Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stefany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: stefany » wt lut 06, 2007 11:11

co do kolka to orginal. jeszcze niebylo ruszane numer fabryczny na kolku sroba dokrecona byla mocno a niewiem czy widac dokladnie na tych zdjeciach ale ten polksiezyc najpierw pekl a puzniej sie wyrobil. przy takim przebiegu tez mnie to zdziwilo i zadnego ciagniecia na linie auta tez niebylo.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt lut 06, 2007 14:48

PinkFloyd pisze:A ja juz nie raz widziałem ten problem w TDI co w TD po prostu jak ktos źle śrubę przykręci za słąbym momentem klin wału korbowego ma niewielki luz między nim a kółkiem i uderza w niego
a może nie tyle za słabo ją przykręca, ale wkręca starą śrubę z momentem takim jak nową
i śrubę szlag trafia aż sie upierod*oli w czasie jazdy ....


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt lut 06, 2007 15:22

RobertP pisze: a może nie tyle za słabo ją przykręca, ale wkręca starą śrubę z momentem takim jak nową
i śrubę szlag trafia aż sie upierod*oli w czasie jazdy ....
Tak, ja da się stara to może pęknąć, ale pęka najczęściej dlatego, że dostaje bicia koło a śruba nie jest tak elastyczna zeby się temu zapobiegać i się uałmuje. Ja u ojca w MK III 1,9D który miał 660 tys km zawsze od początku była stara śruba i wszystko łądnie chodziło, owszem ja teraz daję zawsze nową, opowiedni moment i klej. Bo jak nową śrubę za słąbo dokręcisz to urobi klin wału lub kółka jak na zdjęciu wyżej, jak za mocno przykrecisz to możesz zerwac plastyczność śruby i możę pęknać ( tu się zgadzam najczęściej dotyczy to już starych śrub które były wielokrotnie źle przykręcane przez psełdo mechanirów ), jak koło ma już bicie i założysz nową śrubę dobrze to i tak pęknie bo dostanie bicia. Najlepiej albo tego nie ruszac jeżeli wczesniej było wszystko ok, albo nowa śruba klej i odp moment - duży ale nie za duży i nie za mały. Za mały- dostanie bicia, za duży - można zerwać plastycznośc śruby . Ja te śrubę dokręcam kluczem dynanometrycznym i o 45-90st lagą 1,5 metrową i klej do śrub i jest ok. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
stefany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: stefany » wt lut 06, 2007 15:47

zgadzam sie z przedmowcami tylko w moim przypadku nikt tej sroby nieruszal kolko z tego co po numerach sadzic mozna to tez dziewicze 028 105 263 A kolka ktore mozna dostac w serwisie vw numery ma takie same ale rozni sie litera zamiast A ma D . niby z litera A niewystepuja w sprzedazy jako orginal tylko byly zakladane seryjnie sprzedawane jako orginal sa jako D dlatego mysle ze nikt nieruszal tego kola. auto mam w polsce 6 lat ja nic nierobilem z tym kolem a niemiec czy robil to niewiem



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt lut 06, 2007 16:25

Miałem problem z klinem , skończyło się wymianą wału korbowego (niestety)
Teraz mam cały komplet nowy ale i tak przy każdorazowym podniesieniu maski zerkam na koła pasowe , taki uraz zostaje na całe życie hehe.
Niedawno wyczytałem na forum Diagtronika że jest taki przyrząd do planowania czoła wału korbowego bez rozbierania silnika , ciekawe szkoda że nie wiedziałem wcześniej bo może uratował bym stary wałek. :bajer:

Jak by ktoś chciał to mogę wysłać link do tematu na forum Diagtronik-a


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » śr lut 07, 2007 01:51

twardy pisze:Jak by ktoś chciał to mogę wysłać link do tematu na forum Diagtronik-a
mój mechanik ma takie coś, 40zł samo planowanie + oczywiście reszta roboty. u mnie sie zdązył przestawić rozrząd od tego nieszczęsnego koła, wymieniłem koło, srube dłuższą dałem, wszystko dowaliłem na klej do gwintów i trzyma. niestety bez planowania czoła. wtedy nie znalem tego mechanika co ma ten przyrząd.

teraz koło sie nie giba prawie wogóle, moze troszeczke ale to moze byc lekko zwichrowne koło pasowe, niekoniecznie wina wału.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw lut 08, 2007 20:22

to mowicie, ze kazdy AAZ, niezaleznie czy to pasek b3/b4, czy golf mk3 ma/moze miec problem z gibaniem sie kola?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
LUPO250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 15:10
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: LUPO250 » czw lut 08, 2007 21:19

ja tez kiedys mialem taki problem z kolem pasowowym ale mechanik zrobil to za 150 zl.a jak to zrobil to nie wiem bo nie chcial pokazac .ale jakos 3 latka jerzdze i nic sie nie dzieje :bajer:



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw lut 08, 2007 22:39

Dzisiaj kupowałem części w sklepie i przedemna pseudo mechanik brał koło zębate i inne części . Sprzedawca chciał dac mu śrube centralna (5zł) ale ten odpowiedział że to sa takie super sruby i stara wkręci na klej :hmm: Nie miałem chaci uświadamiac mecha czym to się skończyć może bo pewnie i tak bym go nie przekonał . Kiedy to przestana oszczędzać głupie 5zeta . Nawet sprzedawca był zdziwiony ale cóż klijent nasz pan jak mówią.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

passattdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:35
Lokalizacja: pleszew

Post autor: passattdi » wt lut 13, 2007 21:04

witam robilem cos takiego 2 razy zawsze wszystkie zawoty i popychacze i jak naprawisz to moze sie powtorzyc tak to bywa w aaz ja 2 razy robilem i nie chcialem 3 sprzedalem kleje nowe kola i sruby nic nie daja za slaby klin .



wwierzchowiska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 21, 2007 23:27
Lokalizacja: Wierzchowiska Drugie

Post autor: wwierzchowiska » pt cze 22, 2007 10:44

witam umnie tez sie koło pasowe gibie wymieniłem śrube z trybkiem rozrządu i nic .czy ma ktos namiar na mechanika co naprawił by mi to bez wyjmowania wału najlepiej z lubelskiego pozdrawiam

[ Dodano: 22 Cze 2007 10:47 ]
zloty60, witam i prosze o pomoc w moim golfie III 1.9D koło pasowe lata jak szalone chciałbym to naprawic bez wyjmowania wału gdzie mugłbym uzyska pomoc



Awatar użytkownika
Hefajsto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 29, 2006 17:42
Lokalizacja: wioska:)
Kontakt:

Post autor: Hefajsto » wt lip 31, 2007 14:08

Ludzia ja mam takie pytania:

1. Czy gibające koło, jak już się giba to giba się już bez przerwy czy może być tak że czasem traci wibracje i zachowuje się normalnie.

2. Czy towarzyszy temu jakiś charakterystyczny dzwięk?

3. Czy sprawdzamy gibanie na jałowym czy dodając gazu?

4. Jak na zdjęciu gibać ma sie te koło co zaznaczyłem?


Obrazek


Ja mam dziwną akcje bo niby wczoraj lukałem i chodzi prosto. Ale mam coś takiego że od niedawna załancza mi się dziwny dzwięk. Czasem wyłancza... To gdzie od jakiego koła idzie tylko nie wiem którego. Jest to takie grube dudniące o zmiennym dzwięku (trudno to opisać) Słuchałem na giełdzie jednego aaz to też to miał. To jest takie pulsujące ale to nie jest pisk czy szum. Takie jak by tubalny dzwięk kij to wie jak opisać. Słychać przy zamkniętej masce. Potrafi czasem sie wyłonczyć i jak bys silnik wtedy zmieniał lekko obroty. Miałem 6kkm zmieniane paski i rolke tą małą napinającą. Wtedy mechanior nic nie wykrył i ładne wszystko grało... Koła i śruby nie zmieniałem... Nie mówcie, że te koło i śrube to co wymiane rozrządu trzeba zmieniać??
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 14:09 przez Hefajsto, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
davidoff82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 29, 2006 18:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Auto: Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI
Silnik: Awx
Kontakt:

Post autor: davidoff82 » ndz sie 05, 2007 11:15

Szukam ratunku na naszym forum i mam pytania, mam 1,8 ABS a sprawa moja przypomina dosyć mocno tą z którą borykacie się w AAZ. Może któs z Was mi podpowie co dolega mojemu golfowi?Moja awaria

[ Dodano: 05 Sie 2007 11:56 ]
A powiedzcie mi czy bardzo duże znaczenie ma to że nie dokręciłem tego koła dynamometrem? Dowaliłem je zwykłym kluczem ile miałem siły i dobiłem śrubę dwa razy młotkiem (po kluczu)
Błagam pomocy....


Lepiej mieć Parkinsona i troche powylewać,
Niż Alzheimera i zapomnieć wypić...

zzoltar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 20, 2007 10:42
Lokalizacja: Śmigiel - Leszno
Kontakt:

Post autor: zzoltar » wt sie 28, 2007 16:18

Witam wszystkich szanownych kolegów, w związku z faktem zaobserwowania gibania się koła pasowego jak i wspomagania zwracam się z prośbą o podanie jakiś namiarów na dobrych i znających temat mechaników z okolic Leszna Wlkp. Chyba nie muszę mówić że chodzi o kogoś zorientowanego w temacie najlepiej wyposażonego w frez do szlifowania czoła wału. Z góry dzięki za pomoc .


Było Polo MK II 1,3 GT , Golf III TDI 1Z.
Jest VW BORA 1,9 AJM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości