swiece a ich stan

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

swiece a ich stan

Post autor: xperl » pt gru 07, 2007 00:25

Witam. Jak sprawdzic stan swiec? minelo juz 30 tys km od kupna auta a w swiece nikt nie zagladal lecz pojawil mi sie maly problem a to przy odpalaniu z rana, auto stoi w garazu i ma nowy akumulator lecz mimo to ciezko odpala a czasem za 2x czy moga miec na to swiece? nie chce robic sobie nie potrzebnego wydatku jak ostatnio kiedy oddalem auto do mechanika ktory sprawdzal i reperowal rozrusznik ktory az tak bardzo tego nie wymagal... ladowanie jest w porzadku bo alternator tez sprawdzalem.

Auto obecnie ma przebieg: 285 tys. jest to rzeczywisty przebieg lecz nie wiem czy byly wymieniane swiece

Golf 4 90KM 1.9



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: swiece a ich stan

Post autor: PinkFloyd » pt gru 07, 2007 00:28

xperl pisze:Witam. Jak sprawdzic stan swiec? minelo juz 30 tys km od kupna auta a w swiece nikt nie zagladal lecz pojawil mi sie maly problem a to przy odpalaniu z rana, auto stoi w garazu i ma nowy akumulator lecz mimo to ciezko odpala a czasem za 2x czy moga miec na to swiece? nie chce robic sobie nie potrzebnego wydatku jak ostatnio kiedy oddalem auto do mechanika ktory sprawdzal i reperowal rozrusznik ktory az tak bardzo tego nie wymagal... ladowanie jest w porzadku bo alternator tez sprawdzalem.

Auto obecnie ma przebieg: 285 tys. jest to rzeczywisty przebieg lecz nie wiem czy byly wymieniane swiece

Golf 4 90KM 1.9
Sprawdz kąt wtrysku Vagiem, czy nie masz pecherzyków powietrza w układzie. A co robił Ci mechanior z rozrusznikiem??? Po pierwsze objaw tro czesto rozrusznik szczotki i tulejki. Poza tym przy tych temp. śwece Ci sie jeszcze nie załączą.



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » pt gru 07, 2007 00:32

mechanik przeczyscil wlasnie szczotki tulejki byly ok... a pecherzyki powietrza hm. jak to zlokalizowac? jesli chodzi o bable na rurce miedzy filtrem a pompa to sa... ale malutkie w czasie kiedy chodzi silnik jak wylacze jest jeden wielkosci 1cm.



rrafalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 18:17
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rrafalek » pt gru 07, 2007 00:37

Swiece zarowe sprawdza sie bez ich wyciagania . Bierzesz sciagasz kapturek ze swiec kawalek przewodu jedna strona do plusa akumulatora a druga do swiecy jesli iskrzy swieca jest ok jesli nie ma reakcji jest padnieta. Jesli masz problemy z rannym paleniem napewno masz padniete ktores ze swiec
Pozdrawiam



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » pt gru 07, 2007 00:45

zatrudne dla mnie ;> przejade sie jutro do mecha i sprawdze sobie Vagiem kat wtrysku i te swiece... a powiedzcie mi jeszcze na co moga miec wplyw nie w pelni sprawne swiece... powiedzcie mi jeszcze gdybym mial juz je wymieniac jakie do mojego AGR i w jakich cenach one sa... wole z wyzszej polki.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt gru 07, 2007 00:46

Mi tylko raz w tamtym roku swiece sie zagrzały jak było ponizej 0 st C na dworze bo w nocy stoi w garażu, teraz ani razu jeszcze sie nie zagrzały i pali od kopa. A miałęm taki problem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=137311



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » pt gru 07, 2007 03:27

ja za swiece z Bosha zaplacilem 25 zl/szt wymieniłem 4 a miałem padnięte 2, mam bardzo mał aku. bo tylko 55Ah ale poki co ładnie kręci. przy wymianie radzę ci wymienić cały komplet



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości