem z pracy.

Dodatkowo teraz również zapala się i miga lampka kontrolna UKŁADU ROZGRZEWANIA ŚWIEC, co za tym idzie, chyba już nie mam na co czekać...
Chyba autko pójdzie pod komputer, no chyba że ktoś wie co to może być...

Jakby coś, to rozłączyłem akumulator i włączyłem ponownie, gdyby był to błąd komputera. Niestety, to nie pomogło, sytuacja z lampkami się powtórzyła, więc...??
Jakieś sugestie po tych informacjach??



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt gru 07, 2007 08:59

Po ostatnim Twoim poście stawiam na czujnik świateł stop przy pedale hamulca, sprawdż czy w momencie wciśnięcia pedału hamulca światła stopu się świecą, jak nie to juz masz usterkę w ręku. Jak co to pisz na pw, mogę Ci podpiąc kompa, mogę też podesłać na maila jak samemu prosto wymienić ten czujnik, koszt czujnika niewielki poniżej 100 i kupisz za tyle w ASO.


valerio

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » pt gru 07, 2007 19:28

valerio pisze:czujnik świateł stop przy pedale hamulca
jak najbardziej przy mrugającej kontrolce "świec"... ale to ESP to tak nie do końca... komputer prawdę Ci powie ;)
dobrze ,że kolega się zaoferował, perduto, łap okazję ;)
pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
krismagda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 01, 2007 19:08
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: krismagda » sob gru 08, 2007 17:53

mam usiebie dokładnie to samo,jeśli chodzi o kontrolkę świec żarowych to na mur beton czujnik(wyłącznik) stopu należy wymienić, koszt w aso ok.36zł(czterostykowy),jestem przed wymianą i dokładnie sprawdzałem. jeśli chodzi o ESP to u mnie też włącza się tylko po mocniejszym hamowaniu i skasować idzie dopiero po wyłączeniu silnika (nie ma żadnych innych niepokojących objawów towarzyszących). po sprawdzeniu na VAG'u mechanik stwierdził , że padł czujnik ESP w beczce tzn.pompie wspomagania hamowania , a że jest ona nierozbieralna i nie da się wymienić tylko czujnika więc zostaje tylko wymiana na nową co oczywiście wiążę się z kosztami.
chcę to jeszcze sprawdzić u innego fachury lub w aso bo wydaje mi się , że ktoś chciał iść na łatwiznę i przy okazji zarobić a poza tym czytałem tu na forum ,że ktoś z podobnym problemem musiał wymienić tylko jakiś czujnik i w aso niedrogo za to chcieli (tylko było zbyt ogulnikowo opisane).Dlatego też czekam jak sprawa zakończyła się u ciebie PERDUTO, idaj znać o postępach.



Awatar użytkownika
perduto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: perduto » sob gru 15, 2007 15:15

dokładnie jak napisał valerio...
czujnik świateł stopu przy pedale hamulca

Przy okazji sorki valerio że z Tobą się nie skontaktowałem, ale w momencie kiedy Ty pisałeś posta, moje autko stało już na komputerze...

W sumie za diagnostykę i wymianę zapłaciłem 140 zł, 60 za podpięcie komputera, 80 za wymianę i robociznę, nie wiem czy dużo czy mało... bo się nie znam ;)

Tak czy siak naprawa trwała 15min, polegała na zdjęciu 2 osłon spod kierownicy dogrzebaniu się do tego czujnika i wymiany. Sam bym sobie pewnie nie poradził, bo nie wiedziałbym gdzie szukać, ale dla fachowca to była szybka praca...

A dla kolegi co ma taki sam problem, nie działały mi światła stopu, a reszt ajak pisałem wyżej, więc wszystko się zgadza z tym co napsiał Valerio



slawooo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 14, 2008 19:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawooo1 » pn mar 17, 2008 00:42

Siema
Ja mam podobnie tylko ze światłami jest wszystko oki ale kontrolka ESP ciągle się świeci po odpaleniu silnika. Podobno jest to czujnik ale nie wiem gdzie dokładnie on się znajduje.

Pomocy


leć Adam Leć.....

ruszmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:11
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

kontrolka ESP

Post autor: ruszmar » ndz maja 11, 2008 21:02

Skoro kontrolka ESP wogóle nie gaśnie to może być kilka przyczyn, ja miłem to samo po wymianie pompy ABS, kontrolka świeciła, po podłączeniu do VAG okazało się ze trzeba zakodować pompę od nowa i przeprowadzić adaptację czujnika konta skrętu. Adaptację przeprowadzasz natepująco:
1) odpalić samochód
2) skręcić kierownicę na max w prawo potem w leto
3) jechać autem na krótkim odcinku prędkością do 20 km/h
4) stanąć zgasić auto

powinno pomóc.



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » ndz maja 11, 2008 22:45

ruszmar pisze:Adaptację przeprowadzasz natepująco:
1) odpalić samochód
2) skręcić kierownicę na max w prawo potem w leto
3) jechać autem na krótkim odcinku prędkością do 20 km/h
4) stanąć zgasić auto
jasne, masz rację ale pod jednym warunkiem....
przed tym trzeba kliknąć na vagu jedną ikonkę i wymusić na aucie kalibrację, lub jak kto woli adaptację i to nie jest z tym tak do końca, czujnik skrętu często jest OK, ludzie wymieniają taśmy i się cieszą, że system działa, płacą ogromne pieniądze za wymianę a ja np: pozbyłem się problemu tylko przez to, że rozebrałem taśmę i przeczyściłem ów czujnik czystą szmatką ;)
kliknąłem ową ikonkę i ..... :D
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

se87ba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 04, 2009 09:50
Lokalizacja: Czerwionka City
Kontakt:

Post autor: se87ba » czw mar 05, 2009 23:35

kolegdzy a napiszeci mi gdzie dokładnie jest ten czujnik z esp??? i jak on wygląda??
z góry dzieki :jezor:


Witam wszystkich użytkowników :D

jajo108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 11:56
Lokalizacja: KOŁO
Kontakt:

Post autor: jajo108 » pn gru 14, 2009 10:56

Witam!
Podłącze się do tego tematu, bo u mnie w moim golfie rownież występuje problem z ESP. Byłem na komputerze i komunikat jaki mi wyskoczył to :
Rozpoznano usterkę
00812 035
Przel. Wylacz. Cewki magn. cisn.
hamow - F84
Usterka występuje sporadycznie

Broblem objawia się następująco, gdy odpalam auto kontrolka od esp gaśnie. Wtedy system działa, sprawdzałem... jednak gdy tylko nacisnę pedał hamulca, bez wzgledu na siłe z jaką go naciskam system przestaje działać. Zapala sie na stałe kontrolka od esp. Czujnik stopu był sprawdzany, nawet wymieniony (tak doradził mi mechanik, ze to wina tego czujnika) jednak nie pomogło. Teraz wmawia mi ze trzeba calą pompe abs z modulem esp wymienić, ale widze po nim ze nie ma zielonego pojecia co jest nie tak, a nie chce by na mnie i na mojej kasie sie uczył...
Proszę o pomoc ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 223 gości