regeneracja czopa walu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

regeneracja czopa walu

Post autor: tuha » pt cze 15, 2007 13:34

gdzie w swietokrzyskim moge znalezc dobrego mechanika co by sie podjal regeneracji czopa walu?bo dzis obieram samochod i wiem ze czop sie wyrobil i wygloda srednio weslo a kolesei taka kasa powiedzieli za to ze musze poszukac gdzie to zrobic dobrze zeby sie trzymalo


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

madKOWAL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr lis 03, 2004 17:59
Lokalizacja: Żarnów/Kressbronn(Bodensee/DE)
Kontakt:

Post autor: madKOWAL » pt cze 15, 2007 17:21

nie wiem cyz on to robi ale ja bym polecil wojcieszko w Cedzynie



medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » pt cze 15, 2007 20:02

Kup sobie nowy wał razem z panewkami koszt wału około 300zł nailepsze rozwiazanie nie baw sie w regeneracie czopu szkoda twojej kasy.Nailepiej z silnika TDI
Ostatnio zmieniony pt cze 15, 2007 20:03 przez medin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:55
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: mikan » pt cze 15, 2007 20:23

nie no daj spokoj, totalnym idiotyzmem bedzie kupowac wal nowy,za 100zl wszedzie z szlifierniach precyzyjnych ci przerobia koncowke walu z td na tdi,kolko od tdi kosztuje 25zl, to po co kupowac nowy wal, lepiej 150zl na cos innegio wydac bardziej naglacego,a co to za regeneracjia.nie nakladaja cyny tylko cos co spelnia normy wytrzymalosci,mowie ci wyjmij wal i daj do przerobienia

[ Dodano: 15 Cze 2007 20:24 ]
rozni sie tyle ze td ma klin a tdi ma sciecie i wtedy nie ma sie zerwac na wale, ja tak mam bo zerwalo mi sie kolko i mykam i jest ok



Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » pt cze 15, 2007 22:42

no wiem wiem tylko gdzie szukac kogos kto to przerobi?jakies firmy?czyli trzeba bedzie rozebrac silniczek do tego


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:55
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: mikan » pt cze 15, 2007 22:58

w bydzi mamy takie miejsca, w kazdym miescie takie szlifiernie sa



sp3rat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 23:53
Lokalizacja: Śrem

Post autor: sp3rat » śr cze 20, 2007 19:50

Witaj
Ja też regenerowałem czop kilka dni temu.
Właśnie zrobiłem to w szlifierni wałów i innych takich rzeczy.
Szlifierz zrobił to bez wyjmowania wału. Wymienił przy okazji simering.
Nowe kółko założył na wcisk, bez żadnego luzu. Nową śrubę przykręcił na klej z odpowiednią siłą. Jeszcze jedno, zdejmował miskę oleju, aby móc zablokować wał.
Resztę zrobiłem sam w garażu. Robocizna 150 zł, 1 dzień.
Samochód jak nowy. Ciszej chodzi, zapala od "ręki". Narazie jestem zadowolony, nie wiem na jak długo.


Jurek

Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » czw cze 21, 2007 08:35

u mnie narazie udalo sie zrobic ze koles podszlifowal stary i kulko narazie dobrze sei trzyma jak znowu zacznie sei chlebotac to wtedy trzeba bedzie przefrezowac na klin od tdi chyba narazie jest dobrze juz nie puszcza chmury jak odpala itd narazie trzeba monitorowac i oby jak najdluzej sie trzymalo


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » czw lip 19, 2007 11:35

Jakies 2 lata temu polecial rorzad. Jak polecial rozrzad to i klin na wale byl to zrobienia. Goscie w Mikolowie tez kleili i wyminili kolo za wszystko wyszlo 350zl.
Wtedy mi powiedzieli ze trzeba uwazac bo juz bylo niezle wyje...ne. Powiedzieli pojezdzi miesiac a moze rok a potem trza myslec o nowym walku.

Minelo ponad poltora roku no i niestety - kolo bije tak, ze juz musze oddac walek do regeneracji. Cala operacja z wymiana, targaniem silnika kompleksowo 1400zl.
Oczywiscie jesli inne nieoczekiwane sie po drodze nie przytrafia koszty.

Pozdrowionka
T.



medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » czw lip 19, 2007 14:30

Thor cos ci doradze decyzja nalezy do ciebie,tyle razy pisałem na forum ze nie ma sensu bawic sie w regeneracie tego czopu,to jest naprawa na krutka mete.
Ja zawiozłem samochod do mechanika bardzo dobrego wymienił mi wał razem z panewkami wał był z silnika uzywany z TDI koniecznie z TDi zapłaciłem razem z cieszciami i robodzizna 1200zł i chula mi do tej pory golfik Podam ci namiary nazywa sie facet Śmietana numer telefonu 322188616,to jest nie daleko ciebie Kobiur za Mikołowem.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » pt lip 20, 2007 14:38

Dzieki za info.
Mleko juz wykipialo, woz rozbebeszony.

Mam wiec nadzieje ze bedzie ok... nie wiem jak to z tymi walami TDI bo jednego i drugiego w lapie nie mialem zeby porownac. Dieslowiec twierdzi ze do mojego silnika wal TDI nie pasuje no i gwarantuje ze all bedzie hulac... oby.

Inna kwestia jest taka, ze juz nie bardzo tym samochodem moglem dalej jezdzic... szczerze mowiac to sie cieszylem jak dziecko, ze nim do zakladu dojechalem i ze mi popychacze nie wylecialy gora ;)

No ale spoko spoko... kontakt zapisze jakby co moze sie przydac.

Pozdrawiam
T.



medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » pt lip 20, 2007 17:46

Napisz jaki masz silnik ja mam TD1900 i na bank pasuje jesli bys sobie załozył wał z TDI to nie bedziesz miał nigdy z tym problemów



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt lip 20, 2007 17:53

medin pisze:Napisz jaki masz silnik ja mam TD1900 i na bank pasuje jesli bys sobie załozył wał z TDI to nie bedziesz miał nigdy z tym problemów
A włąsnie ze w TDI w MK 3 tez zdażają sie problemy z tym klinem, tylko mniej niż w TD. Po prostu jak ktoś nieumiejetnie sie zabiera za wymiane rozrzadu i żle wszystko spasuje to nawet w TDI klin się urabia. Wiec w każdym TDI oprócz Mk 4 trzeba być przewrażliwionym na temat tego klina. Nie jeden kolega z tego forum regenerował czop wału w swoim TDI. Jedno co zauwazyłęm, ze darza sie to po przywiezieniu autek do polski i po wymianie rozrzadu. Dokiedy auto jeździło na zachodzie to problemu nie było. Moj ojciec na silniku D w MK3 na wale takim jak w TD zrobił 660 tys km i dalej jeździ u kogoś innego tylko rozrzad zawsze wymieniał znajomy z ASO VW. Wiec byle partacz potrafi zepsuc i klin w TDI- nie jest niezniszczalny.



medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » sob lip 21, 2007 08:43

Masz racie tylko ze w TDI zdarza sie to bardzo zatko jest tam duzo lepsze rozwiazanie niz w TD,nie kturzy twierdza ze wymieniac te kolo co druga wymiane paska rozadu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości