Czujnik temperatury plynu chlodzacego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Czujnik temperatury plynu chlodzacego

Post autor: Grzegi Siedlce » śr lis 21, 2007 19:02

Witam,mam pytanko. czy czujnik temperatury płynu chłodzącego ma za zadanie tylko pokazywac jego temperature na wskaźniku,czy ma jeszcze jakieś inne zadanie,skoro ma 4 piny ???
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2007 22:42 przez Grzegi Siedlce, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: PYTANE O CZUJNIK TEMPERATURY PłYNU CHłODZąCEGO

Post autor: PinkFloyd » śr lis 21, 2007 19:43

Grzegi Siedlce pisze:Witam,mam pytanko. czy czujnik temperatury płynu chłodzącego ma za zadanie tylko pokazywac jego temperature na wskaźniku,czy ma jeszcze jakieś inne zadanie,skoro ma 4 piny ???
W silniku AAZ powinien byc z zieloną opaską ( najlepiej taki z ASO bo jest dokąłdniejszy ). Pokazuje temp. na desce i steruje przekaźnikiem świec i modułem komfortu. Nie załącza świec jezeli temp. płynu jest wyższa niż 68st - ale przy tym musi byc tez sprawny termostat aby wszystko dobrze funkcjonowało.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr lis 21, 2007 19:53

chyba z zolta opaska jeszcze mozna spotkac, ale u mnie tez zielona opaska jest.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lis 21, 2007 19:59

souler pisze:chyba z zolta opaska jeszcze mozna spotkac, ale u mnie tez zielona opaska jest.
Z tego co wiem, jak nie ma modułu komfortu to jest z żółtą-grzanie wstępne przy otwarciu drzwi-ale mało AAZ-tów tego nie ma.



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » czw lis 22, 2007 08:22

Ahaa, to oto wtym chodzi,bo właśnie w sobote mechanik zmieniał miświece,i po tym nie pokazywało mi temperatury,oraz nawet na gorącym silniku grzał świece,zaglądam pod maskę,a on go odłączył i zapomniał wpiąc z powrotem,to teraz jest git, jak jest ciepły tak około 70 stopni,to nawet świec nie załącza. czasami miałem rano coś takiego ze po pierwszym przekreceniu kluczyka nie zapalała sie kontrolka,dopiero po drugim,ale podejrzewam że to wina 3 spalonych swiec. :helm:



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » czw lis 22, 2007 10:49

nie nie to nie wina spalonych swiec działo się tak dlatego że po otwrciu drzwi świece się podgrzały i nie trzeba tego było robić ponownie, u mnie tez czasem sie nie pali ta kontolka po porannym wejściu do samochodu i pali na tyk :) ( ja mam własnie czujnik z żółta opaska, bo w sklepie nie bylo z zieloną, ale wszystko działa poprawnie)


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
tomaszta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lis 19, 2007 06:04
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Post autor: tomaszta » czw lis 22, 2007 13:15

czujnik ten jest jeszcze potrzebny do włączenia wentylatorów przy chłodnicy bo ja miałem taki przypadek że wszystko działało oprócz tych wentylatorów okazało sie że ten czujnik był uszkodzony :chytry:


cslub.pl
cszamosc.pl

Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » czw lis 22, 2007 16:45

kolego tomaszta chyba pomyliłes czujniki za to odpowiedzialny jest czujnik wkrecony w chłodnice


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw lis 22, 2007 17:08

tomaszta pisze:czujnik ten jest jeszcze potrzebny do włączenia wentylatorów
zacznijmy od tego iż poprawnie to się nazywa termowyłacznik wentylatora chłodnicy



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw lis 22, 2007 21:22

tomaszta pisze:czujnik ten jest jeszcze potrzebny do włączenia wentylatorów przy chłodnicy bo ja miałem taki przypadek że wszystko działało oprócz tych wentylatorów okazało sie że ten czujnik był uszkodzony :chytry:
bys moze w tdi ma jakis wplyw, ale nie w td. za wentyle w kazdym td odpowiada tylko i wylacznie termozalacznik w chlodnicy


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw lis 22, 2007 21:23

souler pisze: za wentyle w kazdym td odpowiada tylko i wylacznie termozalacznik w chlodnicy
w tym Jarek jest tak samo :bajer:



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt lis 23, 2007 08:39

Przewodnik pisze:ja mam własnie czujnik z żółta opaska, bo w sklepie nie bylo z zieloną, ale wszystko działa poprawnie)
czujnik czujnikiem,ale teraz pytanie czy kostka podłączeniowa ma pin do funkcji grzania świec po zamknięciu dzwi ?

[ Dodano: Pią Lis 23, 2007 07:40 ]
A jak odpalacie rano swoje autka w TD to na wyciągniętym ssaniu /??



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » sob lis 24, 2007 13:08

czujnik czujnikiem,ale teraz pytanie czy kostka podłączeniowa ma pin do funkcji grzania świec po zamknięciu dzwi
Po pierwsze nie po zamknięciu tylko po otwrciu, i jest to realizowane przez te same piny co grzanie swiec, ajeśli chodzi o wyspieszacz (ssanie :P) to jasne ze rano zawsze na wyciągnietym :bigok:
PS: ja zawsze to wyciągam przy paleniu bryki lepiej łapie później cofam czy ciepły czy zimny


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

mario19571
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 08, 2007 19:09
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: mario19571 » ndz lis 25, 2007 23:14

Przewodnik pisze:
czujnik czujnikiem,ale teraz pytanie czy kostka podłączeniowa ma pin do funkcji grzania świec po zamknięciu dzwi
Po pierwsze nie po zamknięciu tylko po otwrciu, i jest to realizowane przez te same piny co grzanie swiec, ajeśli chodzi o wyspieszacz (ssanie :P) to jasne ze rano zawsze na wyciągnietym :bigok:
PS: ja zawsze to wyciągam przy paleniu bryki lepiej łapie później cofam czy ciepły czy zimny
Mam golfa 3 1.9 td i niweiem gdzie jast to cięgno do ssania (albo ja jestem tuman albo czegos takiego niema)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości