wskaznik temperatury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » czw lis 08, 2007 19:05

hhmm,u Ciebie mowisz pomogl termostat? ja mam u siebie tez nowy,tez dobry-wahlera,ale to nie pomoglo,objawy sa podobne jak na starym. na dodatek moj stary termostat jest w innym golfie i tam jest ok



piotr2007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 01, 2007 21:27
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: piotr2007 » czw lis 08, 2007 20:21

thebishop pisze:To może znaczyć tylko że do nagrzewnicy dostaje się powietrze zamiast cieczy a to znaczy że układ jest jakość dziwnie zapowietrzeony albo masz walniętą uszczelkę pod głowicą i *** ci w układ powietrze.
prawdopodobnie po otwarciu termostatu odciety jest obwod ogrzewania.sadze tak dlatego ze gdy silniczek troszeczke ostygnie ogrzewanie wraca.jaja jakies sie dzieja.



Awatar użytkownika
golfbrojce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt mar 09, 2007 20:39
Lokalizacja: FSW,,,,,FMI
Kontakt:

Post autor: golfbrojce » czw lis 08, 2007 20:54

u mnie stoi w pionie :bigok: bo jak kupiłem go to na początku myslałem że jest za wysoka temperatura ale mechanik powiedział mi że jest wszystko dobrze i tak powinno być :bigok:



jajecko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 02:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jajecko » ndz lis 11, 2007 02:23

piotr2007 pisze:prawdopodobnie po otwarciu termostatu odciety jest obwod ogrzewania.sadze tak dlatego ze gdy silniczek troszeczke ostygnie ogrzewanie wraca.jaja jakies sie dzieja.

To może ja opisze dokładnie mój przypadek.
Na początku podczas jazdy wskazówka temperatury po nagrzaniu stawała na 3/4 i tak sobie stała. Ogrzewanie chodziło bez problemu. Wywaliłem termostat na próbe i sprawdzilem jak chodzi bez - w ogóle sie nie grzał:) Następnie wrzuciłem nowy termostat Vernet. (po dzisiejszym wertowaniu forum stwierdzam, że vernet to chyba nie był najlepszy pomysł) i tu pupa.
Znowu wskazówka jest na 3/4 i zauważyłem ze termostat otwiera sie właśnie gdy ta wskazówka osiąga poziom 3/4. Tylko, że teraz jak już sie nagrzeje to zanim termostat sie otworzy to ten drugi mały termostat od nagrzewnicy sie zamyka i odcina mi ogrzewanie:)
teraz już ogłupiałem totalnie. Nie wiem czy to czujnik temperatury, czy też może sam wskaźnik czy też może ten termostat znów jest wadliwy? Może za późno sie otwiera i dlatego znika mi ogrzewanie? tylko dlaczego na starym (oryginalnym) termostacie wskazówka była tez na 3/4 ale z kolei ogrzewanie sie nie wyłączało.

łomatko ale zakręciłem:)

Jeżeli chodzi o wentylator chłodnicy to odpala ale dopiero jak mu konkretnie pocisne i wskazówka sięga prawie pod koniec skali.

łomatko łomatko!!! mózg mi kipi;/
Ostatnio zmieniony ndz lis 11, 2007 23:08 przez jajecko, łącznie zmieniany 5 razy.



vwlubek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 21:05
Lokalizacja: wlkp

Post autor: vwlubek » ndz lis 11, 2007 02:52

co do wskazówki to powinna być(u mnie jest) pionowo,ale np jak jest ciepło i termostat sie otworzy to widać jak minimalnie w lewo ciągnie a z kolei zima ma tendencje do delikatnego wychylania w prawo-to są bardzo delikatne ruchy. Długi czas nie wiedziałem o co chodzi-jak stałem w korkach to zanim mi sie wentylator chłodnicy włączył wskazówka mocno w prawo jechała aż latem podczas zabawy z klimatyzacją odkryłem,ze mi pierwszy bieg dmuchawy nie działał-naprawiłem i teraz nie wychyli sie bardziej niż 2 mm w prawo i z powrotem do pionu wraca:)



Awatar użytkownika
kamell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 02, 2005 23:11
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kamell » ndz lis 11, 2007 13:08

Wskaźnik ten działa (tak jak i wskaźnik paliwa) na zasadzie bimetalu, więc gdy jest ciepło w kabinie (liczniku) wskazówka rwie lepiej do przodu niż przy mrozie. Niemcy się w tym temacie nie popisali.

Wskaźnik ten jest raczej teoretyczny ( nie mierzcie czasem sobie nim temperaturę ciała :grin: ).

Ma pokazywać mniejwięcej co się dzieje z silnikiem.

Na upartego możecie go ustawiać podginając blaszkę regulacyjną ( dwa razy w roku lato-zima :grin: ), ale tylko na upartego.

Obrazek

Obrazek

Ta elektronika oparta na wzmacniaczu operacyjnym, niema nic wspólnego ze wskazaniami temperatury. Testuje tylko diodę po włączeniu stacyjki oraz sprawdza czujnik ubytku płynu chłodzącego.

Notabene przewody od czujnika temperatury oraz przewód od czujnika ubytku płynu chłodzącego (poprzez jeszcze jakąś elektronikę) są połączone razem i wchodzą jako jeden do wskaźnika temperatury. elektronika we wskaźniku ma za zadanie wychwycić impulsy z elektroniki czujnika ubytku płynu chłodzącego i uruchomić sygnalizację diodową we wskaśniku.
Bardziej tego skomplikować niemcy nie mogli.
A wystarczyło puścić dodadkowy przewód do diody wskaźnika i po kłopocie, chyba ,że dioda zapala się również po wychyleniu wsazówki na maksa ( dla tych, którzy żadko spoglądają na deskę rozdzielczą).
Ale do tego jeszcze nie doszedłem.

Pozdrawiam

Jarek
Ostatnio zmieniony ndz lis 11, 2007 23:27 przez kamell, łącznie zmieniany 3 razy.



jajecko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 02:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jajecko » sob lis 17, 2007 01:25

Teraz już nic nie kumam. Po wymianie termostatu niby sie otwierał ale za późno tzn, kiedy wskazówka temperatury była na 3/4. A teraz sobie jechałem i nagle patrze a wskazówka jest 4mm od maxa!!!! normalnie aż sie zatrzymałem i sprawdziłem. Termostat w ogole sie nie otworzył! Nosz kur*** Łapy mi opadają;/ 2 razy wymieniałem ten termostat. 2x vernet:) myslałem ze 1 był wadliwy bo od poczatku sie nie otwierał. Teraz niby sie otwierał i jakby przestał:) po prostu ewysypaniale!:(
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2007 01:26 przez jajecko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » sob lis 17, 2007 01:54

ja ostatnio kupiłem nowke walhera i mam temp na ok 83stopniach i mysle ze termostat jest ok tylko wskaznik tak poklazuje ale mi to nie przeszkadza;d


Garett T3 ready to aplication :D

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » sob lis 17, 2007 11:07

Mi się też otwiera dopiero jak wskazówka przekroczy 2/3 skali a mam nowego wahlera.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

jajecko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 02:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jajecko » sob lis 17, 2007 11:27

hmmm wywaliłem ten termostat i wsadziłem do garka. No i sie otwiera;/ to czemu mi sie nie otwiera jak go wsadze do tego zasranego samochodu! da sie go włożyć odwrotnie:)? w ogóle która strona wsadzic w silnik:)?
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2007 14:33 przez jajecko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » sob lis 17, 2007 16:30

W wsadzić sprężyną skierowaną w stronę pompy wody.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

jajecko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 02:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jajecko » ndz lis 18, 2007 10:24

byłem wczoraj u mechanika. Namieszał mi we łbie totalnie:) Zrobił wszystko sam jeszcze raz dla pewności:) No to grzeje go - chyba z pol godziny, wskazowka tak 3/4, a on mi twierdzi, że wskaźnik temperatury jest *#cenzura#* bo termostat sie nie otworzył. no to jazda probna - wskaznik na 4/5 - zjezdzam na warsztat i wąż na dole chłodnicy dalej zimny! a ten dalej twierdz,i ze to wskaznik jest *#cenzura#*! Jak to mozliwe ze po 30 minutowym grzaniu na wolnych obrotach i po 20 minutach jazdy silnik nie nagrzal sie do temperatury otwarcia termostatu? Jakoś to do mnie nie trafia. Teraz czekam tylko aż mi kumpel zalatwi ten magiczny termometr. tylko jak sie okaże ze ten wskaźnik jest dobry to se chyba w leb strzele bo juz mi sie pomysly skonczyły;/
Ostatnio zmieniony ndz lis 18, 2007 11:31 przez jajecko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » ndz lis 18, 2007 12:32

Też idę dzisiaj z termometrem, zobaczymy czy ma tyle skali.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

jajecko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 02:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jajecko » ndz lis 18, 2007 12:40

przed chwila wrocilem z jazdy testowej cisnalem gnoja przez godzine i sie nie otworzył. zaraz zamowie tego wahlera a jak to nie pomoze to na złom!
A może mi ktoś jeszcze powiedzieć po jakim czasie jazdy ten dolny wąż od chłodnicy robi sie ciepły:)? a przynajmniej powinien:) rozumiem ze wtedy otwiera sie termostat tak?
Ostatnio zmieniony ndz lis 18, 2007 15:41 przez jajecko, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości