Po dynamiczniejszej niż zwykle jeździe słabnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipton1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lis 13, 2004 17:37
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław
Kontakt:

Po dynamiczniejszej niż zwykle jeździe słabnie

Post autor: Lipton1985 » czw sie 30, 2007 09:46

Witam!
Zgodnie z opisem z tego forum podkręciłem dawkę i turbinke na ok 0.85 bara. Jettka zbiera sie bardzo ładnie ale tak jak około pol godziny na trasie ostrzej ja pogonie - hmm mała predkosc bo okolo 120 ale czeste wyprzedzanie tak 90-130 to pozniej mam wrazenie jakby z czasem podczas jazdy slabla troche - prawie do mocy przed podkrecaniem... Auto zapala na dotyk, nie kopci - tzn puszcza tylko baczka w momencie zmiany biegu lub naglego wcisniecia gazu ale tylko na moment. Ogolnie chodzi powiedzialbym bdb tylko mam odczucie spadku mocy po tych 30-50 minutach. Pozdrawiam i licze na pomoc
Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2007 15:02 przez Lipton1985, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
garczus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 23:42
Lokalizacja: Katowice[SK]
Kontakt:

Post autor: garczus » czw sie 30, 2007 10:24

moze masz takie wrazenie bo turbina sie bardzo zagrzeje, a ze nie masz IC to do silnika idzie gorace powietrze i tyle. Slabiej idzie..


nie sztuką jest mieć nowego golfa, sztuką jest wsadzić całe serce w starego by wyglądał jak nowy
Moje MK1 Cabrio: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1461509#1461509

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: tomogolf2 » czw sie 30, 2007 12:02

tomcio pisze:Intercooler załóż
tak, to jest rozwiazanie problemu.Jak silnik sie rozgrzeje to turbbo pompuje gorące powietrze prosto do komory spalania, a gorące powietrze gorzej sie spala.intercooler niweluje ten spadek mocy, gdyz turbo pompuje powietrze do IC tam sie schładza i wpada do bloku :)


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości