Odpalanie diesla

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » śr lis 21, 2007 19:10

Brak kompresji. Miałem tak samo w starym silniku. Będzie tylko gorzej. Pod koniec to odpalałem ga na 'plaka' (troche plaka w dolot i kręcisz) ale nie polecam jeśli silnik ma być dalej eksploatowany (mój z definicji szedł na złom). Brak kompresji tłumaczy także małą moc. Pierścienie, zawory do sprawdzenia i pewnie do wymiany. I tak w woli ścisłości to nie TDI


Obrazek Obrazek

Jerry-GOLF-TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 21, 2007 09:42
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Post autor: Jerry-GOLF-TDI » śr lis 21, 2007 19:17

no silnik 1.6 TD + intercooler czyli daje TDI no nie?? no w poniedzialek sie okarze co i jak z nim bo pójdzie do mechanika który wszystko sprawdzi co i jak z kompresją itp. Kurde to jak remont robić to trza tuleje nowe tłoki pierscienie , regeneracj wału no i głowice dać do naprawy też nie?? To kurde koszt w sumie jakieś 1,500zł pewnie



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » śr lis 21, 2007 19:39

Jerry-GOLF-TDI pisze:no silnik 1.6 TD + intercooler czyli daje TDI no nie??
No właśnie nie TD + intercooler daje TD + intercooler a TDI Turbo Direct Injection czyli Turbo Diesel w bezpośrednim wtryskiem.
Jerry-GOLF-TDI pisze:To kurde koszt w sumie jakieś 1,500zł pewnie
Pewnie albo i więcej dlatego ja zmieniłem silnik bo za dużo było do roboty tylko na zmieniałem z D na TD u ciebie bym polecił remont zewsze będziesz wiedział co masz w środku. Może się okaże że nie ma dużo do roboty. Może się okaże że to co innego nie ma co się martwić na zapas


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » śr lis 21, 2007 19:52

miałem taki sam problem, już myślałem o remoncie silnika na szczescie okazała sie pierdoła......mianowicie....elektryk sprawdzał mi swiece na pobór prądu i powiedział ze wszystkie grzeją ale ja mu za bardzo nie uwierzyłem.....sam wyciagnałem wszystkie świece i sprawdziłem....faktycznie wszystkie grzały ale tylko w 1/4 części elementu grzewczego, zakupiłem nowe orginalne świece i problem zniknął, wystarczy pół obrotu silnika i zapala bez żadnego problemu!!!!!!!!!!!!!! miałem założone świece BOSCH 2 lata temu, jak sie znów okazuje kto tanio kupuje ten kupuje dwa razy.....teraz wiem tylko ORGINAŁ !!!!!!!!!!! :bajer:


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

Jerry-GOLF-TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 21, 2007 09:42
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Post autor: Jerry-GOLF-TDI » śr lis 21, 2007 20:31

wątpie by to była wina świec. Tzn te pierwsze dwie wymieniłem chociaż chodziły bo sprawdzałem na akumulatorze na ostro i grzały. A te dwie pod pompą to też chodzą bo sprawdzałem swoim sposobem bo troche na tym sie znam. To wina pewnie zasilania paliwa.



Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » śr lis 21, 2007 20:53

opisałem tylko swój przypadek....usuniecie przyczyny........nie wątpie w to ze na jeden skutek istnieje wiele przyczyn.........pracując od 12 lat w autoryzowanej stacji SEAT i TOYOTY widziałem wiele przypadków........powodzenia Wszystkim w naprawach......


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

Jerry-GOLF-TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 21, 2007 09:42
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Post autor: Jerry-GOLF-TDI » czw lis 22, 2007 15:56

w poniedziałek jestem umówiony u mechaniora by mi posprawdzał kąt wtrysku, wtryskiwacze, ciśnienie sprężania i turbine czy nie ma luzów. Dobrze by było gdyby okazało sie tylko że silnik nie ma kompresji, bo mam golfa MK1 1.6D . Wykręcił bym sam blok silnika z niego razem z głowicą bo to przeciez wszystko to sam załozył pompe od mojego tą z grzybkiem i turbine razem z całym osprzętem i intercoolerem i wtedy golfina by ładnie chodziła bo tamten silnik w MK1 jest zajebisty ma tylko 50 tyś przebiegu jak nówka dosłownie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości