po wymianie turbo - dalej cośnie chodzi...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pt sie 31, 2007 13:56

To masz szczescie ze mocno nie butowales, znam przypadek kiedy gosc po wymianie turbo mocno depnal i poszlo tak duze cisnienie ze olej sie wlal do cylindow w takiej ilosci ze nie zdazyl sie spalic, zawory sie zamknely a ze olej nie jest sprezalny tloki uderzyly w olej i korby bokiem wyskoczyly, na dodatek pekl blok, jednym slowem silnik na smietnik. Ciesz sie ze tak sie skonczylo (o ile wogole nic sie nie stalo)


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » pt sie 31, 2007 14:11

jeszcze nic nie wiem, silnik nie pali, spodziewam się najgorszego. Wieczorem będe mógł go dłubać, jak coś więcej będe wiedział, to napisze. Może macie jeszcze jakieś wskazówki dla mnie?? jak sprawdzić bez ściągania głowicy czy korby całe są ?? na co jeszcze zwrócić uwagę?? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pt sie 31, 2007 14:27

Moim zdaniem jak odpali (a powinien, juz bylo kilka takich przypadkow jak silnik sie rozjechal pod wplywem oleju w dolocie) sluchaj czy nie ma jakichs niepokojacych stukow, czy silnik rowno pracuje. Powinienes tez zrobic diagnoze VAGiem czy wszystko gra. Przy okazji powinienes chyba zmienic mechanika bo szanujacy sie mechanik nie popelnil by takiego bledu, przeciez przez taki blad mogles miec silnik do wymiany. Zrob tez tak jak koledzy pisali, wykrec wtryskiwacze badz swiece zarowe i zakrec rozrusznikiem zeby wypchac ew. olej ktory jest w cylindrach. Korb raczej nie da sie sprawdzic bez ich wyciagania, ale jesli silnik bedzie rowno pracowal bez niepokojacych odglosow wszystko powinno grac.
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 14:30 przez Dario84, łącznie zmieniany 2 razy.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt sie 31, 2007 14:28

Wujek Sibula pisze:Może macie jeszcze jakieś wskazówki dla mnie??
odkręć wtryski .. to tyle
jak korby będą proste to powinno być ok po założeniu wtrysków



Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » pt sie 31, 2007 14:41

ok, wieczorem będe dłubał. Napiszę jak efekty. Pozdrawiam serdecznie :bajer:

[ Dodano: 01 Wrz 2007 00:56 ]
wtryski wyjąłem, przemyłem przedmuchałem. kręciłem bez wtrysków, jednak nie wyrzucił nic a nic, ani kropelki oleju.Zdjęłem rurę dolną z ic i spuściłem olej, może było go tam z 100 ml. zaraz po tym jak założyłem wtryski, to spróbowałem odpalić : po dłuższym kręceniu załapał, ale bardzo bardzo kulawo, i praktycznie nie reagował na muśnięcia gazu. Czy to może być zapowietrzony układ paliwowy, czy coś innego ??

Sprawdziłem też rozrząd, pasek nie pękł, ale chyba przeskoczył o "parę zębów" czy przez to też by tak klekotał i nierówno chodził i nie reagował na gaz??
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 00:59 przez Wujek Sibula, łącznie zmieniany 1 raz.



vagin5

Post autor: vagin5 » sob wrz 01, 2007 07:15

ok, wieczorem będe dłubał. Napiszę jak efekty. Pozdrawiam serdecznie :bajer:

[ Dodano: 01 Wrz 2007 00:56 ]
wtryski wyjąłem, przemyłem przedmuchałem. kręciłem bez wtrysków, jednak nie wyrzucił nic a nic, ani kropelki oleju.Zdjęłem rurę dolną z ic i spuściłem olej, może było go tam z 100 ml. zaraz po tym jak założyłem wtryski, to spróbowałem odpalić : po dłuższym kręceniu załapał, ale bardzo bardzo kulawo, i praktycznie nie reagował na muśnięcia gazu. Czy to może być zapowietrzony układ paliwowy, czy coś innego ??

Sprawdziłem też rozrząd, pasek nie pękł, ale chyba przeskoczył o "parę zębów" czy przez to też by tak klekotał i nierówno chodził i nie reagował na gaz??

tak, ale nie koniecznie. wiadomo vw.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob wrz 01, 2007 07:21

Wujek Sibula ustaw rozrzad na znaki, to podstawa.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob wrz 01, 2007 08:41

Sprawdziłem też rozrząd, pasek nie pękł, ale chyba przeskoczył o "parę zębów" czy przez to też by tak klekotał i nierówno chodził i nie reagował na gaz??
jakby przeskoczył o parę zębów to byś go już nie odpalił ;) zrób jak mówi SouleR, bo dobrze ustawiony rozrząd to podstawa



klopo2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 12:59
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: klopo2 » sob wrz 01, 2007 10:16

w rozrządzie dół z pompą gra, tylko na wałku rozrządu są 2 różne znaki - jeden jest zaznaczony białą farbką, drugi natomiast srebrną. I nie wiem który jest prawidłowy??



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » sob wrz 01, 2007 16:21

Z tego co sie orientuje (ale nie wiem czy dobrze, niech ktos jeszcze sie wypowie) to rozrzad sie ustawia tak ze najpierw kolo zamachowe na znak, pozniej sciagasz dekiel pokrywy zaworow, koncowka walka rozrzadu (nie od strony rozrzadu) ma naciecie i w to naciecie trzeba wlozyc specjalne narzedzie VAG, (ale slyszalem ze mozna to tez zastapic wiertlem z podkladkami), natomiast nie wiem jak sie ustawia pompe wtryskowa. Niech ktos jeszcze sie wypowie na ten temat.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » czw wrz 06, 2007 17:12

ok, korby na wszystkich garach były pogięte, najbardziej jednak na 3. Auto zrobione, znowu przyjemnie się nim jeździ. Dzięki za wszelką pomoc, szczególnie dla kolegi rob555 którego serdecznie pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » czw wrz 06, 2007 21:31

Fajnie ze auto znowu jezdzi. Ten post powinien byc przestroga dla tych ktorzy wymieniaja turbiny po unfallu.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » czw wrz 06, 2007 23:39

nom, szkoda tylko, ze musze to autko sprzedac... :( Info znajdziecie w dziale Sprzedam auto lub pod linkiem: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122173 :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości