[MK3 1Z] odmówił dymi na czarno muł nie samowity

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

[MK3 1Z] odmówił dymi na czarno muł nie samowity

Post autor: grze693 » sob paź 14, 2006 14:12

objawy takie jak sie właczy turbina dymi ale może nie koniecznie to jest turbo nie wiem ale na luzie zero dymu tylko jak turbo sie włączy to smog na kostce zostaje sadza co to jest czemu tak sie dzieje a miałęm jechać nim w trase 1000 km i golf dał du..


kolejna sprawa odtworzyłem maske i ogledziny nic nie widac podejrzanego suchy itd a zobaczyłem że pod odmą jest dzira w bloku fabryczna i ugury dwie miejsca na sruby co tam musi być wyglada jak miejsce na pompe wody ??? czy to ma być odkryte czy co ??? daje fotke
i do czego to wejscie
ta jedna srodkowa strzałka przedstawia ten otwur bardzo duzu nie wiem z 1.5 cm może 2 cm a te dwie po bokach na srubki a ta zardzewaiał zcesc to byłą gładziutka jak by np pompa wody miałą dochodzić co to jest może do innych mofdeli coś tam przykrecali czy mi ktos silnik wymienił ???ale numery sie zgadzają

[ Dodano: Sob Paź 14, 2006 14:16 ]
dodam że po wymianie był ok ale jak wrociłęm z pracy po drodze prolemy muł i staje w domu na gaz a tu czarna sadza z tłumnika leci a po za tym jak dodam gazu ponad te 3.5 silnik zaczyna sie tzresc i nierówno pracuje pompa mogłą siażdz co tam się stało ???
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 19:56 przez grze693, łącznie zmieniany 1 raz.



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » sob paź 14, 2006 15:58

Sprawdź czy nie pękła ci gdzieś rura do intercoolera. U mnie tak się stało, że poszła rura zrobiła się dziura i straciłem moc i zaczął kopcić na czarno.



grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: grze693 » sob paź 14, 2006 17:57

nie bo teraz przeszło kopcenie chyba sadze wydmuchło z tłumnika tylko turbo już nie łąduje już chyba cisnienia słychać gwiżdze ale tak dziwnie chyba troche i nie daje nic podczas jazdy na kolanku od weza jest trosdzke oleju ale to minimalnie tylko to czemu sie nie włancza podczas jazdy co za to odpowiada



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » ndz paź 15, 2006 08:50

Rafit pisze:Sprawdź czy nie pękła ci gdzieś rura do intercoolera. U mnie tak się stało, że poszła rura zrobiła się dziura i straciłem moc i zaczął kopcić na czarno.
Ja też na to stawiam



techon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 25, 2005 13:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: techon » pt wrz 07, 2007 20:29

Pruszkowiak pisze:
Rafit pisze:Sprawdź czy nie pękła ci gdzieś rura do intercoolera. U mnie tak się stało, że poszła rura zrobiła się dziura i straciłem moc i zaczął kopcić na czarno.
Ja też na to stawiam
Która to jest ta rura od intercoolera w MK3 afn? Prosze o pomoc bo jestem w tarsie i mam problem. Stracil moc, dymi nie chce jechać.
Podłączylem Vaga i mam cisnienie ładownia max 1500. Zamienialem zawory N75 z tym drugim i dalej to samo. Co moglo się stać>? Moze cos zle zmontowalem szukajac nieszczelności.

Dzięki z góry.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt wrz 07, 2007 20:36

techon pisze:Która to jest ta rura od intercoolera w MK3 afn? Prosze o pomoc bo jestem w tarsie i mam problem. Stracil moc, dymi nie chce jechać.
Podłączylem Vaga i mam cisnienie ładownia max 1500. Zamienialem zawory N75 z tym drugim i dalej to samo. Co moglo się stać>? Moze cos zle zmontowalem szukajac nieszczelności.
pod maską masz 2 dosyć spore rury , które idą od turbo do IC i z IC do kolektora ssącego .... je sprawdź , bo na pewno masz tam nieszczelność



techon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 25, 2005 13:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: techon » pt wrz 07, 2007 20:59

damcio151 pisze:
techon pisze:Która to jest ta rura od intercoolera w MK3 afn? Prosze o pomoc bo jestem w tarsie i mam problem. Stracil moc, dymi nie chce jechać.
Podłączylem Vaga i mam cisnienie ładownia max 1500. Zamienialem zawory N75 z tym drugim i dalej to samo. Co moglo się stać>? Moze cos zle zmontowalem szukajac nieszczelności.
pod maską masz 2 dosyć spore rury , które idą od turbo do IC i z IC do kolektora ssącego .... je sprawdź , bo na pewno masz tam nieszczelność
Jak sprawdzić tą nieszczelność? Będzie coś słychać na wolnych obrotach?

Dzięki za pomoc, jutro musze sprawdzić bo mam daleko do domu.
...sprawdzalem nieszczelności na lini filtr n75 i turbo i jest ok, zamienialem zaworki i teraz po podlaczeniu Vaga na 11logu mam ciśnieni ładowania tylko do 1500. Co to moze by? Cos chrzanilem przy podłączeniu?

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2007 21:32 ]
Proszę o idenyfikację logów Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 07, 2007 21:45 przez techon, łącznie zmieniany 1 raz.



lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » pt wrz 07, 2007 22:59

damcio151 pisze:pod maską masz 2 dosyć spore rury , które idą od turbo do IC i z IC do kolektora ssącego .... je sprawdź , bo na pewno masz tam nieszczelność
Dokładnie może to być problem, spróbuj na jałowym dodać gazu przy otwartych drzwiach i w granicach obr.1600 do 2000 obr. słuchaj co się będzie działo...Jeżeli będzie słychać taki gwizd jakbyś gotoawał wode w starym czajniku z gwizdkiem to znaczy że masz nieszczelność....

Ja proponuje jeszcze koledze zrobić taki zabieg.. Zaślep EGR-a... U mnie tak było prawdopodobnie zawieszał się EGR w pozycji uchylonej i spaliny częściowo waliły spowrotem do silnika w czasie jazdy zamiast napędzać turbinke, turbo słabo dmuchało i puszczałem takiego batorego że masakra,auto wyraźnie słabsze...

Po zabiegu zaślepienia EGR wyraźna poprawa w porównaniu z poprzednią sytuacja (pozostało mi tylko wyczyścić kolektor)

Pozdrawiam :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob wrz 08, 2007 01:17

rury do intercoolera musisz dokładnie obmacać :grin:
przeważnie jak pekaja to od spodu bo tam chyba sa mieksze z powodu oleju .
najpewniej pekła ta pierwsza ktora wychodzi blizej przodu auta.
(ja juz dwa razy wymieniałem)


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

techon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 25, 2005 13:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: techon » pt wrz 14, 2007 12:41

twardy pisze:rury do intercoolera musisz dokładnie obmacać :grin:
przeważnie jak pekaja to od spodu bo tam chyba sa mieksze z powodu oleju .
najpewniej pekła ta pierwsza ktora wychodzi blizej przodu auta.
(ja juz dwa razy wymieniałem)
Bingo, dokładnie tam była pęknięta. W ASO taka rura kosztuje 350 zeta. Napisz, moze masz jakiś namiar na zamiennik.

Bardzo dziękuję za pomoc.

[ Dodano: Pią Wrz 14, 2007 12:44 ]
damcio151 pisze:pod maską masz 2 dosyć spore rury , które idą od turbo do IC i z IC do kolektora ssącego .... je sprawdź , bo na pewno masz tam nieszczelność
Dokładnie tak było. NIeszczelność na lini IC kolektor.

Super dziękuję za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości