stuki w skrzyni na 5 biegu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

stuki w skrzyni na 5 biegu.

Post autor: SkinnerPL » pn lis 05, 2007 23:01

Siemka chlodpaki
od przed chwila mam pewien problem poniewaz kiedy wzuce 5 bieg strasznie mi cos stuka w skrzyni... jedynie na 5 biegu... skrzynia 4T.
Co to moze byc? ;-/

Olej zalalem Hypol za 13.50 PLN moze to byc wina oleju ze tak stuka w skrzyni?
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 00:56 przez SkinnerPL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » wt lis 06, 2007 01:07

hipol mineral??
w skrzyni powinien byc syntetyk chyba 75W90, bez wzgledu na jej przebieg, jak zalales jakis gestszy to mozliwe ze to jest problem



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » wt lis 06, 2007 04:45

Aha. Dziekuje za odpowiedz. To jest chyba mineralny... wleje syntetic. czyli nic nie powinno sie stac jak bede jezdzil na 4 biegu? Bo stukanie na 5 begu jest odczuwalne tak jak by cos stukalo w skrzynie. boje sie zeby sie cos nie rozwalilo dlatego tez nie bede jezdzil na piatce. jak najszybciej zmienie olej i powiem czy stukanie ustalo...



arwam

Post autor: arwam » wt lis 06, 2007 08:08

możesz mieć wyłamane zęby na kołach od piątego biegu.



Awatar użytkownika
golfbrojce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt mar 09, 2007 20:39
Lokalizacja: FSW,,,,,FMI
Kontakt:

Post autor: golfbrojce » wt lis 06, 2007 10:07

ja zalełem też mineralny i dwójki nie mogłem wbic wymieniłem olej i sie poprawiło :bajer:



adasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 24, 2007 00:52
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: adasiek » wt lis 06, 2007 14:36

Czy podczas jazdy na piątym biegu nie ma różnicy jak dajesz gazu i go puszczasz?



damek.z.

Post autor: damek.z. » wt lis 06, 2007 18:26

moj wujek tak miał.. i po jakims czasie piatego biegu juz nie było....moj znajomy tez tak miał....



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » śr lis 07, 2007 00:27

damek.z., juz nie mam 5 biegu ;] po jakis 200 km stracil sie calkowicie... mozna wzucic 5 bieg ale to tak jak by sie jechalo na luzie. W skrzyni slychac tylko cos jak by srubki sie obijaly i cos chrzęsi sie... ale tak to w sumie wszystko dziala oprocz wlasnie tej piatki.

Bardziej oplaca sie kupic uzywana skrzynie pieciobiegowa czy naprawiac ta co mam uszkodzona? Ile kosztuje naprawa takiej usterki? Z gory dzieki za odpowiedz.



adasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 24, 2007 00:52
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: adasiek » śr lis 07, 2007 03:05

Naprawę piątego biegu od biedy można przeprowadzić na nie wyjętej skrzyni biegów, chociaż co prawda będzie o wiele gorzej szło, gdyż piątka jest zaraz za tym czarnym deklem. Używana skrzynia w całości wyniesie od 500zł w górę, roboty przy tym ful, a dodatkowo zawsze coś wylezie niestety, dlatego myślę że trzeba by było się liczyć z kosztami około 1000zł. Dlatego polecam szukać uszkodzonej skrzyni biegów (aczkolwiek ze sprawną piątką) i przerzucić same tryby do skrzyni starej. Tak ja właśnie zrobiłem. I tu podziękowania dla kolegi EUGLEN :pub: za super skrzynkę lekko uszkodzoną. Auko śmiga jak nowe, a cały remont mnie wyniósł 450zł (dodam że wspomniana przeze mnie skrzynia to na prawdę rzadki okaz - CYP- w silniku AFN tdi)



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » śr lis 07, 2007 16:26

narazie musze sie wstrzymac z wymiana czy naprawa skrzyni... finanse mnie ograniczaja... moze sie rozpasc ta skrzynia czy juz jej nic bardziej nie zaszkodzi?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości