piąta świeca żarowa w silniku 1,9 TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golf IV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 16, 2007 19:29
Lokalizacja: Rawicz

piąta świeca żarowa w silniku 1,9 TDI

Post autor: Golf IV » śr lis 21, 2007 21:17

Witam mam problem z uruchamianiem zimnego silnika w mk IV 1,9 TDI 99 r. po wizycie u mechanika ten stwierdził, że przyczyną może być świeca żarowa, która znajduje się przy pompie wtryskowej. Ponieważ nie znam się na budowie moje fury mam pytanie czy ktoś wie czy wogóle taka świeca jest i czy może być ona powodem problemów z uruchomieniem silnika
Ostatnio zmieniony czw lis 22, 2007 17:54 przez Golf IV, łącznie zmieniany 1 raz.


Kaśka35AB

Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: S1BART1 » śr lis 21, 2007 21:22

W pomie wtryskowej niema swiecy zarowej Stwierdzenie ze przy pompie moze oznaczac ze uskodzona jest swieca ktora znajduje sie za pompa wtryskowa ale przykrecona do glowicy silnika np.na pierwszym lub drugim cylindrze.Jesli masz spalona swiece rozruch na zimnym silniku moze byc utrudniny ale trzeba to dokladnie sprawdzic czy to swieca czy cos innego



Golf IV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 16, 2007 19:29
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: Golf IV » śr lis 21, 2007 21:35

Czyli jeżeli mam po jednej swiecy na cylinder, a cylindrów mam cztery to mechanik mnie wkręca, że jest taka świeca, ktorej nikt nie wymienia z uwagi na znaczne koszty związane z bardzo dużą ilością pracy


Kaśka35AB

Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: S1BART1 » śr lis 21, 2007 21:46

Tak kolezanko, na kazdy cylinder masz po jednej swiecy ale poza tymi swiecami sa jeszcze swiece ktore sa wrecone do krućca wody (o ile dobrze pamietam 3 szt.) ale one nie maja znaczenia przy odpalaniu silnika.Siece mozesz sobie sprawdzic na krótko sciagajac listwe z swiec i przykladajac kabelek.Jeden koniec do akumulatora biegun dodatni a drugi do koncowki swiecy (gwintowany) Jesli zaiskrzy to powinno byc ok ale nie do konca.Zdoswiadczenia wiem ze zdazaja sie takie przypadki ze mimo to ze po takiej próbie niby wszystko jest ok ktoras swieca nie grzeje.Najlepiej jest je wykrecic i sprawdzic czy rozgrzewaja sie do czerwonosci.Jesli okaze sie ze zeczywiscie wszystkie swiece grzeja mozesz sprawdzic w listwie ktorą zaklada sie na swiece napiecie (wlnczasz zaplon i druga osoba sprawdza czy na wszystkich 4 koncowkach jest napiecie ,najprosciej kontrolka z zaroweczka)



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr lis 21, 2007 22:40

Golf IV, zmień mechanika !!!! TDI bez świec powinien odpalać !!! sprawdź kąt wtrysku

[ Dodano: Sro Lis 21, 2007 21:41 ]
Golf IV pisze:cztery to mechanik mnie wkręca, że jest taka świeca, ktorej nikt nie wymienia z uwagi na znaczne koszty związane z bardzo dużą ilością pracy
dokładnie !!!! skasuje Cię za wymianę czegoś czego nie ma , a i tak się nie poprawi :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości