[MK3 AAZ TD] Pali kolo 9 litrow

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
artur_TD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 10, 2006 10:35
Lokalizacja: Drawsko / Szczecin
Kontakt:

Post autor: artur_TD » wt wrz 18, 2007 18:39

moj AAZ pali mniej wiecej 6-7 / 100 jazda mieszana z przewaga duzego miasta czesto na zimnym silniku. zima potrafil troche ponad 7 spalic. w zeszlym tygodniu wrocilem z nad morza, moja pierwsza daleka trasa golfem no i przy predkosciach 90-110km/h spalil 5,3/100 wiec ogolnie bardzo zadowolony bylem :grin: .

to od razu podepne sie z pytaniem, bo w walce o nizsze spalanie ;) wymienilem termostat- pokazywal za niska temperature no i po wymianie dalej wskazowka nie jest pionowo. gdzie szukacz przyczyny?



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Krystian GTD » wt wrz 18, 2007 22:31

Witaj iamtheboss. Co do temperatury. Jakiej firmy założyłeś termostat (tylko Wahler lub oryginalny VW), czasami termostaty nowe mogą się za szybko otwierać lub nie domykać. Mi wymiana termostatu pomogła ale sprawdź termometrem jaką masz temperaturę w zbiorniczku wyrównawczym powinna oscylować w granicach 85-87 st.C. Jak masz taką temp w zbiorniczku to przyczyny mogą być dwie:
1. Przekłamania wskaźnika temp.
2. Przekłamania czujnika temp. w króćcu.
Pozdro



Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

moj tez sporo pali

Post autor: bburdach » śr wrz 19, 2007 13:27

u mnie mniej wiecej tak samo jak u was. w trasie nie ma lekko i pali kolo 7, a po wawie kolo 9 i ma jeszcze ciezej niz w trasie :grin:



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » pn wrz 24, 2007 12:16

tuha pisze:czasami mam wrazenie ze nagle po przekraczeniu 3-3,5tys przestaje ciagnac
Też miałem podobne obiawy,Przestawał ciągnąć przy 2.8 tys.obr. i przy 3.6 tys.obr. zaczynał ponownie ciągnąć,a spalał 8 litr€w na 100 km.Jeździłem tak przez rok i w końcu trafiłem na mechaniora w podwórku na które ciężko trafić.miałem przestawiony rozrząd (za późny kąt wtrysku)Teraz mam rakietę :bigok: A i spalanie wyraźnie się zmiejszyło :grin: .Niestety sprzęgło powiedziało dość :grrr: Jakie sprzęgło założyć do 1.9 TD(troche kręcone),żeby było dobrze?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości