Uszczelka głowicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kobra60
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:54
Lokalizacja: woj. Kuj-Pom
Kontakt:

Post autor: kobra60 » śr wrz 26, 2007 11:04

miałem w swoim golfiku olej w płynie chłodzącym, dowiedziałem sie przypadkiem jak chciałem sprawdzić płyn. Jeżdził i odpalał bez problemu, jak zmieniłem uszczelke pod głowićą wszystko wróciło do normy. Daj tylko splanować głowicę bo często przez wygięcie głowicy (od temperatury) po prostu wygina sie i olej przedostaje sie do układu chłodzenia :bigok:
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 11:06 przez kobra60, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bananicho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:18
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Bananicho » śr wrz 26, 2007 11:20

Witam.
Ja mam pytanie co do Golfa 2 1.6 D. Prawdopodobnie padla mi uszczelka pod głowica. Objawy: "znika" płyn chłodzący, tzn niekiedy wywala przez zbiorniczek wyrównawczy a niekiedy nie widać płynu pod zbiornikiem co by było objawem wywalania przez zbiorniczek, a płynu juz nie ma; kolejny objaw to szary dym z układu wydechowego.
Wymieniłem termostat, nie mam tzw mazi na bagnecie ( woda w oleju ).
Pytałem sie mechanika jakie koszta wymiany uszczelki, to mi powiedzial ze sama wymiana 600 tzn uszczelka pod gł, uszczelki ukl. dolotowego i wylotowego, śruby, planowanie itd. Mówił mi jeszcze ze jak jak głowica bedzie pęknieta to jeszcze kolejne 880zl.
A moje pytanie brzmi czy nie za drogo chce ??
Pozdrawiam.


MK2 JP lubi OR :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości