Gaśnie w trakcie jazdy? Nie mogę odpalić silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy? Nie mogę odpalić silnika

Post autor: danynx » sob paź 13, 2007 18:54

Od pewnego momentu (od ok. tygodnia) mój samochód VW Golf 1.9 SDI 99r. odmawia posłuszeństwa. Problem wysgląda następująco. Przekręcam stacyjkę, zapala się kontrolka świec żarowych, samochód odpala na dotyk. Nagle w trakcie jazdy samochód gaśnie, zatrzymuję go i nie chce już odpalić. Po przekręceniu stacyjki nie pokazuje się kontrolka świec żarowych. Rozrusznik kręci normalnie ale nie odpala. Po kilkudziesięciu próbach (ok. 20 min) zapala się kontrolka świec i odpala znowu bez problemu.

Proszę o szybką pomoc ponieważ jestem 150 km od swojego miejsca zamieszkania, samochód zdechł na amen a jakoś muszę jutro wrócić do domu. Ktoś gdzieś mi doradził że to jakiś przekaźnik od sterowania komputera silnika ? Czy to to i gdzie go szukać?
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2007 11:10 przez danynx, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mario78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 18:26
Lokalizacja: BI

Post autor: mario78 » sob paź 13, 2007 19:13

Ja mam podobny problem. Autko odpalało bez problemu aż tu pewnego razu zonk, rozrusznik kręci ale autko nie odpala. Po przekręceniu kluczyka nie zapaliła sięm kontrolka świec żarowych i auto nie odpaliło. U mnie po przekręceniu kluczyka nie było słychać również cyknięcia elektrozaworka (odcinającego dopływ paliwa) na pompie. Gdy dałem napięcie bezpośrednio na ten elektrozaworek z akumulatora to cyknął i gdy przekręciłem kluczyk to normalnie zapaliła się kontrolka świec i auto normalnie odpaliło. Ten problem czasem sie powtarza ale po daniu napięcia na zawór zawsze odpala. Byłem u elektryka i powiedział że to prawdopodobnie kostka przy stacyjce. Pozdrawiam.

[ Dodano: 13 Paź 2007 19:21 ]
Jeśli to ten sam problem co u mnie to na czas jazdy wystarczy połączyć kabelkim zaworek z aku.



Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: danynx » sob paź 13, 2007 19:38

mario78 pisze:
[ Dodano: 13 Paź 2007 19:21 ]
Jeśli to ten sam problem co u mnie to na czas jazdy wystarczy połączyć kabelkim zaworek z aku.
jeśli byłbyś miły i rozpisał mi dokładniej gdzie jest ten elektrozaworek i jak zrobić tą przeróbkę byłbym bardzo wdzięczny.... bo nie ruszę jutro... :(



Awatar użytkownika
mario78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 18:26
Lokalizacja: BI

Post autor: mario78 » sob paź 13, 2007 20:19

U mnie jest (u Ciebie chyba powinien być w tym samym miejscu) po prawej stronie nastawnika w pompie, u mnie dochodzi do niego czarno-biały kabelek. Jak przekręcisz kluczyk w stacyjce to usłyszysz jego cyknięcie( chyba, że bedzie ta nieszczęsna awaria to wtedy u mnie nie słychać).

[ Dodano: 13 Paź 2007 21:40 ]
Obrazek

[ Dodano: 13 Paź 2007 21:43 ]
Obrazek

[ Dodano: 13 Paź 2007 21:50 ]
U mnie wystarczyło połączyć plus z akumulatora z tą nakrętką na klucz nr 8. Pozdrawiam. :D



izijerzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 08, 2005 20:56
Lokalizacja: wsi

hmmm

Post autor: izijerzy » ndz paź 14, 2007 05:56

witam

mialem podobny problem z kontrolka swiec i odpalaniem tdi afn
przyczna? immobilizer (obecnie nie mam immobilizera)

pozdrawiam
Obrazek



Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: danynx » ndz paź 14, 2007 12:05

mario78 pisze:U mnie jest (u Ciebie chyba powinien być w tym samym miejscu) po prawej stronie nastawnika w pompie, u mnie dochodzi do niego czarno-biały kabelek. Jak przekręcisz kluczyk w stacyjce to usłyszysz jego cyknięcie( chyba, że bedzie ta nieszczęsna awaria to wtedy u mnie nie słychać).

U mnie wystarczyło połączyć plus z akumulatora z tą nakrętką na klucz nr 8. Pozdrawiam. :D
wszystko się zgadza...u mnie to samo. Podłączyłem i odpalił. Ale gdy zdejmę napięcie z elektrozaworu silnik gaśnie spowrotem. Zauważyłem też że przy tej przeróbce silnik mocno stracił na mocy. Czy wiesz jak usunąć całkowicie tą usterkę? Wystarczy wymienić ten elektrozawór czy przyczyna jest gdzie indziej? Może paluszki macza tu immobilaizer?

[ Dodano: 14 Paź 2007 12:14 ]
izijerzy pisze:witam

mialem podobny problem z kontrolka swiec i odpalaniem tdi afn
przyczna? immobilizer (obecnie nie mam immobilizera)

pozdrawiam
[url=http://images22.fotosik.pl/183/ac846bdffd6fd54dm.jpg]Obrazek[/URL]
a jak się go pozbyłeś??
zajadę do domu, spróbuję drugim kluczykiem...może kluczyk szwankuje...?
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2007 12:07 przez danynx, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mario78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 18:26
Lokalizacja: BI

Post autor: mario78 » ndz paź 14, 2007 13:24

U mnie dzieje się to sporadycznie (od ok 3 tyg. się nie powtórzyło), a podłączony zaworek z aku mam na stałe i przełącznikiem włączam go w razie potrzeby żeby nie trzeba było za każdym razem otwierać maski. Usterka jest nie zdiagnozowana do końca, bo jak byłem u elektryka to wszystko było ok, ale mówił że to najprawdopodobniej kostka przy stacyjce jest do wymiany.. Natomiast co utraty mocy to u mnie nie występuje.

[ Dodano: 14 Paź 2007 13:47 ]
Elektrozaworek jest chyba sprawny bo jak zapodasz napięcie z aku to działa, tylko po przekręceniu kluczyka nie dochodzi do niego napięcie.



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » ndz paź 14, 2007 13:59

U mnie też odcinało w trakcie jazdy b.często.Okazało się że był zimny lut w przekaźniku pod konsolą.
Wykręć tabl.bezp.-dwie śruby,włącz zapłon,włóż rękę w miejsce odkręconej tablicy i i poruszaj przekaźnikami -nie pamiętam jego numeru ,jak trzeba to zajrzę i napiszę który to powinny zapalić się świece


[img]http://images21.fotosik.pl/165/efbfbb2cd9e2731c.jpg[/img]

Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: danynx » ndz paź 14, 2007 15:03

pioan1 pisze:U mnie też odcinało w trakcie jazdy b.często.Okazało się że był zimny lut w przekaźniku pod konsolą.
Wykręć tabl.bezp.-dwie śruby,włącz zapłon,włóż rękę w miejsce odkręconej tablicy i i poruszaj przekaźnikami -nie pamiętam jego numeru ,jak trzeba to zajrzę i napiszę który to powinny zapalić się świece
:okej: bingo :okej: działa pięknie. winny jest przekaźnik o nr 109... był strasznie luźny. dziękuję wszystkim ślicznie :pub:

sprostowanie;) - nie luźny tylko raczej zdychający. Przed każdym uruchomieniem muszę nim poruszać żeby zaskoczył. Coś z nim musi być nie tak bo mimo że nie odpala to coś w nim cyka po przekręceniu stacyjki. Ile trzeba zapłacić za taki przekaźnik w serwisie?
Ostatnio zmieniony pn paź 15, 2007 07:30 przez danynx, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pn paź 15, 2007 20:26

20-30zeta


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: danynx » wt paź 16, 2007 07:20

inspire pisze:20-30zeta
już zakupiłem...52,07 zł w serwisie Skody :) działa wszystko pięknie jak należy. Jeszcze raz dziekuję :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 120 gości