Jak długo powinny się grzać świece???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » śr mar 07, 2007 21:30

Witam
nie wiem ale czekanie na tyknięcie przekaznika może być błędne, ponoć jeśli się czeka aż tylko kontrolka zgasnie, to wtedy olej paruje na gorących żażących się jeszcze świecach i to ułarwia rozruch.


Nie naprawiajcie na siłe tego, co działa !

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » śr mar 07, 2007 22:01

Neoarti pisze:No to widzę że ja mam problem u mnie w MK3 1,9D
Świece grzeją jeszcze kilka minut po odpaleniu silnika nie wiem czemu tak się dzieje myślałem ze to czujnik temperatury wody wymieniłem bo chyba z czujnika bierze informację czy silnik jest ciepły czy zimny, ale to nie pomogło jaka silnik jest zimny to po przekręceniu kluczyka zapal się kontrolka świec potem gaśnie po jakimś czasie cyknie przekaźnik zapalam silnik ale świece grzeją jeszcze prze ok. 5 min czy to normalne ??
Wiem że grzeją na pewno bo sprawdzałem kontrolką że prąd do świec dochodzi
nie masz problemu
gdzieś w oficjalnych materiałach vw widziałem, że dogrzewanie świec jest spowodowane ekologią oraz lepszą pracą silnika na zimno - to dobrze, że ci dogrzewa. dzięki temu podobno lepiej spala ON zaraz po rozruchu i przy okazji wypuszczasz mniej niespalonej ropki do otoczenia
-----
a do tematu głównego : mi grzeją zależnie od temperatury na zewnątrz (temp. cieczy? pewnie tak) - latem kilka sekund, przy -20 to i z minutę


był mk3, jest prawie mk4

tkotwa

Post autor: tkotwa » sob wrz 29, 2007 10:41

adas01 pisze:
Neoarti pisze:No to widzę że ja mam problem u mnie w MK3 1,9D
Świece grzeją jeszcze kilka minut po odpaleniu silnika nie wiem czemu tak się dzieje myślałem ze to czujnik temperatury wody wymieniłem bo chyba z czujnika bierze informację czy silnik jest ciepły czy zimny, ale to nie pomogło jaka silnik jest zimny to po przekręceniu kluczyka zapal się kontrolka świec potem gaśnie po jakimś czasie cyknie przekaźnik zapalam silnik ale świece grzeją jeszcze prze ok. 5 min czy to normalne ??
Wiem że grzeją na pewno bo sprawdzałem kontrolką że prąd do świec dochodzi
nie masz problemu
gdzieś w oficjalnych materiałach vw widziałem, że dogrzewanie świec jest spowodowane ekologią oraz lepszą pracą silnika na zimno - to dobrze, że ci dogrzewa. dzięki temu podobno lepiej spala ON zaraz po rozruchu i przy okazji wypuszczasz mniej niespalonej ropki do otoczenia
-----
a do tematu głównego : mi grzeją zależnie od temperatury na zewnątrz (temp. cieczy? pewnie tak) - latem kilka sekund, przy -20 to i z minutę

Witam
Znalazłem ten wątek i chciałbym sie dowiedzieć bo mam taki sam problem i nie wiem czy to jest wina przekaźnika czy ktoś może potwierdzić wypowiedz kolegi na temat dogrzewania świec



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » sob wrz 29, 2007 22:04

w mk3 swiece po zgasnieciu kontrolki grzeja jeszcze ok 3 minuty lub do osiagniecia przez silnik temperatury 70C...
nie ma sensu czekas po zgasnieciu kontrolki az pyknie cyknie. zgasniecie kontrolki to znak dla kierowcy, ze czas odpalac.. :bajer:
Ostatnio zmieniony sob wrz 29, 2007 22:06 przez skarredasch, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » sob wrz 29, 2007 22:24

tkotwa pisze:kolegi na temat dogrzewania świec
poszukaj sobie po necie hasła "nachglühen" - WSZYSTKIE diesle mają:
vorglühen - podgrzewanie wstępne
startglühen - wtedy grzanie jest słabsze, czas na start
nachglühen - dogrzewanie po odpaleniu auta, kwestia modelu silnika (temperatury, obrotów), ile to trwa


był mk3, jest prawie mk4

mirekwk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 19:57
Lokalizacja: Bedzin
Kontakt:

Post autor: mirekwk » sob wrz 29, 2007 22:41

[nie wiadomo ile ale powiem ci ze ja robie tak wlaczam zaplon i kiedy widze ze zgasna to po sekundzie moze 2 odpalam w zime mozna grzac 2-3 krotnie cykl rzania swiec jest zmienny zalerzy to od wielu rzeczy temp.otoczenia temp.silnika itp



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości