Ustawianie kąta wtrysku w 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jablo81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn paź 09, 2006 19:48
Lokalizacja: Kutno, łódzkie
Kontakt:

Ustawianie kąta wtrysku w 1Z

Post autor: jablo81 » pt sie 24, 2007 08:53

Witam forumowiczów, ostatnio mialem okazje pobawic sie Vagiem w moim golfie, i mam takie spostrzezenia:
-na biegu jalowym przeplywomierz pokazuje wiecej niz powinna byc teoret.masa powietrza
-kat wtrysku TDI TIMING oscyluje w granicach 9-16 co jest dozo ponizej pierwszej kreski na wykresie.
-bledow nie ma zadnych
W zwiazku z tym ze niedawno wymienialem kompletny rozrzad to chcialem prosic o wskazowki jak ustawic ten kat wtrysku,czy da rade zrobic to VAGIEM czy trzeba pompą?
Przed wymiana rozrzadu bylo tak samo.

I czy przeplywomierz ktory zawyza ma wplyw na osiagi i spalanie?



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » pt sie 24, 2007 09:35

jablo81 pisze:-na biegu jalowym przeplywomierz pokazuje wiecej niz powinna byc teoret.masa powietrza
jaka wartość? w jakich warunkach?
jablo81 pisze:jak ustawic ten kat wtrysku,czy da rade zrobic to VAGIEM czy trzeba pompą?
trzeba pompą, poluzować 4 śruby, pchać pompę w stronę grodzi....
ciekawi mnie jeszcze w jaki sposób był cały rozrząd ustawiany??



Awatar użytkownika
jablo81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn paź 09, 2006 19:48
Lokalizacja: Kutno, łódzkie
Kontakt:

Post autor: jablo81 » pt sie 24, 2007 10:07

rozrzad byl na blokerach ustawiony takze punkty sie zgadzaja idealnie. Przed wymiana bylo tak samo chcialem zaznaczyc. Na biegu jalowym na rozgrzanym silniku sprawdzalismy kat wtrysku.
Jak juz mowilem mojego taty 1Z jest zywszy tzn lepiej reaguje na "pedal" dlatego ciekawi mnie ten kat wtrysku w moim przypadku

[ Dodano: 24 Sie 2007 10:11 ]
a jesli chodzi o przeplywke to tez na biegu jalowym rozgrzany silnik 90st wartosc zadana byla okolo 200cos a zmierzona ponad 400



voss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 14, 2007 11:26
Lokalizacja: Obertshausen

Post autor: voss » pt sie 24, 2007 10:16

jablo81,


to ustaw pompa w TDI Timing tak zeby byl troche powyzej srodkowej lini. I zobacz czy cos sie zmieni

Mozesz tez zlogowac block 004 pod obciazeniem i bedziesz widzial czy na tym ustawieniu jakie jesz daje rade ustawic na wymagany.

Ale ustawienie mehaniczne i tak bym doprowadzil do pozadku bo moga z tego wynikanac problemy z zapalaniem


pozdr.
voss

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości