Po wymianie / zmianie oleju niższa temp. silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MarcinRoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:15
Lokalizacja: EPJ
Kontakt:

Po wymianie / zmianie oleju niższa temp. silnika

Post autor: MarcinRoz » pn paź 08, 2007 18:19

Witam.Piszę ponieważ zastanawia mnie jeden fakt.Po wymianie oleju na Mobil 1 10w40 dedykowanym dla TD , temp. silnika nie osiąga 90 st.Nawet po długiej jeżdzie jest ok 85st. Poprzednio miałem silnik zalany Mobilem 1 10w40 lecz tzw. "uniwersalnym" do silnikow benz. i diesli. i temp. ladnie dochodzila do 90st. nie wiecej. Moze ktos dalby rade wyjasnic mi czy rodzaj oleju ma wplyw na temp. silnika.W zasadzie te oleje to polsyntetyki tej samej marki ....Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2007 18:41 przez MarcinRoz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

Post autor: bburdach » pn paź 08, 2007 18:43

nowy olej ma o wiele lepsze właśniwości cłodzace silnika. po kilku tysiącach km olej częściowo straci te właściwości. wszystko bedzie w normie



Awatar użytkownika
meverick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt mar 06, 2007 23:36
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: meverick » wt paź 09, 2007 01:12

MarcinRoz, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1394557 tu masz troche opisane. Mialem to samo, jak zalałem Castrolka temp mało kiedy mi podskoczyła powyżej połowy wskaxnika, teraz juz powoli zbieram się do wymiany na nowy olej ( na tym mam juz ponad 8tyś km) i temp juz czesto mi przekracza połowe jak troche mocniej przycisne poczciwego JP :bigok:


www.jettaclub.pl

Awatar użytkownika
MarcinRoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:15
Lokalizacja: EPJ
Kontakt:

Post autor: MarcinRoz » wt paź 09, 2007 12:33

meverick pisze:MarcinRoz, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1394557 tu masz troche opisane. Mialem to samo, jak zalałem Castrolka temp mało kiedy mi podskoczyła powyżej połowy wskaxnika, teraz juz powoli zbieram się do wymiany na nowy olej ( na tym mam juz ponad 8tyś km) i temp juz czesto mi przekracza połowe jak troche mocniej przycisne poczciwego JP :bigok:
Wiec teraz bede spal spokojnie i nastepnym razem zaleje moja niunie tym samym olejem.Po przejechaniu 3,5 tys. km olej wyglada na mniej przepalony jak poprzedni Mobil 1.Dzieki :pub:



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » wt paź 09, 2007 13:17

Wydaje mi się że nowy olej nie ma wpływu na temperaturę ??!!! Po to są czujniki i termostat aby ustalić temperaturę pracy 90C i ma być ona nie zależnie od temperatury zewnętrznej ani płynu chłodzącego ani oleju. Może jedynie dłużej się nagrzewać silnik bo nowy olej może oddawać lepiej ciepło ale powinien dobić do 90 C.

pozdro


Seba

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości