Wyciek Płynu chłodniczego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Wyciek Płynu chłodniczego

Post autor: Sean Dilon » wt sie 14, 2007 18:56

Witam.Mam mały problem dość niedawno kupiłem właśnie gofika po czipie 1,9 tdi i mam pierwszy powazniejszy problem., chodzi o to ze przy wysokich obrotach silnika wywala mi płyn przez pojemnik na płyn.. wyjmowałem go sprawdzalem szczelność i jest wszystko oki tylko jest tam taki odpowietrznik i wlasnie tamtedy mi ten plyn ucieka nie wiem jak wyglada orginalnie taki pojemnik ale z tego co zauwazylem to ten mój wyglada tak jakby była ucieta kąńcówka tego odpowietrznika.. i nie wiem czy jest to winna tego pojemnika czy cos sie dzieje z silnikiem.. ale z drugiej strony po co ktos mialby uciac odpowietrznik?? co to moze byc??
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2007 20:35 przez Sean Dilon, łącznie zmieniany 2 razy.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt sie 14, 2007 20:30

a poziom plynu nie jest za duzy?



Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » śr sie 15, 2007 12:40

Witam.Własnie chodzi o to ze jaki by nie był poziom to wystarczy tylko wieksza predkosc od 160 -180 km i jak tylko sie zatrzymam odrazu cały płynu juz nie mam..wszystko mi scieka po nadkolu.. wydaje mi sie ze to moze byc efekt tego czipowania.. tylko teraz co ten czip mi mogl zmienic w silniku ze ten płyn tak wywala..



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » śr sie 15, 2007 15:25

to moze sprobuj wymienic uszczelke z korka.
MOze tak byc ze zawor cisnieniowy jest zwalony i przez to nie uchodzi para cieczy chlodzace a cisnienie rosnie.



Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » śr sie 15, 2007 20:41

Masz racje to w sumie moze bc jedną z przyczyn.. spróbuje wymienic i dam znac czy dało to jakiś efekt.. narazie dzieki za pomoc..



androv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:37
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: androv » śr sie 15, 2007 21:37

Stawiam na uszczelkę pod głowicą ,podjedź do warsztatu niech sprawdzą przyrządem zakłada się go zamiast korka na zbiorniczku na pracującym silniku ,jeśli spaliny dostają się do płynu chłodniczego ,płyn w tym urządzeniu zmieni kolor z niebieskiego na zielony lub żółty .
Ostatnio zmieniony śr sie 15, 2007 21:39 przez androv, łącznie zmieniany 1 raz.


Jak by co VAG. VCDS

Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » czw sie 16, 2007 14:12

Witam. Wez przestan nie strasz mnie.. chociarz sam wiem z mojego skromnego doswiadzczenia ze jest na to spora szansa.. orientujesz sie moze jaki jest mniej wiecej koszt wyminy takiej uszczelki??



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » czw sie 16, 2007 19:08

ja jak miałem taki przypadek to wmieniłem płyn chłodzący oraz zrobiłem czyszczenie układu chłodzenia, są takie specyfiki co lejesz do układu i płuczesz cały ukłąd, później nowe borygo i umnie na tym sie skończyło
pozrawiam


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » czw sie 16, 2007 19:15

Witam.Rozumiem ze kupiłes jakis preparat do czyszczenia układu.. ale jak go wypłukac?? normalnie zamiast borygo wlac ten płyn niech troche silnik pochodzi przpłucze ten układ.. wypuscic i wlac znowu borygo?? a gdzie taki płyn dostane normalnie w sklepach sa??



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » czw sie 16, 2007 19:22

u mnie wszystko zrobił znajomy mechanik, te preparaty są normalnie dostępne w sklepach z podobnymi artykułami, a płukał to w ten sposób (chyba jak dobrze pamiętam) to spóścił stary płyn wlał wode czystą z tym preparatem i samochód chodzijakiś czas, później spószczenie i zlanie nowej cieczy. życze aby tylko to był taki koszt, a jeżeli chodzi o uszczelke pod głowicą to duże koszta, kolega w MK4 beznzyna 1,8T koszt około 2 tyś zł
pozdrawiam


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » czw sie 16, 2007 19:27

aha no dobra dzieki sprobuje narazie tak jak muwisz mam nadzieje ze pomoze.. bo wymiana tej uszczelki to nie bardzo mi sie usmiecha.. no ale jak nie bedzie wyjscia to trudno bede musial wymienic.. narazie dzieki za pomoc.. pozdrawiam



androv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:37
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: androv » czw sie 16, 2007 20:53

Sean Dilon pisze:Wez przestan nie strasz mnie..
Ja nie straszę ,z twojego opisu na to mi wygląda.Koszt sama uszczelka około 150 zł planowanie głowicy sprawdzenie szczelności i robocizna,cena zależy od warsztatu.Zwróć uwagę jeszcze na pompę wody, czasami wirniczek odkleja się od ośki pompy i jest efekt gotowania .


Jak by co VAG. VCDS

Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » pt sie 17, 2007 06:56

Witam.Więc tak wymieniłem cały korek od tego pojemnika i nic to nie dało.. wywalilo mi płyn w tym samym miejscu... a co do tej uszczelki to nie jest przypdkiem tak ze jak wysiadzie to sie samochod grzeje?? bo jesli tak to u mnie nic takiego sie nie dzieje.. temperature trzyma cały czas bardzo dobrze jeszcze jak nim jezdze nie przekroczyl mi 90 stopni.. no nie wiem teraz sprobuje jeszcze z tym czyszczeniem całego układu jesli to nie pomoze to pozostaje mi tylko sprawdzenie tej uszczelki.. narazie dziki za pomoc



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pt sie 17, 2007 07:12

z tego co ja wiem o jak pojdzie uszczelka to chyba płyn idzie w silnik i nigdzie go nie wywala na zewnatrz orócz rury wydechowej, poprostu ubywa płynu i nie ma po nim śladu i to w ilosci około litra na 200-300 km


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości