Najgorszy pierwszy rozruch

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » śr lis 21, 2007 13:00

Dzisiaj podgrzałem dwa razy świece noi zacząłem się zastanawiać czy może któraś nie padła bo zapalił bez niczego.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: mindcrasher » śr lis 21, 2007 15:08

Deloox wykręć te swiece, wiem że jest tam ciasno ale jak najbardziej jest to do zrobienia, podepnij każdą na krótko do aku i już wszystko bedziesz wiedział, dobra świeca powinna robić sie czerwona po 3 - 4 sekundach. Żywotnośc swiec to najczęściej 3 - 4 lata, wiec sobie przekalkuluj jak to jest u Ciebie. Moim zdaniem od tego powinnieneś zacząć bo nawet jedna spalona świeca daje taki efekt jak opisujesz. Ja miesiąc po kupnie auta już zacząłem się martwić bo nagle silnik zamknął się jak trumna, nie zapalał zupełnie, jak się okazało wszystkie świece były spalone ( a dodam że wcale nie było zimno). Jak widać silnik ten jest bardzo uzależniony od swiec wiec trzeba o nie zadbać, pozdro



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » sob lis 24, 2007 15:14

Ok narazie nie mam kasy żeby kupić świece, ale zauważyłem, że jak podgrzeje je 2, 3 razy ( do zgaśnięcia lampki grzania-wiem one grzeją i tak) to odpala lepiej, bez telepania, tylko odrazu z równymi obrotami. Nic się nie stanie jak będę tak robił przez jakiś czas do zakupu nowych świec?


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 24, 2007 17:08

Deloox pisze:Nic się nie stanie jak będę tak robił przez jakiś czas do zakupu nowych świec?
zupełnie nic, pod warunkiem, że nie będziesz jeździł na bardzo krótkich odcinkach, bo Ci się akumulator rozładuje. Jak jeździsz trochę w trasie to nic się nie stanie. Zakładam że akumulator masz w miarę sprawny.
Pozdrawiam.



pepxik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 30, 2007 21:00
Lokalizacja: zabrze

Post autor: pepxik » sob lis 24, 2007 18:11

witam!ja terz ostatnio nam coś podobnego terz mi na zimnym motorze nieruwno chodzi przez parę sekund motor mam1.9.D.92.r wymieniłem juz wszystkie czytery świecy i troche lepiej ale to jeszcze nie to! Aha chciałbym podkreślić że od 4-miesięcy leje Bio-dizla morze to ma coś z tym wspulnego ? przosze o komet............ pozdro :grin:


peps

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » sob lis 24, 2007 18:44

Grzesiekk1982 pisze:zupełnie nic, pod warunkiem, że nie będziesz jeździł na bardzo krótkich odcinkach, bo Ci się akumulator rozładuje. Jak jeździsz trochę w trasie to nic się nie stanie. Zakładam że akumulator masz w miarę sprawny.
Pozdrawiam.
Tak aku mam nowe, no ewentualnie mogę zastanawiam sie czy nie podładować na zimę, ale kręći bez problemu.
pepxik pisze:witam!ja terz ostatnio nam coś podobnego terz mi na zimnym motorze nieruwno chodzi przez parę sekund motor mam1.9.D.92.r wymieniłem juz wszystkie czytery świecy i troche lepiej ale to jeszcze nie to! Aha chciałbym podkreślić że od 4-miesięcy leje Bio-dizla morze to ma coś z tym wspulnego ? przosze o komet............ pozdro :grin:
No fajnie, że zmieniłeś świece, to podstawa, a zamiast bio bym wlał vervę.
ps.Nie obraź się, ale mógłbyś trochę chociaż zwrócić uwagę na czerwone podkreślenia pod wyrazami. pozdro
Ostatnio zmieniony sob lis 24, 2007 18:45 przez Deloox, łącznie zmieniany 1 raz.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 24, 2007 21:08

Deloox pisze:Tak aku mam nowe, no ewentualnie mogę zastanawiam sie czy nie podładować na zimę, ale kręći bez problemu.
Jeśli będziesz jeździł w trasie (np 20 km dojeżdżać do pracy) albo 2 razy w tygodniu zrobił 50 km to nie trzeba, sam się doładuje. Jak tylko po mieście, po 2-5 km to można za jakiś czas go wspomóc ;)
pepxik pisze:Bio-dizla morze to ma coś z tym wspulnego ? przosze o komet............ pozdro :grin:
Raczej nie, ten dodatek jest znikomy. Może filtr paliwa jest do wymiany, na mrozie stwarza większe opory i szarpnie od czasu do czasu?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz lis 25, 2007 00:03

Grzesiekk1982, z drugiej strony jeśli grzanie świec działa jakiś czas ( chyba 2 minuty) po zgaśnięciu lampki, to w czym może być problem? Bo jeśli grzeje dwa razy, ale koleino po zgaszeniu kontrolki, to w sumie powinien tak samo odpalać po trochę dłuższym odczekaniu po zgaszeniu.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz lis 25, 2007 00:18

No właśnie lipa, boja poczekam po zgaśnięciu to telepie, a jak po zgaśnięciu znowu załączę drugi raz i odpalę to jest dobrze. Lipa bo narazie nie mam kasy na nowe świece.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 25, 2007 00:22

Deloox pisze:z drugiej strony jeśli grzanie świec działa jakiś czas ( chyba 2 minuty) po zgaśnięciu lampki,
Tego dokładnie nie wiem, ale jeśli tak, to zapewne służy szybszemu dogrzaniu silnika podczas jego pracy. Ale teraz jedna myśl mnie naszła :D Kontrolka gaśnie- co jest sygnałem do włączenia silnika, jak wiadomo elementy grzejne ciągną dużo prądu, a na rozruch na mrozie trzeba zapewnić max możliwości, więc czy producent nie przewidział przypadkiem tego, aby przekaźnik wyłączał świece na czas samego rozruchu (tak sobie gdybam nie wiem jak jest dokładnie), tj. po zgaśnięciu lampki, aby wyłączyć wszelkie możliwe odbiorniki, a po rozruchu znów dogrzewać zimny (ale pracujący) silnik?
W silnikach 1Y oraz AAZ (1.9D, oraz TD) świece się włączają wcześniej, przy pierwszym otwarciu drzwi kierowcy. Ich zamknięcie i otwarcie nie skutkuje już tym samym.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz lis 25, 2007 00:43

Grzesiekk1982 pisze:W silnikach 1Y oraz AAZ (1.9D, oraz TD) świece się włączają wcześniej, przy pierwszym otwarciu drzwi kierowcy. Ich zamknięcie i otwarcie nie skutkuje już tym samym.
Teraz to już zbaraniałem. Czytałem o tym, ale myślałem, że to bajki. Najśmieszniejsze jest to, że te moje podwójne grzania i odpalenie przy , których golfik nie telepał robiłem przy otwartych drzwiach. Tylko nie dlatego, że wiedziałem tylko poprostu było cieplej niż zwykle.
Grzesiekk1982 pisze:ego dokładnie nie wiem, ale jeśli tak, to zapewne służy szybszemu dogrzaniu silnika podczas jego pracy. Ale teraz jedna myśl mnie naszła :D Kontrolka gaśnie- co jest sygnałem do włączenia silnika, jak wiadomo elementy grzejne ciągną dużo prądu, a na rozruch na mrozie trzeba zapewnić max możliwości, więc czy producent nie przewidział przypadkiem tego, aby przekaźnik wyłączał świece na czas samego rozruchu (tak sobie gdybam nie wiem jak jest dokładnie), tj. po zgaśnięciu lampki, aby wyłączyć wszelkie możliwe odbiorniki, a po rozruchu znów dogrzewać zimny (ale pracujący) silnik?
Sensownie i bardzo prawdopodobne.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości