Czy to juz koniec turbiny?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » śr sie 01, 2007 21:51

jeszcze trzeba odroznic swist samej wirujacej turbiny od ewentualnego swistu z tlumika badz orurowania od i z IC

mi np dosc slyszalnie swiszczy cos (chyba turbina), rano po odpaleniu delikatnie dymi na niebiesko, przy ostrym bucie dymi na czarno, oleju od wymiany do wymiany ubywa okolo 1/2 miarki (mam niestety mineral - ale przy nastepnej wymianie wleje chyba polsyntetyk)

i nie wiem czy mi turbina siada czy nie...


Pozdrawiam Bizak

Thunderwawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob maja 20, 2006 19:52
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Thunderwawa » czw sie 02, 2007 10:11

bizak pisze:jeszcze trzeba odroznic swist samej wirujacej turbiny od ewentualnego swistu z tlumika badz orurowania od i z IC

mi np dosc slyszalnie swiszczy cos (chyba turbina), rano po odpaleniu delikatnie dymi na niebiesko, przy ostrym bucie dymi na czarno, oleju od wymiany do wymiany ubywa okolo 1/2 miarki (mam niestety mineral - ale przy nastepnej wymianie wleje chyba polsyntetyk)

i nie wiem czy mi turbina siada czy nie...
czytalem na forum watek wlasnie z niebieskim dymkiem , to pisali tam ze chyba cos sie walilo alen ie pamietam czy to o turbine chodzilo :/.

Ja mam taki delikatny swist zasysanego powietrza , i nie wiem czy ma mnie to martwic :smoke:



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » czw sie 02, 2007 14:26

czytalem na forum watek wlasnie z niebieskim dymkiem , to pisali tam ze chyba cos sie walilo alen ie pamietam czy to o turbine chodzilo :/.
pewnie chodzi ci o uszczelniacze zaworow...ale to chyba bralby troche wiecej oleju :rolleyes:


Pozdrawiam Bizak

Thunderwawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob maja 20, 2006 19:52
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Thunderwawa » sob sie 04, 2007 18:11

bizak pisze:
czytalem na forum watek wlasnie z niebieskim dymkiem , to pisali tam ze chyba cos sie walilo alen ie pamietam czy to o turbine chodzilo :/.
pewnie chodzi ci o uszczelniacze zaworow...ale to chyba bralby troche wiecej oleju :rolleyes:
Dokladnie o zawory ;) , hej panowie , wiem ze temat byl poruszany multum razy , -- chodzi mi o turbine troszke syczy jak depne wiecej , tak delikatnie czytalem na forum to sie przerazilem , ale ona zdiala cacy - golfina ma kopa jak zawsze:) braciakowi powiedzialem co mnie gryzie to stwierdzil ze jest wszystko ok , mechanik tez nie ma zastrzezen , no ale zawsze cien watpliwosci pozostaje :/ :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 185 gości