Stuki [ klekot ] podczas przyspieszania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Djeight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Stuki [ klekot ] podczas przyspieszania

Post autor: Djeight » pn wrz 03, 2007 20:26

Proszę was o pomoc w mojej sprawie, ostatnio w sobotę wymieniłem świece żarowe, podregulowałem przedni grzybek [ poduszkę ] i ustawiałem dawkę paliwa [ samemu metodą prób]

teraz problem , zauważyłem dzisiaj że po tych operacjach pojawiły się stuki [ można nazwać klekotem ] podczas gwałtowniejszego przyspieszania z obrotów poniżej 2tys obr , np na 2 ,3 biegu ,

czy może to mieć związek z jaką kolwiek z tych rzeczy , czy może miał ktoś taki przypadek, objaw nie zawsze się pojawia , a podczas przyspieszania powyżej 2tys obr automatycznie ginie

na wolnych obrotach nie slychać tego , słychać tylko standardowe klekanie diesla

auto przyspiesza dobrze .



Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » pn wrz 03, 2007 22:17

Djeight pisze:ustawiałem dawkę paliwa [ samemu metodą prób]
Mozesz napisac dokladnie jak to zrobiles ?



Awatar użytkownika
Djeight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Djeight » wt wrz 04, 2007 21:22

Dawkę ustawia się śrubką w pompie wtryskowej, :)

dawkę regulowałem na zasadzie , że za każdą zmianą się przejechałem , no i najpierw na minimum możliwe ustawiłem , potem ustawiłem o 1/4 obrotu śruby więcej aż doszedłem do zbyt dużej dawki [ tzn kopcenie ] no i zmniejszyłem o 1/2 obr śruby. teraz nie kopci , ma przyspieszenie , i zabaczymy jak spalanie spadnie :pub:



Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » śr wrz 05, 2007 08:53

Djeight pisze:Dawkę ustawia się śrubką w pompie wtryskowej
Rozumiem ze masz zwykla pompe wtryskowa. To powiem ci ze taki klekot w czasie przyspieszania mialem w escorcie jak rozregulowalem cisnienie na wtryskach (takiego klekotu sie spodziewam u ciebie) to brzmialo jakby mi panewka poszla albo cos podobnego. Opisz dokladnie jaki to klekot.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości