uszkodzony komputer sterujący

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vwgolf fan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:49
Lokalizacja: zgorzelec

uszkodzony komputer sterujący

Post autor: vwgolf fan » czw sie 02, 2007 17:05

witam

dzisiaj zaniosłem komputer(moduł sterujący) do elektronika zeby go sprawdził. usunął jakies tam zimne luty czy jakoś tak. załozylismy kompa z powrotem odpalilem auto i pojechalem 300 m dalej i zgasilem silnik. pozniej odpalam go i auto zaczyna wariowac- ma wyzsze obroty( ok. 1000obr.) obrotomierz nie dziala lub wariuje sobie. kontrolki swiec zarowych i oleju mrugają sobie jak chcą. po za tym auto szarpie i ledwo jedzie...

dałem kompa do roboty bo dławil sie na jałowym biegu i padło na kompa - inne rzeczy zostaly wykluczone(nastawnik, itd.)

Auto to golf 3 1.9tdi 1z

Sprawdziłem auto vagiem i wyskoczyl blad - 65535 moduł sterujący

elektronik mówił ze nic nie zepsuł bo tylko naprawił te luty i nic wiecej nie ruszał

W tej sytuacji mam wymienic ten komputer (moduł) sterujący?
co proponujecie bo auto stoi i nie wiem co robic...



lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » czw sie 02, 2007 19:03

Witam.
Mój mechanik też postanowił sprawdzać auto od komputera,ten sam błąd 65535-uszkodzony sterownik silnika,(auto nawet z tym błędem sprawowało się ok) wymontował z kompa chip tuningowy i wsadził do niego seryjny...Po tym zabiegu auto umarło....nie można go było w żaden sposób odpalić...Przez 3 dni samochód stał u elektromechanika,okazało się że zimne luty były w tragicznym stanie po wizycie u gościa który owy chip zakładał...Problem błędu nie został wyeliminowany bo błąd nadal występuje ale z autem wszystko jest ok.
vwgolf fan pisze:elektronik mówił ze nic nie zepsuł bo tylko naprawił te luty i nic wiecej nie ruszał
Jeżeli naprawił to dlaczego auto nie chodzi? Gość coś spartolił skoro auto chodziło i nagle nie działa wcale.I nie zdziwi mnie sytuacjia jak się okaże że właśnie coś z tymi zimnymi lutami jest nie tak.

Pozdrawiam. :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw sie 02, 2007 19:08

vwgolf fan, napisałeś na PW , że podmienicie za jakąś godzine ECU .... jakieś efekty są :?:



vwgolf fan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:49
Lokalizacja: zgorzelec

Post autor: vwgolf fan » czw sie 02, 2007 19:10

tez mysle ze cos spartolił tylko sie nie chce przyznac. albo moze cos tam sie spaliło czy cos.

auto nie umarło, odpala i chodzi ale wariuje silnik itd.

Czyli pozostała mi wymiana komputera?

Damcio jednak nie podmieniłem bo gosc mial innego kompa.
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 19:12 przez vwgolf fan, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw sie 02, 2007 19:12

vwgolf fan pisze:Czyli pozostała mi wymiana komputera?
najprawdopodobniej , ale , żeby mieć 100 % pewności , najlepiej byłoby podmienić ECU



lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » czw sie 02, 2007 19:29

damcio151 pisze: najprawdopodobniej , ale , żeby mieć 100 % pewności , najlepiej byłoby podmienić ECU
Dokładnie tak jak kolega pisze,najlepiej zacznij od tego,będziesz wtedy miał 100% pewności że to ECU,bo nowy sterownik pod względem ceny to kosmos...Sterownik i cała ta elektronika to bardzo delikatna sprawa powinieneś oddać to komuś kto naprawde się na tym zna i posiada odpowienie zaplecze jak i wiedze w tym temacie....


Obrazek

vwgolf fan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:49
Lokalizacja: zgorzelec

Post autor: vwgolf fan » czw sie 02, 2007 20:01

facet wydawal sie wiarygodny bo zajmował sie takim czyms wiele razy i chipuje auta wiec mu zaufałem

nie mam od kogo podmienic sterownika wiec kupie jakąs uzywke na allegro bo wyjscia nie mam.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » sob sie 04, 2007 10:14

stare 1 zety mają chyba jeszcze komputer dwupłytowy i samo nie umiejetne rozebranie i złozenie kończy sie tak jak powyżej. Gość nic tam nie musiał dłubac wystarczy tylko ze rozebrał



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości