Od czego jaki czujnik w SB?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Od czego jaki czujnik w SB?

Post autor: SkinnerPL » wt paź 16, 2007 23:12

Siemka.
Mam pytanie. Czy ktos wie od czego jaki czujnik w SBku jest? I jak to powinno byc podlaczone? zrobilem swapa z jr na sb i mam tam jakies czujki przy turbinie itp i nie wiem do czego to podlaczyc i do czego to slozy. Czy ktos pomoze?
Z gory dzieki za odpowiedz.
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2007 06:43 przez SkinnerPL, łącznie zmieniany 1 raz.



djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » wt paź 16, 2007 23:14

kolego masz moze jakąs fotke tych czujników ?



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » wt paź 16, 2007 23:15

wszystkie sa przy silniku. postaram sie jutro zrobic zdjecie bo teraz w robocie jestem.. ;]



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt paź 16, 2007 23:17

SB ma turbo chlodzone woda i ta niby wtczka jest od zalaczania pompki do chodzenia turbiny jesli temperatura przekroczy jakas tam wartosc ta pompke obok weza idacego do chlodnicy jak popatrzysz na oba silniki zajarzysz o co chodzi ;)



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » wt paź 16, 2007 23:18

jak podlaczyc ta pompe elektryczna do cieczy chlodzacej? tam jest jakis automat do wlaczania tego po wylaczeniu silnika? wiem ze ta pompa wlacza sie kiedy temperatura cieczy chlodzacej przekracza 110 stopni, czyli jakis czujnik temperatury musi ja zalaczac a automat podtrzymuje przez 2 minuty przykladowo.. a czy w tym czasie wlaczony jest wentylator chlodnicy? gdzie mozna dostac taki automat, czy jak to zrobic?

[ Dodano: 16 Paź 2007 23:21 ]
pompka cieczy chladzacej jest w ksztalcie walca co nie? skad ona dostaje zasilanie a skad sygnal do zalaczenia? jak rozumiem sygnal zalaczenia idzie z tej wtyczki przy turbinie tak Krzylu, ?



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt paź 16, 2007 23:29

czujnik masz w srodku wystaja dwa bolce na wtyczke impuls idzie z czujnika do pompki i wtedy sie wlacza przy wysokiej temp. cieczy ktora przeplywa przez turbine wtedy wlacza sie pompka ktora pompuje w odwrotna strone niz kierunek w ukladzie chlodzenia
niezdziw sie ze ta pompka niebedzie dzialac malo kiedy sie zalacza



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » śr paź 17, 2007 13:06

a te czujniki przy wyjsciu z bloku silnika to pewno jest do 1 i 2 biegu wentylatora jak sie nie myle.... ktory jest od jakiego? przy jakiej temperaturze sie zalaczaja? i dalej nie wiem...
da sie kupic taki automat do tej pompki elektrycznej? i gdzie mozna to dostac?



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » śr paź 17, 2007 14:19

To się nazywa włącznik termiczny.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » śr paź 17, 2007 19:19

Gdzie mozna to dostac? Jaka tego cena? i gdzie to sie montuje? to jest jakas centrala co zalacza wentylator zaleznie pompe i wentylatory zaleznie od temperatury?



Bamberas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 15, 2007 22:33
Lokalizacja: oświęcim

Post autor: Bamberas » śr paź 17, 2007 19:38

czujniki na krućcu wodnym górny steruje pracą świec żarowych, ten po prawej stronie krućca obsługuje wskaźnik temperatury na desce. czujnik na turbinie steruje doodatkowa pompą wody. wentylatorem chłodnicy steruje tylko czujnik w chłodnicy w sb ma 3 styki



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » śr paź 17, 2007 19:39

Mozecie mi wydlumaczyc kilka pojec? Jak to wyglada i gdzie sie znajduje:
a) F98 wyłącznik termiczny dla pompy chłodnicy / turbosprężarki w komorze silnikowej po prawej stronie (gdzie sie znajduje?)
b) G27 czujnik temperatury silnika (ogolnie to przy silniku widzialem 2 w jednym miejscu w sumie)
c) J235 przekaźnik pompy cieczy chłodzącej (jaki to jest przekaznik? i gdzie go zamontowac)
d) T2a złącze wtykowe 2biegunowe przy wyłączniku termicznym pompy cieczy chłodzącej(to jest ten czujnik przy spreżarce?)
e) T2b złącze wtykowe 2biegunowe przy pompie cieczy chłodzącej (tej elektycznej pompie to złącze?)
f) T2c złącze wtykowe 2 biegunowe przy czujniku tempretaruty silnika (co to i gdzie to?)
g) V51 pompa cieczy chłodzącej / turbosprezarka w srodku komory silnikowej (to jest ta pompka elektryczna? nie wiem o co wogle chodzi...)

To wzielem ze schematu elektrycznego.
jest w temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=60
na 5 stronie... nie moge dac linka bo nie moge upnac.. ;-/
z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

[ Dodano: 17 Paź 2007 19:41 ]
Bamberas, dzieki za wyjasnienie, a nie wiesz jak podlaczyc ten czujnik od pracy swiec zarowych? bo to ma powyzej jakiejs temperatury nie wlaczac grzania swiec jak sie nie myle... ale gdzie sygnal z tego czujnika ma isc?

[ Dodano: 17 Paź 2007 19:43 ]
W silniku JR mialem czujniki wody na jeden pin.. teraz mam na 2... jak to podlaczyc zeby wskazywalo temperature wody? jeden pin dac na mase a drugi dac pod stary kabel od wskaznika? czy jak?



Bamberas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 15, 2007 22:33
Lokalizacja: oświęcim

Post autor: Bamberas » śr paź 17, 2007 20:03

f97 czujnik na turbinie
g27 czujnik po prawej stronie krućca
j235 zamontuj gdzie chcesz ale jak masz troche cierpiliwości to załóż go w skrzynke bezpiecznikową
t2b złącze czujnika na turbinie
t2c złącze na elektrycznej pompie wody
v51 dodatkowa pompa cieczy zamontowana po prawej stronie silnika obok grubego węża od chłodnicy pompa ta tłoczy wode przez tubine
czujnik so odłączania świec żarowych jest podłączony do przekaźnika świec żarowych zamontowanego na grodzi obok serwa. czujnik przerywa obwód sterujący po przekroczeniu zadanej temperatury.wlącz ten czujnik w szereg w linie sterującą przekaźnikiem świec

do czujnika g27 i f97 musisz doprowadzić mase



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » śr paź 17, 2007 20:13

Przekaznik do pompy elektrycznej podlaczony jest pod skrzynke bezpiecznikowa w styk w 3 w kostce F, skad mam wiedziec czy z kostki F jest to gdzies dalej puszczone? jest to jakos standardowo tam popodlaczane? (dotyczyn np w tym przypadku masy)

[ Dodano: 17 Paź 2007 20:15 ]
w grodzi obok serwa nie mam zadnego przekaznika swiec zarowych... chodzi o ten w srodku samochodu przekaznik do swiec?
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2007 20:13 przez SkinnerPL, łącznie zmieniany 1 raz.



Bamberas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 15, 2007 22:33
Lokalizacja: oświęcim

Post autor: Bamberas » śr paź 17, 2007 20:20

obejżyj dokładnie schemat, ja mam na grodzi przekaźnik z wbudowanym bezpiecznikiem.dochodzą do niego grube kable od świec



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości