problem z odpaleniem na zimnym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gudri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 29, 2007 12:01
Lokalizacja: Poznan

problem z odpaleniem na zimnym silniku

Post autor: gudri » wt paź 30, 2007 10:32

Witam wszystkich
mam nastepujacy problem,rano wstaje chce odpalic auto(Golf3 Y1 1.9)a on sie buntuje,podgrzewam swieczki(ok.2-3sek.),rozrusznik kreci a on tak jak by juz prawie chcial zapalic ale nie daje rady,zadko uda sie za pierwszym razem ale generalnie to za trzecim no i musze mu nacisnac gaz bo inaczej du....a.Jak jest cieply pali od strzalu.Mysle ze to swiece ale znajomy mechanik powiedzial ze to wina rozrusznika(rozrusznik kreci).Czy moge jakos sprawdzic ten rozrusznik zeby sie upewnic w czym problem?
P.S jakies trzy tygodnie temu byl wymieniany silnik,jest nowa pompa wody,filtr oleju,rozrzad.
Auto jak juz odpali to jak na taka moc zaskakuje mnie swoja dynamika,powiem szczeze ze jazda to przyjemnosc:)no i to spalanie:))
P.S2 Super forum;)



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » wt paź 30, 2007 23:52

hej kolego :bigok: jezeli rozrusznik kreci ci szybko i bez oporow to wszysto zmnim jest ok najprawdopodobniej ktoras swieca jest spalona sprawdz i wymien ( a siece sie sprawdza w nastepojacy sposob odkrec listwe zailajaca swiece i podlacz probowke samochodowa pod <+> akumulatora a druga czescia probowki dotknij do gwintu gdzie sie przykreca listwe pradowa swiec jezeli probowka zaswieci to swieca jest ok tylko pamietaj zeby swiece byly rozlaczone od listwy



gudri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 29, 2007 12:01
Lokalizacja: Poznan

Post autor: gudri » śr paź 31, 2007 10:33

Dzięki norman,sprubóje zrobic tak jak mówisz,świece i tak już zamówilem nowe bo te które mam wyglądają na nieruszane od wieków.Oby to były tylko świece :crazy:
dam znać co z tego wyszło



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr paź 31, 2007 12:12

gudri pisze:świece i tak już zamówilem nowe bo te które mam wyglądają na nieruszane od wieków.Oby to były tylko świece :crazy:
możesz je sprawdzić też wg tych opisów:
Obrazek


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

gudri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 29, 2007 12:01
Lokalizacja: Poznan

Post autor: gudri » czw lis 01, 2007 20:02

dzieki chlopaki za porady,zdjalem ta listwe ze swiec i niestety jednej nie moge wyciagnac :grrr: jade do mechanika bo niechce czegos spierdo....c,ogolnie nie dzialaja ta jedna ktorej nie mege wyciagnac.Ochlodzilo sie teraz troszke wiec rano po przekreceniu kluczyka zapala mi sie lampka ladowanie i oleju dodatkowo,jak odpale to gasna obie wiec chyba ok.
Przez ten problem z odpalaniem nauczylem sie jak go odpalac za pierwszym razem rano,czasami za drugim :grin: (oczywiscie dodajac troszke gazu)

P.S robertP domyslam sie ze masz to foto z ksiazki serwisowej,czy masz moze pdf?
jak masz i by ci sie chcialo wyslac na moj adres to by bylo zajeb.... :grin:
Download na stronie cos nie dziala :crazy:



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pt lis 02, 2007 08:36

pdf jest do ściągnięcia u nas na forum, a ty kolego może spróbujesz tę świeczkę jakimś wd-40 podlać.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

gudri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 29, 2007 12:01
Lokalizacja: Poznan

Post autor: gudri » pt lis 02, 2007 11:12

wd-40 pomoglo,zalozylem nowe i dziala,pali na raz



golfkiller69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 01:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: golfkiller69 » pt lis 02, 2007 14:01

witam ja tez mam problemy z paleniem rano wymienilem swiece i nic wymienilem filtr paliwa i masakra jak go rozebralem tyle szlamu ze nie wim jak to chodzilo no ale efekt taki ze dobrze juz pali na cieplum bo z tym tez byl problem no lae wracajac do tematu zauwaz ze jak pare razy czyli jakies 3 to zapali juz duzo lepiej wiec nasowa mi sie taki pomysl ze moze by przekaznik sprawdzic bo moze za malo pradu dochodzi lub za krutko to cale grzenie sie odbywa


[img]http://images25.fotosik.pl/72/67ae11ec97e66af0.jpg[/img]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lis 02, 2007 14:33

gudri pisze:robertP domyslam sie ze masz to foto z ksiazki serwisowej,czy masz moze pdf?
jak masz i by ci sie chcialo wyslac na moj adres to by bylo zajeb.... :grin:
Download na stronie cos nie dziala :crazy:
działa, z "naszej" strony sciągałem książkę ponad 85 MB
poza tym silnik ( 1Y ) jest też opisany w książce pasku b3 - Volkswagen_Passat_1988_1996
i w książce Volkswagen Golf III i Vento - Sam naprawiam PL
więc takich możesz szukać, w razie nie działania napisz do greg-a
on tam "zarządza" plikami


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

golfkiller69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 01:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: golfkiller69 » pt lis 02, 2007 15:28

skad sciagnoles ta ksiazke?????



gudri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 29, 2007 12:01
Lokalizacja: Poznan

Post autor: gudri » pt lis 02, 2007 15:51

wiesz golfkiller69 to moj pierwszy golf i do tego pierwszy diesel :otepienie: wiec moja wiedza jest rowna zeru poprostu,ale jak piszesz ze masz problemy ze startem na cieplym to wydaje mi sie ze moze to byc przekaznik tak jak piszesz lub cos z podawaniem paliwa,pompa?,zapowietrzenie?niewiem.
Podobno grzanie swiec trwa jeszcze jakis czas po odpaleniu jesli dobrze pamietam i zrozumialem,niektore trojki maja jakis sterownik w drzwiach,jak sie otwieraja i zamkna to automatycznie wlacza sie podgrzewanie ze mozna startowac odrazu nieczekajac,ja tego niemam.Pdf z instrukcja juz mam,dzieki



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lis 02, 2007 16:01

golfkiller69 pisze:skad sciagnoles ta ksiazke?????
podwieszony temat w technicznym o tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=40051


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

gudri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 29, 2007 12:01
Lokalizacja: Poznan

Post autor: gudri » pt lis 02, 2007 16:17

http://www.speedyshare.com/128131459.html tu jest instrukcja obslugi ale to tylko instrukcja nie wiele mowi o naprawach

[ Dodano: 02 Lis 2007 16:05 ]
jeszcze jedno,wyczytalem ze predkosc obrotowa biegu jalowego powinna wynosic 900 a ja mam tak cos miedzy 1000a 1100,moze tak zostac czy nalezalo by to zmienic,czy ma to jakis negatywny wplyw na silnik,spalanie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości