przekaźnik od świec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 12:11
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

przekaźnik od świec

Post autor: PST » czw gru 06, 2007 15:22

witam. mam problemy z przekaźnikiem a przynajmniej tak podejrzewam. Czasem przed odpaleniem auta świeci kontrolka od świec i nagle zaczyna migać a co za tym idzie mam problem z odpaleniem auta... wie ktoś może jak sprawdzić ten przekaźnik? jak zdiagnozować przyczynę? no i podstawowe pytanie gdzie on się znajduje...



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » czw gru 06, 2007 15:50

prawdopodobnie przepalony bezpiecznik sprawdz w bezpiecznikach jest tam jeszcze jeden 50A dopiero gdy to wyeliminujesz sprawdz przekaznik przewaznie znajduje sie niedaleko zbiorniczka plynu chlodacego pozdrawiam



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » czw gru 06, 2007 15:54

jak dobrze pamiętam w kabinie pod deską , jest to nie pełny schemat
Ostatnio zmieniony czw gru 06, 2007 15:58 przez vision, łącznie zmieniany 1 raz.



limal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 30, 2006 11:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: limal » czw gru 06, 2007 23:09

Witam !
U mnie w 1.9D (94r.) przekaźnik świec żarowych znajduje się w kabinie tak jak pisze kolega pod deską.
Od pozostałych różni sie tym że jest znacznie wyższy (i o ile dobrze pamiętam ma nr.142). Natomiast bezpiecznik 50A (tak jest w moim aucie) jest nad przekaźnikami i trudno go dojrzeć bez wyciągania całej deski bezpiecznikowej. Przed wymianą tego przekaźnika upewnij się czy aby na pewno w 100% to jest przyczyną kłopotów z odpalaniem auta. Wyciągnij ten przekaźnik sprawdź czy jego nóżki nie są zardzewiałe albo zaśniedziałe. Może lekko się wysunął wskutek wstrząsów itp. Jeśli się okaże że uszkodzony jest jednak przekaźnik to czeka Cię wydatek (zakładam że masz taki sam jak ja) ok. 370 zł. Dodatkowo jeśli jest to faktycznie (142) to nie jest go łatwo zdobyć.
Proponuję zrobić prosty test. Po załączeniu stacyjki (na zimnym silniku) przyłóż próbnik do listwy świec żarowych . Sprawdzisz czy przekaźnik podaje napięcie na świece.
Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
PST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 12:11
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: PST » sob gru 08, 2007 22:42

więc tak bezpiecznik wymieniłam, a dlatego że jakiś"kretyn" który wcześniej jezdził tym autem chciał zaoszczędzić 5zł i podpiął go na krótko;/ obawiam się że przyszło jakieś przeciążenie i padł przekaźnik... ale dzięki za info gdzie on jest sprawdze go po niedzieli i napisze co jest grane... a świece też bede wymieniał ale podejrzewam że to miganie to nie wina świec, tymbardziej że nie zawsze miga ta kontrolka w tym tygodniu o dziwo tylko 2 razy.



jeszcze jednego zapomniałem dodać!!! czasem jak odpale silnik to jeszcze chwile świeci mi kontrolka od świec i zaraz zgaśnie. A wtedy jak miga przed odpalenie to miga też przez kilka sekund po odpaleniu!!

[ Dodano: 08 Gru 2007 21:52 ]
limal pisze:Witam !
Jeśli się okaże że uszkodzony jest jednak przekaźnik to czeka Cię wydatek (zakładam że masz taki sam jak ja) ok. 370 zł. Dodatkowo jeśli jest to faktycznie (142) to nie jest go łatwo zdobyć.
limal mam nadzieje że nie wymiana...
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 23:20 przez PST, łącznie zmieniany 1 raz.



limal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 30, 2006 11:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: limal » sob gru 08, 2007 23:54

Nie chcę Cię "dołować" ale "mruganie" kontrolki wskazuje że to przekaźnik z jakiegoś powodu przerywa. Kontrolka zapala się jeśli przekażnik przełączy styki bez względu na to czy obwód świec jest spawny tzn. że może być przepalony bezpiecznik albo np. wszystkie świece są przepalone , to i tak kontrolka się zaświeci. Ja miałem taki przypadek że jedna ze świec powodowała zwarcie i przepalał się bezpiecznik. Jednak kontrolka grzania zachowywała sie tak jak zawsze (kilka sekund świeciła następnie gasła). Podjedź do elektryka to będziesz mieć jasność sytuacji. Osprzęt elektryczny w silniku 1.9D jest jednym z najprostszych jakie można dzisiaj spotkać w autach.
P.S.
Gdyby się okazało że "walnął" przekaźnik nr.142, napisz a podam namiary na sklep w Mysłowicach gdzie można taki zdobyć (na zamówienie)



Awatar użytkownika
rafal77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 03, 2007 15:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rafal77 » pn gru 10, 2007 11:29

Ja u siebie wymieniłem świece na nowe BERU, wymieniłem bezpiecznik, chociaż tamten był raczej dobry. Objaw mam taki: przekręcam kluczyk kontrolka się swieci i po ok 6 sek. gaśnie ale silnik nie odpala, dopiero za drugim razem jak przekręcę kontrolkę świeci sie nieco dłużej i odpala od strzała.
Czy to może być wina przekaźnika?
W sklepie faktycznie nowy przekaźnik kosztuje ok 70 zł.



Awatar użytkownika
PST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 12:11
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: PST » pn gru 10, 2007 14:26

apropo świec to ja jutro bede wymieniał. przekaźnik dzisiaj wyjmę o wszystko wyczyszcze. zobaczymy co bedzie dalej



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn gru 10, 2007 15:16

rafal77 spróbuj wypiąc wtyczke od czujnika temperatury rano i zobacz wtedy jak pali.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
rafal77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 03, 2007 15:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rafal77 » pn gru 10, 2007 15:47

Teraz zauważyłem że jak za pierwszym razem przekręcę stacyjkę to wogle się kontrolka nie pali, dopiero za drugim razem grzeje świece.



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » pn gru 10, 2007 19:36

po otwarciu drzwi świece zaczynają grzać w 1Y i AAZ patrz schemat, szukał bym tam usterki , pomiędzy drzwiami a modułem zwarcie (coś blokuje sygnał) lub jak kolega podpowiada czujnik temp.
Ostatnio zmieniony pn gru 10, 2007 19:48 przez vision, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
rafal77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 03, 2007 15:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rafal77 » wt gru 11, 2007 11:58

Witam
Chyba znalazłem przyczynę.
Dziś rano przejechałem jakies 4 km do sklepu samochodowego i silnik byl na wpół zimny wymieniłem przekażni od świec na nowy i samochód po przejechaniu 1 km osignął swoją temerature byłem w szoku. Wiec myślę że winny był przekaźnik koszt 22 zł.
Sprawdze jescze raz na zimnym jutro rano i potwierdze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości