czujnik temp wody chlodzacej - po wymianie nie grzeją świece

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

czujnik temp wody chlodzacej - po wymianie nie grzeją świece

Post autor: supr3me » ndz gru 09, 2007 11:55

witam
od jakiegos czasu mam takie zjawisko ze od czasu do czasu autko po nocy zakopci, świece i kąt wtrysku OK ...mechanik wpadl na pomysl zeby podmienic czujnik temperatury wody - to bylo w piatek ...w sobote rano z trudem odpalilem auto i zobaczylem za soba ogromna chmure dymu niebieskiego :) to samo dzis ..temperatura powietrza ponizej zera... zauwazylem ze kontrolka od swiec zarowych po wlaczeniu zaplonu tylko mignie na chwilke jakby silnik byl cieply ...czy to oznacza ze przez ten czujnik nie grzeją swiece? i stad ten problem z odpaleniem? dzis pierwszy raz odkad mam to auto odpalilem za drugim razem :) i to z trudem, tak to nigdy nie ma z tym problemu...


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz gru 09, 2007 12:01

bo tak powinna dzialac kontrolka siwec zarowych w TDI

powinna sie zapalic na 1 - 2 sek i zgasnac, chyba ze jest naprawde mroz wielki to grzeje dluzej...


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » ndz gru 09, 2007 12:05

wiem, ale to nie jest normalne swiecenie sie kontrolki kiedy jest w miare cieplo na dworze ...przy dzisiejszej temperaturze (jakies 1-2 ponizej zera) to z pewnoscia by sie zaswiecila na conajmniej 3 sekundy, a ona gasnie naprawde po ulamku sekundy, dokladnie tak jak by silnik byl rozgrzany do 80 stopni..


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz gru 09, 2007 12:40

supr3me, zależy jaki ten czujnik kupiłes jak mniej wiecej za 30 zł lub jeszcze mniej(sa i za 17)to powodzenia,tu może być przyczyna bo to jest barchło,jaka cena taki towar helli taki czujnik kosztuje ok 80 zł,a zamień sobie go sam tu masz jak http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113603 tam tez gdzies jest nr jego,na sam poczatek proponuję ci go podmienć od jakiegoś znajomego jak masz :bajer:



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » ndz gru 09, 2007 14:37

najlepiej niech mechanik załozy stary czujnik ,skoro palił na nim dobrze



Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » ndz gru 09, 2007 15:11

jaszczur pisze:zależy jaki ten czujnik kupiłes jak mniej wiecej za 30 zł lub jeszcze mniej(sa i za 17)to powodzenia,tu może być przyczyna bo to jest barchło,jaka cena taki towar helli taki czujnik kosztuje ok 80 zł,a zamień sobie go sam tu masz jak http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113603 tam tez gdzies jest nr jego,na sam poczatek proponuję ci go podmienć od jakiegoś znajomego jak masz
nie mam pojecia co to za czujnik, mechanik go mial, niby do audika chcial przypasowac ale nie dzialal czy cos wiec mu sie zostal ..i podejrzewam ze u mnie tez nie dziala po prostu dlatego.....
DANIEL LHR pisze:najlepiej niech mechanik załozy stary czujnik ,skoro palił na nim dobrze
...w poniedzialek od razu jade do mechanika zeby zalozyl ten stary, mam nadzieje ze go nie wywalil a jesli tak to bede mial nowy gratis :D


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 225 gości