Zamulony AHF

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Zamulony AHF

Post autor: Kris-THC » ndz wrz 02, 2007 19:51

O problemie pisałem wcześniej w tym wątku jednak postanowiłem założyć nowy.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=ahf

Turbinę wysłałem do dobrego warsztatu gdzie włożono nowy wirnik i wymieniono uszczelniacze, kierownice trochę się przycinały ale zostały wyczyszczone i odesłano mi turbinkę jak nową. Po zamontowaniu ladera niewiele jednak się zmieniło. Turbina nadal gwiżdże na jałowym (w passacie B4 AHF słyszałem też taki dźwięk) auto zamula i Vmax. nadal jedyne 160km/h. Mam koła 17'' 225/45 więc prędkościomierz może trochę przekłamywać ale pomijając Vmax to największym problemem jest zamulenie głównie z dołu. Wężyki podciśnienia wymieniłem na nowe, po odpaleniu sztanga schodzi na dół do gruszki i płynnie pracuje przy mocniejszym przygazowaniu więc niby wszystko OK. Tu są logi po naprawie turbiny:

1 http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... vHk5n7UvDA
2 http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... FeBkFi6Idw

Auto poniżej 2000 obrotów bardzo ciężko się rozpędza. Jadąc na 5 biegu gdy mam poniżej 2500 obrotów nawet podjazd pod niewielkie wniesienie jest dużym problemem, muszę redukować na 4 i auto jakiś czas się zastanawia czy jechać dalej :panna: po prostu porażka. Dziwi mnie jeszcze fakt że auto wogóle nie kopci mimo wyciętego kata. Wiem że jak są nieszczelności w dolocie to ogólnie jest czarno za zderzakiem ale czy możliwe jest że w AHF przy nieszczelności komp tak dawkuje paliwo żeby auto nie kopciło? Planuję w tym miesiącu zchipować auto ale zanim do tego dojdzie dobrze by było żeby jeździło jak seria :D Już nie mam nerwów do tego auta, tyle kasy władowałem a ono dalej się toczy a nie jeździ. Macie jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony ndz wrz 16, 2007 20:27 przez Kris-THC, łącznie zmieniany 1 raz.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz wrz 02, 2007 19:58

miałem to samo, identyczny przypadek, zapchane przewody
sprawdź to co na zdjęciu ten trójnik i przewody które lecą do niego, powinno tam ładnie syczeć jak zdejmiesz przewód
Obrazek


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz wrz 02, 2007 20:03

kulon-x pisze:sprawdź to co na zdjęciu ten trójnik i przewody które lecą do niego, powinno tam ładnie syczeć jak zdejmiesz przewód
Masz na myśli ten czarny gruby przewód co idzie od pompy podciśnienia do puszki serwo?


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz wrz 02, 2007 20:10

Kris-THC pisze:Masz na myśli ten czarny gruby przewód co idzie od pompy podciśnienia do puszki serwo?
tak dokładnie, u mnie był od totalnie zapchany ale tylko od tego cienkiego wlotu i tak samo nie chciał latać
pozdro


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » pn wrz 03, 2007 17:13

Kris-THC, Zrób loga kanału 003 tak jak tu http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/tdi.html napisane i wklej, bo coś mi sie wydaje że przepływomierz masz do bani.

[ Dodano: 03 Wrz 2007 17:16 ]
Bo z wcześniejszych logów widać że sprężara osiąga wymagane ciśnienie to musi być dobra.
Tylko z dołu jakoś nie może sie pozbierać ale to pewnie przez to że przepływka zaniża sporo!

[ Dodano: 03 Wrz 2007 17:22 ]
kulon-x pisze:miałem to samo, identyczny przypadek, zapchane przewody
Jak by przewody zapchane były to by chyba tak
Kris-THC pisze:po odpaleniu sztanga schodzi na dół do gruszki i płynnie pracuje przy mocniejszym przygazowaniu więc niby wszystko OK
NIE BYŁO :D Ale sprawdzic nie zaszkodzi



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt wrz 04, 2007 12:19

Kurde po odpęciu przepływki jest różnica bo auto całkiem zamula ale to chyba nie oznacza że jest ona całkiem sprawna. Muszę coś poszperać na forum bo ponoć jest jakiś patent z diodą żeby sprawdzić przepływkę.

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2007 12:26 ]
arturo pisze:Kris-THC, Zrób loga kanału 003 tak jak tu http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/tdi.html napisane i wklej, bo coś mi sie wydaje że przepływomierz masz do bani.
Tu mam logi jeszcze sprzed naprawy turbiny, blok 3 też tam jest i poniżej 2tys obrotów przepływka chyba zaniża wartości ale specem nie jestem żeby to potwierdzić:

http://spreadsheets.google.com/ccc?key= ... l=pl&pli=1


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

voss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 14, 2007 11:26
Lokalizacja: Obertshausen

Post autor: voss » wt wrz 04, 2007 12:58

Kris-THC,

niewiem jak dlugo walczysz z tam problemem, ale
jesli regenerowane turbo gwizdze juz od wolnych obr. to wychodzi na to ze wirnik jest mizernie wywazony. Ale to niepowinno az tak odbijac sie na cis. doladowania - no dopuki lozyskowanie jest jeszczze nowe, dlugo dobre na takim wywazeniu niebedzie, ale to inna bajka.

To co moge poradzic to zrob logna na obciazeniu z Block 003,008 i 011 naraz i wastaw tu ale najlepiej min. na 4 biegu

Nastepnie w BasigSeting block 011 i tez tu . wtedy powinno byc cos wiecej widac

Do tego mozez zrobic jeszcze test i podlaczyc podcisnienie bezposrednio na silownik turbo , z ominieciem N75 i zrobic loga ale musisz uwazac zeby zaczac logowac jeszcze przed tym niz wpadnie w Notlauf.

Jak bedziesz to wszystko mial to bedziemy sie zastanawiac dalej .


pozdr.
voss

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt wrz 04, 2007 14:46

Turbina była w profesjonalnym warsztacie w Mielcu robiona nie wiem dlaczego gwiżdże ale jak odłączę podciśnienie to gwizd ustaje. Wirnik jest nowy i podobno super wyważony zresztą przy wyprutym katalizatorze zawsze lepiej turbine słychać. Martwi mnie to że auto słabo jedzie.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

voss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 14, 2007 11:26
Lokalizacja: Obertshausen

Post autor: voss » wt wrz 04, 2007 15:30

Kris-THC,

no wiec zrob te logi o ktorych pisalem , i zobaczymy


pozdr.
voss

arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » wt wrz 04, 2007 17:34

Kris-THC, Zrób jeszcze raz te logi! tylko porządnie tak jak napisane jest na stronce kanał 3, 11 i 8 może byc ale na początek 3 i 11 wystarczy. http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/tdi.html zrób se wykres i będzie widac czy zaniża czy nie (stronka po angielsku jest, ale ze zrozumieniem kilku słów chyba nie powinno być problemów).
POZDRO!



valentino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 04, 2007 22:27
Lokalizacja: Skarżysko
Kontakt:

Post autor: valentino » śr wrz 05, 2007 21:22

Pozwólcie że podłączę się do tematu. Mam to samo co Kris-THC, identyczne objawy, tylko że w silniku TDI ASZ .
Wyczyszczony interkuler, wyczyszczona turbina, sprawdzony i umyty EGR, nieszczelności sprawdzone, nawet wydech odpinałem.
Na dodatek byłem u 3 mechaników, i na programach ( kompach) wszystkie parametry idealne i mi wmawiają że się czepiam.
A wiem jak jeździł. A stało się od momentu jak mi "kichnął" - wiem że to w TDI nie możliwe, ale jednak - i od tamtej pory jest taki kulawy.
Pomysł kulon-x, wydaje się być godny uwagi - jutro sprawdzę- ale jak by ktoś coś wiedział to proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » śr wrz 05, 2007 23:32

TDI do poprawnej pracy potrzebuje sprawnego ukladu podcisnienia.
Trzeba od Vacuum pompy sprawdzac czy jest i czy gdzies nie zanika. Czasem mala dziurka w wezyku albo zapchany zaworek wystarczy by calosc siadala albo pracowala niedostatecznie.
Rowniez przestawienie rozrzadu moze wplywac na osiagi. Ostatnio mialem octavie AGR z katem wtrysku poza tolerancja (255 jednostek na Vag). Odpalala bez wiekszego problemu (szok) ale mul totalny.
A wczoraj passat 1Z z walkiem dosc mocno wyprzedzonym tez odzykal wigor. Wiec moze tutaj jest problem.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » sob wrz 08, 2007 01:11

rob555 pisze:Rowniez przestawienie rozrzadu moze wplywac na osiagi. Ostatnio mialem octavie AGR z katem wtrysku poza tolerancja (255 jednostek na Vag). Odpalala bez wiekszego problemu (szok) ale mul totalny.
A wczoraj passat 1Z z walkiem dosc mocno wyprzedzonym tez odzykal wigor. Wiec moze tutaj jest problem.
Rozrząd wymieniałem w serwisie zaraz po sprowadzeniu auta, przy okazji wyszło że jest nowa pompa paliwa włożona i ktoś ją przestawił przy montażu o 180 stopni. Po wymianie jeździ lepiej ale dalej niskie Vmax i zamulenie. Komp pokazuje średnie spalanie 10,5 litra ale tyle nie pali bo na zbiorniku zrobiłem ponad 800km. Nie chce mi się już robić żadnych logów bo w czwartek robię wycieczkę do Łodzi a tam Sebastian zrobi robotę pewnie raz-dwa. Przy okazji program się zrobi jak wróci moc fabryczna. Ja już się poddaje bo kasy już sporo popłynąłem a auto jeździ słabo. Jak miałem 1Z to Uysy zamienił go w rakietę może teraz też będzie dobrze.
Dziwi mnie gwizd turbiny na jałowym, po regeneracji wcale się nie zmienił a po zgaszeniu auta jeszcze przez 2-3 sekundy słychać jak lader się zatrzymuje. Mimo że nie ma kata to i tak ten dźwięk mnie intryguje. Dzwięk jest identyczny jak na tym video:


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » sob wrz 08, 2007 12:37

co do gwizdy, to sprawdz czy masz szczelny ten łącznik elastyczny na wydechu zaraz za turbo, jak miałem przerwany, to auto w sumie głośniej nie chodziło, tylko zaj***** było słychać właśnie turbo ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości