Dziwny hałas przy dodawaniu gazu !!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dareh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 15:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Dziwny hałas przy dodawaniu gazu !!!

Post autor: dareh » czw wrz 06, 2007 11:41

Witam !! Mam mały problem i może ktoś mi doradzi bo miał podobną usterkę. W czsie jazdy popodczas dodawania mocniej gazu samochód zacyna głośniej chodzić (i to nie zawsze czasami nic sie nie dzieje), odpuszczę lekko nogą i cichnie. Na wolnych obrotach chodzi idealnie. Myślałem że to coś z wydechem i podjechałem do goscia od wydechu ,powiedział że to rozsypał sie elastyczny łącznik ,ten zaraz za kolektorem który wygląda jak ściśnieta sprężyna . Podjechałem do drugiego i stwierdził że ten łącznik jest Ok i że to coś od silnika - ale dlaczego nie hałasuje na wolnych obrotach?. Ktoś miał coś takiego ?? Poradzicie coś!!! Hej
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 20:18 przez dareh, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwny chałas przy dodawaniu gazu !!!

Post autor: klekocix » czw wrz 06, 2007 11:55

U mnie była podobna sytuacja - hałasowała puszka filtra powietrza.

Ja zdemontowałem ją (wystarczy odpiąć 2 gumowe zaczepy) i wyjąłem z auta. Na dole tej puszki jest taki plastikowy bolec z gumową nakładką. Nakładka ta przez wiele lat niszczała i pękała i pewnie nie wiele jej już zostało. Żeby to naprawić nałożyłem na tę starą gumę kawałek dentki rowerowej, wsadziłem na miejsce, zapiąłem wszystko jak było oryginalnie i później jeszcze dla własnego spokoju między puszkę a błotnik wsadziłem kawałek szmaty żeby niwelować wibracje.

Pomogło jak ręką odjął.

Sądzę, że u Ciebie może być podobnie.

Ja w swoim jak mi to hałasowało to myślałem, że to dźwięki deski rozdzielczej, a okazało się coś zupełnie innego :grin:



Awatar użytkownika
Lolek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 19:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Lolek1 » czw wrz 06, 2007 11:58

Witam !
Ja mam podobny problem, Przy dodawaniu gazu tak przy 1300-1800 obr/min pojawia się odgłos BUCZENIA. Nie udało mi się jeszcze tego usunąć. Ale czytałem na forum, że ani ty, ani ja nie pierwszy z takim problemem, więc głośniej radio i do przodu.



Awatar użytkownika
mikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:55
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: mikan » czw wrz 06, 2007 12:01

ja mam nogawke od jeansow wlozona miedzy blotnik a puche,tyle ze i tak czasem buczy,ale radio glosniej i ogien



Awatar użytkownika
dareh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 15:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: dareh » czw wrz 06, 2007 16:19

W moim przypadku to nie buczenie tylko raczej metaliczny dzwiek.



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pt wrz 07, 2007 08:59

U mnie metoda ze szmatą pomiędzy obudową filtra a karoserią też przyniosła 100% skutek (obudowa drgając biła o karoserię i buczało, drgało w środku jakby od deski rozdzielczej).

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2007 09:00 ]
Warto spróbować przynajmniej wyeleminujesz to miejsce z podejrzeń



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Dziwny hałas przy dodawaniu gazu !!!

Post autor: harvard » sob cze 01, 2013 08:55

Sorki, że odgrzewam kotleta.
Mam silnik 1,6 AZD i podobny problem. W pewnym zakresie obrotów przy dodawaniu gazu mam jakby z kratek nawiewu, lub za nimi pojawi się buczenie/bzyczenie. Po puszczeniu gazu problem ustępuje. Nie wiem co może być w moim silniku. Próbowałem namierzyć zbliżając ucho do deski jednak nic nie namierzyłem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 157 gości