Nowe mapy startowe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rrafalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 18:17
Lokalizacja: Gliwice

Nowe mapy startowe

Post autor: rrafalek » ndz lis 25, 2007 23:01

Witam
Mam problemik ze swoja Bora (temat kilkakrotnie opisywany) ze nie pali od kopa na goracym silniku.Wiaze sie to napewno z mapami rozruchowymi.
Mam nastepujace pytanko :Gdzie to moge zrobic fachowo na slasku ? Na ile trzeba zostawic autko? i jaki jest koszt?
Chodzi mi o dobrego fachowca bo co warsztat inna diagnoza.
Pozdrawiam



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » ndz lis 25, 2007 23:14

Najpierw sprobowalbym zwiekszyc dawke rozruchowa moj brat tez mial problem z rozruchem silnik AHF na goracym pojechal do goscia podniosl mu dawke i zadowolony jak cholera a gosc z naszego forum zrobil mu to w 15 min.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz lis 25, 2007 23:18

tak jak pisze mular, wystarczy pod vaga podpiac i dawke dzwignac, a jesli to nie pomoze, to w gliwicach na tarnogorskiej masz hamownie elprosys. podjedz do nich i spytaj o mapki. powinni miec na 100%, choc ciekawie ile powiedza. jesli drogo to napisz/zadzwon do mirassa z wrocka [dynosoft], jest tu na forum.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

georg2601
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 15:33
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: georg2601 » pn lis 26, 2007 12:33

Mam ten sam problem w Golfie IV, pytałem w Bielsku i Jastrzębiu ale ceny w obydwu przypadkach pow.400 zł . Tak na marginesie to oni chyba oszaleli. Chętnie zrobiłbym to sam ale nikt nie chce uchylić rąbka tajemnicy. Jak znajdziesz kogoś w rozsądnej cenie to podaj namiary.



Awatar użytkownika
cwb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 30, 2006 10:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: cwb » pn lis 26, 2007 18:59

hmmm miałem ten sam problem. :P rozwiązanie naładować akumulator + zwiększyć dawki programem do komunikacji (podobno to tylko daje efekt w wąskim zakresie ale czasami daje) + dać rozrusznik do dobrego fachowca - mi to pomogło

ps. sam tego nie zrobisz ponieważ nie robiłeś tego (chyba że się mylę), nie masz sprzętu i softu (chyba że się mylę) a jeśli masz golfa starszego to nie zmiana softu cię czeka ale lutowanie nowgo chipa :D
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2007 19:03 przez cwb, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102331]były ULUBIENIEC[/url]

mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » pn lis 26, 2007 21:47

Dawke podnosi sie maksymalnie vagiem a jak to nie pomoze to trzeba rozkodowac i jeszcze zwiekszyc dawke sprawdzone u brata gosciu mu tak zrobil i cacy.A przed zmiana i tak rozrusznik krecil u niego jak glupi.



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » wt lis 27, 2007 10:59

Zmień najpierw kodowanie na automat i zobacz czy jest różnica

w załączeniu mapa jaką trzeba poprawić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » czw gru 11, 2008 12:28

TomTDI pisze:w załączeniu mapa jaką trzeba poprawić
Witam,

Apropo zamieszczonej mapy: Skoro przedstawia ona wartość dawki paliwa w zależności od obrotów oraz temperatury paliwa to dlaczego praktycznie w każdym tego typu temacie jest mowa o czujniku temperatury płynu chłodzącego a nie czyjniku paliwa?

Jak w takim razie sprawdzić czyjnik temp. paliwa, po jakim czasie od zagrzania płynu itp. ?

I jeszcze jedno, jakby mógł ktoś wyjaśnić jak się ma wartość dawki rozruchowej w adaptacja 05 do mapy - przesuwa się wykres wzgledem jedenj z dwóch osi? Czy po podmianie map startowych zmienia sie automatycznie dawka startowa w 05?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw gru 11, 2008 14:25

jeżeli to jeszcze aktualne
rrafalek pisze:Mam nastepujace pytanko :Gdzie to moge zrobic fachowo na slasku ? Na ile trzeba zostawic autko? i jaki jest koszt?
to polecam www.auto-danecki.pl


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

jarecki112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 13, 2009 14:32
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: jarecki112 » pt lis 13, 2009 14:50

Witam. Do dzisiaj miałem problem z odpaleniem auta na ciepłym silniku (wszystkie próby naprawy zawiodły, nawet chcieli mi wymienić głowiczkę pompy-koszt hehe 2000) Pomogło wgranie nowych map i przy okazji dodanie 25 kucy REWELACJA-polecam, cały koszt to 500 pln. Jeśli ktoś jest z Dolnego śląska to polecam Legnicę, szybko i fachowo! Wielkie dzięki za to forum, wiele się nauczyłem i skorzystałem z dobrych rad. :grin: :okej:
Ostatnio zmieniony sob sty 09, 2010 18:39 przez jarecki112, łącznie zmieniany 3 razy.


jarecki112

zineq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 17, 2006 19:56
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf VI 2.0BiTdi 320+
Silnik: CUAA
Kontakt:

Post autor: zineq » pt lis 13, 2009 16:56

jak ktos jest z gliwic to zapraszam do mnie ;)



dhaiver
....
Posty: 281
Rejestracja: wt paź 07, 2008 22:03

Post autor: dhaiver » śr sty 06, 2010 14:29

jarecki112 pisze:Witam. Do dzisiaj miałem problem z odpaleniem auta na ciepłym silniku (wszystkie próby naprawy zawiodły, nawet chcieli mi wymienić głowiczkę pompy-koszt hehe 2000) Pomogło wgranie nowych map i przy okazji dodanie 25 kucy REWELACJA-polecam, cały koszt to 500 pln. Jeśli ktoś jest z Dolnego śląska to polecam Legnicę, szybko i fachowo! Wielkie dzięki za to forum, wiele się nauczyłem i skorzystałem z dobrych rad. :grin: http://serwisliczniki.webpark.pl/ :okej:
kolego w tym linku TROJAN siedzi :satan:



paolo170
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 27, 2010 23:37
Lokalizacja: Wa-Wa

Post autor: paolo170 » czw maja 27, 2010 23:54

Witam Serdecznie mam taki sam problem jak raffalek, mój gol ciężko pali na ciepłym silniku. szukam jakiegoś dobrego speca z okolic
Warszawy, a najlepiej to okolic Sulejówka bo tu mieszkam.

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw maja 27, 2010 23:59

paolo170 pisze:Witam Serdecznie mam taki sam problem jak raffalek, mój gol ciężko pali na ciepłym silniku. szukam jakiegoś dobrego speca z okolic
Warszawy, a najlepiej to okolic Sulejówka bo tu mieszkam.

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam...
a jakie auto i jaki silnik? bo jest różnica w zmianie dawki rozruchowej dla AAZ a co innego zmiana map startowych w ECU



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości