Czy warto czyscic EGR i kolektor ssacy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MartinBianco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 03, 2007 19:51
Lokalizacja: Katowice

Czy warto czyscic EGR i kolektor ssacy

Post autor: MartinBianco » wt sie 14, 2007 20:57

Pisze bo nie jestem pewnien czy faktycznie warto czyscic EGR i kolektor ssacy co to wogole da je to ze sie osad tam zbiera to wiem Rozmawialem z mechanikiem i on mi powiedzila ze po o czyszczeniu tych elementow jak przejade 5tys km bede mial to sama(osad)



woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » wt sie 14, 2007 21:47

to samo jakbys sie pytal czy warto olej w silniku wymieniac



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » wt sie 14, 2007 21:57

MartinBianco, jeśli nie chce Ci się czyścić EGR-a to go zaślep i masz po kłopocie ;) albo depnij mocno co jakiś czas i też masz po problemie...ja nigdy go nie czyściłem a mam już trochę przejechane (passek), warunek jest jeden nie praktykuj PSJ ;)


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sie 14, 2007 22:13

woojas25 pisze:to samo jakbys sie pytal czy warto olej w silniku wymieniac
bez przesady , czyszczenie EGR i kolektora nie jest obowiązkiem
jjacekkx pisze:MartinBianco, jeśli nie chce Ci się czyścić EGR-a to go zaślep i masz po kłopocie ;)
dokładnie , zaślep go !!!
jjacekkx pisze:albo depnij mocno co jakiś czas i też masz po problemie
to nie wydmucha zapieczonej sadzy w kolektorze :P



androv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:37
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: androv » wt sie 14, 2007 22:29

Najpierw wyczyść kolektor ,a potem zaślep EGR blaszką i będziesz miał czysto w dolocie


Jak by co VAG. VCDS

Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » wt sie 14, 2007 22:47

tylko ,że zaślepienie EGR zwykłą blaszką w mk4 może zaowocować posypaniem sie błedów w ECU.Wyszyścić owszem warto
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2007 22:47 przez WiRaGe, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sie 14, 2007 22:54

WiRaGe pisze:tylko ,że zaślepienie EGR zwykłą blaszką w mk4 może zaowocować posypaniem sie błedów w ECU.Wyszyścić owszem warto
zależy jeszcze jaki to silnik



Awatar użytkownika
mosiek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: wt maja 29, 2007 21:49
Lokalizacja: UK

Post autor: mosiek » śr sie 15, 2007 00:01

no to w jakim mozna zaslepiac a w jakim nie....?


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr sie 15, 2007 00:04

mosiek, u Ciebie raczej nie można .... ale jak chcesz to sam sprawdź :P najwyżej wykasujesz później błędy



MartinBianco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 03, 2007 19:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MartinBianco » śr sie 15, 2007 19:05

Chodzi o to ze moj samochodzik jest troszke wolny slabe ma przyspieszenie zmienilem przeplywomierz i jest lepiej ale kumpel ma tez TDI 90 i mowi ze jego samochod ma lepsze przyspieszenie.NIe dawno zauwazylem ze w EGR moim olej leci rozkrecilem go i wyczyscilem byl brudny ze......i wlozylem pozniej palec do kolektora ssacego to wyciagnalem kupe osadu(zapchany jest caly)i wydaje mi sie ze to jest wina tego ze moj samochod ma takie slabe przyspieszenie.Moze za tydz. wyczysze go calego i sie zobaczy.Prosze mi napisac jak mam EGR za slepic czyzby to byla ta mala dziurka na srodku:)

[ Dodano: 15 Sie 2007 19:12 ]
jjacekkx pisze:MartinBianco, jeśli nie chce Ci się czyścić EGR-a to go zaślep i masz po kłopocie ;) albo depnij mocno co jakiś czas i też masz po problemie...ja nigdy go nie czyściłem a mam już trochę przejechane (passek), warunek jest jeden nie praktykuj PSJ ;)
Co masz na myslij depnij mocno pierwszy i drugi bieg zmieniam powyzej 2300tysObr a jesli chodzi o 4 i 5 to 2300tys i moze przesto sie stal taki wolny a tym bardziej to jest moj piewrszy TDI Rozmawialem z kolesiem ktory pracuje w NOMIE to powiedzial mi ze raz w tyg musze mu dac w dupe 3500tys zeby turbinka dobrze chodzila.Napiszcie mi jak wy jezdzicie TDI



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr sie 15, 2007 19:28

MartinBianco pisze:Prosze mi napisac jak mam EGR za slepic czyzby to byla ta mala dziurka na srodku:)
jaki masz silnik :?:
MartinBianco pisze:Co masz na myslij depnij mocno pierwszy i drugi bieg zmieniam powyzej 2300tysObr a jesli chodzi o 4 i 5 to 2300tys i moze przesto sie stal taki wolny a tym bardziej to jest moj piewrszy TDI Rozmawialem z kolesiem ktory pracuje w NOMIE to powiedzial mi ze raz w tyg musze mu dac w dupe 3500tys zeby turbinka dobrze chodzila.Napiszcie mi jak wy jezdzicie TDI
normalnie but w podłogę gdzieś na drodze szybkiego ruchu i kręcić go powyżej 3-4 tyś
MartinBianco pisze:Chodzi o to ze moj samochodzik jest troszke wolny slabe ma przyspieszenie
to szukaj inaczej problemu :P diagnoza dynamiczna vag bloki 003 , 008 , 011



MartinBianco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 03, 2007 19:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MartinBianco » śr sie 15, 2007 19:51

damcio151 pisze:
MartinBianco pisze:Prosze mi napisac jak mam EGR za slepic czyzby to byla ta mala dziurka na srodku:)
jaki masz silnik :?:
MartinBianco pisze:Co masz na myslij depnij mocno pierwszy i drugi bieg zmieniam powyzej 2300tysObr a jesli chodzi o 4 i 5 to 2300tys i moze przesto sie stal taki wolny a tym bardziej to jest moj piewrszy TDI Rozmawialem z kolesiem ktory pracuje w NOMIE to powiedzial mi ze raz w tyg musze mu dac w dupe 3500tys zeby turbinka dobrze chodzila.Napiszcie mi jak wy jezdzicie TDI
normalnie but w podłogę gdzieś na drodze szybkiego ruchu i kręcić go powyżej 3-4 tyś
MartinBianco pisze:Chodzi o to ze moj samochodzik jest troszke wolny slabe ma przyspieszenie
to szukaj inaczej problemu :P diagnoza dynamiczna vag bloki 003 , 008 , 011
Faktycznie to ja jezdze jak GOSC NIEDZIELNY!!!!! i moze faktycznie przez ta jazde jest taki mulowaty ale z drugiej strony jak go kupilem to tez byl taki no zobaczymy pojezdzimy tak i sie zobaczy



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » śr sie 15, 2007 22:07

MartinBianco pisze:Co masz na myslij depnij mocno
nie deptać na zimnym....dobrze jest co pewien czas depnąć na drugim i trzecim biegu tak abyś zobaczył wskaźnik obrotomierza tuż przed czerwoną krechą ;) ,mówią ,że dobrze to dla kierownic robi i całej turbiny oraz całego układu doładowania, nie to żebym coś sugerował ale ja tak robię i jak na razie nie narzekam :)
MartinBianco pisze:i wlozylem pozniej palec do kolektora ssacego to wyciagnalem kupe osadu(zapchany jest caly)
taki osad o którym piszesz to też o niczym dobrym nie świadczy, wyczyść i zobaczysz.


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » śr sie 15, 2007 23:20

sratatata Androv mi zaślepił egr i żadnych błędów od pół roku...


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości