Cos stuka przy 2 tys. obr. gdy zimny !!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Cos stuka przy 2 tys. obr. gdy zimny !!

Post autor: bizdzioch » ndz gru 02, 2007 21:49

Witam forumowiczow !! Od pewnego czasu zaobserwowałem pewien problem ( 1.6 TD JR ) a mianowicie po odpaleniu zimnego silnika chodzi on dobrze natomiast gdy zaczynam jazdę i obroty dochodzą do granicy 2 tys. zaczyna coś klekotać przy niższych i na wolnych obrotach tego nie ma. Po jakimś kilometrze klekotanie ustaje !! Co to może być ?? Moze to wina świec żarowych?? Dodam jeszcze ze podczas zimowych warunków musiałem grzać 2x gdyż za pierwszym długo trzeba było kręcić za 2 grzaniem już luksik ?? POMOCY !!
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2007 22:20 przez bizdzioch, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kimon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt lis 10, 2006 21:08
Lokalizacja: WZ // Łomianki

Post autor: kimon » pn gru 03, 2007 10:57

moze ci sie zawod zawiesza a jak odpalisz i dasz odrazu 2 tys obrotow to co sie dzieje??


Masz problem z komputerem, szukasz Vag'a odezwij się cos poradzimy
auta aktualne:
Passat b3 1.9 TDI, Golf 2 1.6 TDi
posiadane: *Passat b4 1.9TDI*Passat b3 2.8 VR6*Passat b3 2.0 *Passat b2 1.6 D*Golf 2 1.6TD*

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » pn gru 03, 2007 14:05

ja miałem podobne objawy rok temu, zimą. tylko, ze u mnie ten hałas był juz od 1500obr (po przegazowaniu) i tez ustawal po niecalym kilometrze. winny okazal sie wtryskiwacz. po wymianie ustało. a swiece zarowe mozesz miec rowniez do wymiany, skoro lepiej odpala po drugim grzaniu.



bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Post autor: bizdzioch » wt gru 04, 2007 01:24

Po odpaleniu tez coś stuka! Jest to groźne dla mojego silnika czy można z tym sie poruszać przez jakis czas ?? Jak sprawdzić zacinający sie zawór i to możliwe ze zacina sie tylko na zimnym silniku (latem nie miałem tego objawu może to od temperatury ? Wtryskiwacze muszę sprawdzić u jakiegoś mechaniora i przy okazji świece wymienię !!

[ Dodano: 04 Gru 2007 10:32 ]
kimon pisze:moze ci sie zawod zawiesza a jak odpalisz i dasz odrazu 2 tys obrotow to co sie dzieje??
to wtedy tez słychać stukanie takie metaliczne !!

[ Dodano: 12 Gru 2007 20:36 ]
A moze jest za slabe cisnienie oleju lub olej cos nie bardzo ( Lotos Diesel 15w-40 ostatnio zalalem ). A pytanko czy jak silnik sie rozgrzeje to jest większe czy mniejsze cisninie oleju ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości