Dziwny dzwiek w okolicy zegarow, wisi wskazowka obrotow

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JaCkyLL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 18, 2007 19:04
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Dziwny dzwiek w okolicy zegarow, wisi wskazowka obrotow

Post autor: JaCkyLL » czw paź 18, 2007 23:07

Witam ,

Jestem na forum nowy, to moj pierwszy post wiec licze na wyrozumiałość :)

Jeżdżę vw golfem III 19.TDi 90 KM rok prod 1997 bodajze październik - wiec chyba ostatnia 3ka :) Raz lepiej raz gorzej, zdarzają sie problemy jak w kazdym starym aucie.
Ale do rzeczy ,...

Mialem stary słaby akumulator. Wydawało mi się ze problem jest wynikiem wlasnie slabego akumulatora. W ostatnie noce bylo juz troche zimniej wiec nad ranem moj akumulator slaby z zalozenia, oslabiony niższą temperaturą, jak przekrecałem kluczyk, grzałem świece i zaczynałem krecić silnik .... ledwo krecił motorem, slyszalem w okolicach zegarów dziwny dzwiek i resetował mi sie zegar oraz licznik przebiegu chwilowego.
W poniedzialek wydarzylo sie cos lepszego. Wyjechalem z Lodzi do Warszawy, dojechalem na miejsce i pod hotelem wylaczylem silnik i wskazówka na obrotomierzu została w miejscu wskazywanym przez nią obroty podczas pracy na biegu jałowym. Jak przekrecilem kluczyk jeszcze raz bez palenia auta uslyszalem znow ten dziwny dzwiek i wskazówka opadła. Niestety zegar znów zresetowany i przebieg chwilowy też.,

Dzis wymieniłem akumulator. Autko pali lux ale problem z pozostającą w dziwnym miejscu wskazówką od obrotów silnika , dziwny dzwiek trwający jakies 2 sekundy i resetowany licznik pozostały.

Czy ktos z forumowiczów spotkał sie z tym problemem ? Bede wdzieczy za wszystkie uwagi i sugestie.
Dziekuje i pozdrawiam,
Jacek M
Ostatnio zmieniony pt paź 19, 2007 15:11 przez JaCkyLL, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw paź 18, 2007 23:17

licznik od przebiegu dziennego z tego co wiem to sie resetuje jak odłączasz prąd
Moze sprawdź czy masz mase dobrze połączoną lub czy kabel prądowy nie jest jakiś dziwny ponadrywany czy coś :)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw paź 18, 2007 23:19

To_mas pisze:licznik od przebiegu dziennego z tego co wiem to sie resetuje jak odłączasz prąd
Moze sprawdź czy masz mase dobrze połączoną lub czy kabel prądowy nie jest jakiś dziwny ponadrywany czy coś :)
Może być mi się resetował jak przewód masowy przy skrzyni i rozruszniku był mocno skorodowany



JaCkyLL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 18, 2007 19:04
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: JaCkyLL » czw paź 18, 2007 23:22

To_mas pisze:licznik od przebiegu dziennego z tego co wiem to sie resetuje jak odłączasz prąd
Moze sprawdź czy masz mase dobrze połączoną lub czy kabel prądowy nie jest jakiś dziwny ponadrywany czy coś :)
jak zakladalem dzis nowy akumulator to przygladałem sie kablom przy akumulatorze i wszystko wygladało ok. Moze jest jakis problem z przewodami przy stacyjce lub przy zegarach ? lubie takie usterki - mechanik mówi ze to dziwy :)

przewod masowy przy rozruszniku i skrzyni ...
prosze o podpowiedz gdzie go szukac. przyda sie jakis kanal czy wystarczy maske w górę i jakos go zlokalizuje. piszecie o liczniku dziennym ... jest jeszcze problem mojego obrotomierza, a w zasadzie wskazowki ktora zostaje na wysokosci 850 - 900 obrotów :D
Ostatnio zmieniony czw paź 18, 2007 23:25 przez JaCkyLL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » pt paź 19, 2007 13:05

Przewód masowy do silnika mocowany jest do śróby ktorą przykręca się skrzynie biegów do bloku. Znajduje się on na lewo od wybieraka skrzyni biegów, obok otworu w skrzyni biegow gdzie ustawia się znak na kole zamachowym. Na zdjęciu w lewym górnym narożniku. Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt paź 19, 2007 13:08 przez mariusz75, łącznie zmieniany 1 raz.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

JaCkyLL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 18, 2007 19:04
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: JaCkyLL » sob paź 20, 2007 17:41

Witam ponownie ...

Gitner ... dzieki za poprawke w temacie i za to ze nie usunales mojego tematu - juz sie nauczylem i bede wiedzial na przyszlosc jak pisac temat :)

Mam jeszcze jedną uwage odnosnie mojego problemu.
Wydaje mi sie ze jak wylaczamy autko, wyjmujemy kluczyk ze stacyjki to oba cyfrowe wyswietlacze dzialają !!! dziala i zegar i licznik kilometrów !! u mnie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki wskazowka obotomierza wisi pod 900 obr / jak wlacze zasilanie jeszcze raz to opadnie do konca / a jak wyjme kluczyk ze stacyjki to gasnie wszystko. oczywiscie jak wkladam kluczyk i przekrecam w stacyjce to znow slysze dziwny dzwiek, wlacza sie wyswietlacz z kilimetrami - kilometry chwilowe zresetowane, wlacza sie zegar oczywiscie czas 00:00 - czyli po resecie.

czy to tylko kabel masowy ??
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2007 17:44 przez JaCkyLL, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » sob paź 20, 2007 20:28

JaCkyLL, Kumpel miał tak kiedyś w Vento okazało się że bezpiecznik którys wyleciał, on miał spowodowane tym ze zrobił zworke w gniezdzie diagnostycznym miedzy +12V a masą. Popatrz w bezpieczniki.


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

JaCkyLL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 18, 2007 19:04
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: JaCkyLL » śr paź 24, 2007 22:36

dzieki !!!
oby to był ten bezpiecznik :) to smieszny koszt i wymiana prosta :)

dodam cos jeszcze ... wisi nie tylko wskazówka od obrotomierza. wisi tez wskazowka od temperatury + wskazówka od poziomu paliwa. czyli tak naprawde wszystkie wskazniki + reset zegara i licznika przebiegu dobowego.

czy to zmienia cos w temacie bezpiecznika ?? mam nadzieje ze nie :)
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2007 22:40 przez JaCkyLL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lolek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 19:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Lolek1 » czw paź 25, 2007 12:00

Witam !
Ja miałem dokładnie taki sam objaw. Wskazówka obrotomieza wisiała na 900 obr/min
a wskazówka od prędkości na 220km/h. A dzwięk przy odpalaniu to był taki jak by zwarcie sie robiło w liczniku i dzienny i godzina sie resetowały.
Zniosłem licznik do znajomego elektronika i co mi powiedział! że padł program w liczniku. Wgrał nowy i działa bez problemu. tak więc ciebie też to czeka.
Pozdrawiam.



JaCkyLL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 18, 2007 19:04
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: JaCkyLL » czw lis 01, 2007 22:33

Lolek1 pisze:Witam !
Ja miałem dokładnie taki sam objaw. Wskazówka obrotomieza wisiała na 900 obr/min
a wskazówka od prędkości na 220km/h. A dzwięk przy odpalaniu to był taki jak by zwarcie sie robiło w liczniku i dzienny i godzina sie resetowały.
Zniosłem licznik do znajomego elektronika i co mi powiedział! że padł program w liczniku. Wgrał nowy i działa bez problemu. tak więc ciebie też to czeka.
Pozdrawiam.
czy trzeba w takiej sytuacji podłączać auto do komputera przez gniazdo na konsoli środkowej ? jakie to mogą być koszty ?? skąd wziąc taki program ??

pozdro - j



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » pt lis 02, 2007 22:33

Cos sie pokopalo w EEPROMIE.Trzaby dorwac wsad od Twojego licznika i wgrac na nowo.
Niestety przez gniazdo diagnostyczne jest to niemozliwe w MK3
Tylko wyjecie licznika i wylutowanie pamieci.Tak najpewniej i najbezpieczniej.

Ale radze pogadac z chlopakami z forum niz zanosic licznik do jakiegos komisu (chociazby z komorkami) bo rozmowa sie zacznie od 100 zlotych :(
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 22:36 przez zloty60, łącznie zmieniany 2 razy.


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
PST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 12:11
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: PST » pt lis 02, 2007 23:27

ja też już tak miałem... do tego nie działal mi centralny zamek, światełko w środku i zapalniczka. Okazało się że palą mi się główne przewody prądowe... a że znam takiego elektryka to powymieniał mi je... minął tydzień i znów. Przy następnej wymianie okazało się że przewody się palą bo są przeciążone (czyt. do jednego zasilania podpięte było zbyt dużo urządzeń)

mam nadzieje że może to ci pomoże, jeśli masz to samo to nie ruszaj liczników bo tylko narobisz sobie kłopotu. Życzę powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia twojego goolfera bo wiem jakie to wkurzajęce. Pozdro



Awatar użytkownika
xys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:31
Lokalizacja: Wrocław / Kiełczów
Kontakt:

Post autor: xys » sob sty 23, 2010 17:31

dla potomnych:
przyczyna jest spalony bezpiecznik nr 21.
serwisowka zaleca wstawienie w tym miejscu 15A zamiast 10A.


kupię/sprzedam pojedynczą oponę: Uniroyal Rallye 185/60 R14 82T

Grzesiek080
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 20, 2007 17:33
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Grzesiek080 » sob sty 23, 2010 22:10

Witam,

Dzisiaj mialem prawie ten sam problem u mnie były 2 przyczyny:

1. Poluzowany zacisk dodatkowy przy klemie "+" akumulatora (ten z blaszką).
2. Uszkodzony przekaźnik PK 109 ( pod kierownicą).

I oczywiście naładuj sobie jak najwiecej akumulator.



pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości