Brak mocy po wymianie rozrządu:(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturropl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn paź 30, 2006 20:39
Lokalizacja: K-ów

Brak mocy po wymianie rozrządu:(

Post autor: arturropl » ndz lis 11, 2007 14:02

W zeszłym tygodniu miałem wymieniony rozrząd. Przejechałem się nim dzisiaj i bardzo wolno się rozępdza na 2 i 3. Ma 90 KM a dzisiaj na dłuższym odcinku trudno było mi przekroczyć 80km/h. Czy to oznacza że costało coś spieprzone przy wymianie i nie włącza się turbo? Spotkał się ktoś z tym, bo chyba nie jest to normalne po wymianie paska...

Poza tym wygląda na to że zapowietrzyły mi się hamulce. Czy może mieć to jakiś związek z tą wymianą?



Awatar użytkownika
vooltan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 18, 2007 23:21
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: vooltan » ndz lis 11, 2007 14:10

Na 100% nie założyli Ci jednego z wężyków podciśnienia, dlatego nie wspomagane są hamulce i samochód zamulony. Otwórz maskę i dokładnie popatrz, może sam zauważysz który przewodzik leży, a jak nie to jedź do mechanika niech szukają. :bajer:


Są kobiety których nie kupisz. Za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard!

arturropl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn paź 30, 2006 20:39
Lokalizacja: K-ów

Post autor: arturropl » ndz lis 11, 2007 14:16

vooltan pisze:Na 100% nie założyli Ci jednego z wężyków podciśnienia, dlatego nie wspomagane są hamulce i samochód zamulony. Otwórz maskę i dokładnie popatrz, może sam zauważysz który przewodzik leży, a jak nie to jedź do mechanika niech szukają. :bajer:
Dzięki wielkie za podpowiedź:) Mam nadzieje że to faktycznie to a nie nic poważnego...



EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

Post autor: EmigrantGB » ndz lis 11, 2007 18:21

Ale czy pali od pierwszego strzała czy trzeba nim kręcić? Bo jeżeli pali od pierwszego strzała tzn. normalnie to jest możliwość że rozrząd został dobrze założony. Tylko że po drodze coś nie wyszło możliwe że wąż od intercolera mógł spaść sprawdź bo możliwe że to tylko wąż. Ostatnio mi się tak zdarzyło wymieniłem rozrząd u kuzyna w pasacie B5 wszystko ładnie pięknie po jeździe próbnej oddałem auto a za dwa dni telefon że auto muł pojechałam otwieram maskę a dolny wąż od intercolera sobie spadł. Moja wina bo nie dokręciłem opaski ale cóż każdemu może się zdarzyć.


mój golfik piękny styl prosto z Holandii przybyłem nim kilka chwil w tulipanach stal i trochę sobie zgnił hehe/stoi i tęskni za mną a ja niestety rozglądam się za innym autem ale sercem zawsze z MKII/ Passat 3BG nowy nabytek/MK2 nadal w stajni

arturropl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn paź 30, 2006 20:39
Lokalizacja: K-ów

Post autor: arturropl » ndz lis 11, 2007 18:25

EmigrantGB pisze:Ale czy pali od pierwszego strzała czy trzeba nim kręcić? Bo jeżeli pali od pierwszego strzała tzn. normalnie to jest możliwość że rozrząd został dobrze założony. Tylko że po drodze coś nie wyszło możliwe że wąż od intercolera mógł spaść sprawdź bo możliwe że to tylko wąż. Ostatnio mi się tak zdarzyło wymieniłem rozrząd u kuzyna w pasacie B5 wszystko ładnie pięknie po jeździe próbnej oddałem auto a za dwa dni telefon że auto muł pojechałam otwieram maskę a dolny wąż od intercolera sobie spadł. Moja wina bo nie dokręciłem opaski ale cóż każdemu może się zdarzyć.
Paliłem kilka razy i za każdym od razu. Jutro jadę jeszcze raz do mechanika .. zobaczymy co jest przyczyną...

[ Dodano: 12 Lis 2007 10:44 ]
vooltan pisze:Na 100% nie założyli Ci jednego z wężyków podciśnienia, dlatego nie wspomagane są hamulce i samochód zamulony. Otwórz maskę i dokładnie popatrz, może sam zauważysz który przewodzik leży, a jak nie to jedź do mechanika niech szukają. :bajer:
Miałeś rację, dokładnie o to chodziło. Dzięki :pub:



strazak333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 29, 2007 23:24
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: strazak333 » wt lis 13, 2007 21:59

Moze kąt wtrysku masz zły. A praca silnika jest głosna cy cicha? Słyszysz jakąs róznice?



Awatar użytkownika
vooltan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 18, 2007 23:21
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: vooltan » śr lis 14, 2007 00:56

A proszę bardzo, fajnie że mogłem pomóc :grin:


Są kobiety których nie kupisz. Za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości