Problem z zapalaniem, świece nie grzeją...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

simsonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 27, 2007 20:07
Lokalizacja: Rejowiec
Kontakt:

Problem z zapalaniem, świece nie grzeją...

Post autor: simsonek » wt wrz 25, 2007 10:12

Witam, tak jak w temacie, zimny golfik wcale nie chce odpalać, zgubiło się gdzieś napięcie na świece żarowe, sprawdzałem żarówką i wcale nie ma prądu po włączeniu zapłonu, i jak się kręci. Podłączałem świece na krótko to auto odpalało, świece oczywiście 4 nówki, sprawdzane.
Teraz problem, czy jest gdzieś jakiś przekaźnik albo coś innego co steruje świecami? bezpieczniki przejrzałem wszystkie włącznie z tym dużym w komorze silnika i wszystko ok. żadnego schematu nie mogę znaleść. nie mam pojęcia jaka może być przyczyna. Proszę o pomoc, z góry dzięki.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » wt wrz 25, 2007 10:21

Jest przekaźnik tylko, że ja w mk3 tam gdzie bezpieczniki, tzn za listwą z bezpiecznikami. Niewiem jaki masz model vw, ale jest taki przekaźniki być może to jego wina.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

simsonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 27, 2007 20:07
Lokalizacja: Rejowiec
Kontakt:

Post autor: simsonek » wt wrz 25, 2007 10:36

Model to MK3 1.9TDI 94rok, silnik 1z. w kabinie, za bezpiecznikami mówisz, to zaraz lece, wyrywam listwe i szukam, to jest taki zwykły sześcian jak np do świateł długie-krótkie? czy coś bardziej skomplikowanego? a Ty u siebie wymieniałeś czy da się to jakoś obejść? ewentualnie koszt nowego?



exil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 05, 2007 15:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: exil » ndz paź 07, 2007 16:41

hej, wlasnie mam ten sam problem tez sprawdzalem zarowka i napiecie nie dochodzi do swiec.... moj model to mk3 1.9tdi ahu 1996r moze mnie ktos oswiecic i napisac mi ktory bezpiecznik powinienem sprawdzic? albo dac jakis namiar, wskazowke czy cos w tym stylu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości