Turbo?? Przeplywomierz??? Wtryski????

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartekmtb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 14:40
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Turbo?? Przeplywomierz??? Wtryski????

Post autor: bartekmtb » ndz wrz 09, 2007 15:25

witam
Od niedawna jestem posiadaczem Golfa III 1.9 TDi 110 KM. Czytajac wypowiedz na forum mam pewne przypuszczenia co do usterki w moim aucie ale szerzej opisze temat.

Auto przy predkosci 50-60 km/h zazwyczaj sie krztusi dusi ( mam wrazenie ze odcina mu doplyw paliwa) w tym wlasnie momencie kopci na czarno tu mi sie wydaje ze jest to wina przeplywomierza powietrza??????. Natomiast druga dolegliwosc jadac autostrada 160km/h wystarczy mala gorka wzniesienie i auto po prostu traci calkowicie moc predkosc spada do okolo 140km/h ( przy wcisnietym pedale gazu do dechy) mechanik przypuszcza ze jest tp psujace sie Turbo. zzznacze ze sprezarka gwizdze w porownaniu z innymi golfam i bez zarzutu. Niepokoi mnie wlansie to dymienie w momencie duszenia spadku mocy i nie wiem czy obstawiac na lejace wtryski. Porblem zapewne bym juz tutaj opisywany ale nie identycznie jak moj. Czy obstawilibyscie przeplywke u dealera VW za nowa wolaja ok 400zl oznaczenia (074 906 461) z gory dziekuje za wszelkie uwagi i wskazowki. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » ndz wrz 09, 2007 16:36

to, że traci moc nagle to wina przeładowania - turbo jest źle sterowane. Poszukaj na forum "notlauf" a sporo zrozumiesz w tej kwestii.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz wrz 09, 2007 17:58

bartekmtb, podstawa to diagnoza dynamiczna
może masz gdzieś nieszczelność , może masz zapieczone łopatki w turbinie .... tu konieczna jest diagnoza dynamiczna !!

[ Dodano: Nie Wrz 09, 2007 18:02 ]
AndrzejP4 pisze:to, że traci moc nagle to wina przeładowania - turbo jest źle sterowane. Poszukaj na forum "notlauf" a sporo zrozumiesz w tej kwestii.
raczej to nie przeładowanie .... nie kopciłby tak
bartekmtb pisze:zzznacze ze sprezarka gwizdze w porownaniu z innymi golfam
no i tu się chyba wszystko wyjaśnia ... to pewnie nie gwiżdże turbo , tylko ucieka powietrze w dolocie



VaFe
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 08:06
Lokalizacja: kędzierzyn
Kontakt:

Post autor: VaFe » ndz wrz 09, 2007 19:03

racja [/b]damcio151 diagnostyka dynamiczna napewno co powie:D:D: ja mialem podobny problem spadki mocy na poczatku przerywane po czasie całkowity spadek mocy i batory za sobą kupilem jak pajac nową przepławke ale nic to niedało ponad 4 paki w plecy teraz lezy i czeka na nowego właściciela diagnoza wykazala ze turbo nietłoczy a przyczyna! nieszczelnosc na tym elastycznym łączniku w dolocie (powiem ze niewidoczna bo guma pekła od spodu) dodam ze turbo tez mi gwizdało z tą nieszczelnością! proste nacisniecie ręką przewodów na odpalonym silniku wyjasnila sprawe koszt naprawy 10pln i auto ozyło jak nigdy dotąd :food: widocznie mialem juz wczeniej małą nieszczelnosc ktura z czasem powiekszyla sie na całą długosc łącznika i auto jechalo jak mulik puszczający kupe dymu za sobą:P teraz buja az chce sie wciskac pedalem do dechy nic tylko zaje.... banan na twarzy :okej:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 09, 2007 19:12 przez VaFe, łącznie zmieniany 4 razy.


MK3 TDi---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100873&postdays=0&postorder=asc&start=0 ____ Gwint zapięty str.17___ Car DVD str.36 __ i nowe fotki

bartekmtb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 14:40
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: bartekmtb » ndz wrz 09, 2007 23:12

Panowie dzieki za pomoc w pierwszej wolnej chwili posprawdzam elementy o ktorych wspominacie, pozdrawiam



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn wrz 10, 2007 09:18

bartekmtb pisze:Panowie dzieki za pomoc w pierwszej wolnej chwili posprawdzam elementy o ktorych wspominacie, pozdrawiam
bartekmtb, w pierwszej kolejności analiza dynamiczna , bez tego to szukanie igły w stogu siana , ale z tego co piszesz :
bartekmtb pisze:Niepokoi mnie wlansie to dymienie w momencie duszenia spadku mocy
wynika że paliwo jest + brak ciśnienia = dym = spadek mocy

To moze byc to co pisał VaFe, ale i tak musisz zlogować auto.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Gabrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 30, 2007 21:17
Lokalizacja: Politz
Kontakt:

Post autor: Gabrych » wt wrz 11, 2007 22:40

Turbo raczej ci sie nie przeladowuje bo wtedy tak nie kopci sprawdz koncowki wtryskow


Objade calibre tel. 663.... :DD

Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » wt wrz 11, 2007 23:07

powalcz z tym gmowym dolotem lub wężykami podciśnienia :helm: :helm: :helm:
powodzonka :okej: :okej: :okej:



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr wrz 12, 2007 08:53

notlauf jest tez wtedy kiedy przepływka pokazuje wysokie wartości a doładowanie jest niskie...

dzieje się tak wtedy, gdy jest nieszczelność w dolocie... objawia się to świstem przy dodawaniu gazu i czarnym dymem z rury



bartekmtb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 14:40
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: bartekmtb » sob wrz 15, 2007 22:54

witam
a wiec zrobilem mojego Golfa po prostu nie poznaje tego auta nieszczelnosc w dolocie musialem miec juz od zakupu a z czasem sie powiekszala teraz to juz zupelnie inne auto:)) pozdrawiam i dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » sob wrz 15, 2007 23:15

Kolego pochwal się dokładnie gdzie tkwił problem opisz albo daj foto !!!! Pozdrawiam :okej: :okej: :okej: :okej:



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob wrz 15, 2007 23:18

SEZAM pisze:Kolego pochwal się dokładnie gdzie tkwił problem opisz
a po co :?: wystarczy , że napisał o nieszczelności ...... opisywać ma gdzie rura pękła :?:



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » sob wrz 15, 2007 23:45

super te forum !! nie mam więcej pytań !!!!! soryyyyyyyy :crazy:



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz wrz 16, 2007 00:15

SEZAM pisze:super te forum !! nie mam więcej pytań !!!!! soryyyyyyyy :crazy:
o co Ci chodzi?

nie widziales peknietej rury?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości