Dziwne dźwięki przy 2800 obr/min w TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marcin_86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 10:42
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Dziwne dźwięki przy 2800 obr/min w TDI

Post autor: Marcin_86 » ndz lip 15, 2007 10:53

Witam. Jestem tu nowy, więc narazie się przedstawie. Mam na imię Marcin i mieszkam w małym miasteczku w zachodniej Polsce. Studiuje na Wydziałe Mechanicznym UZ. Od niedawna jestem posiadaczem VW Golfa TDI mk3.
Zauważyłem, że przy obrotach rzędu 2800 - 2900 obr/min z silnika dochodzą dziwne, metaliczne odgłosy. Problem dotyczy tylko tych prędkości obrotowych silnika i występuje na każdym biegu. Nie wiem co to może być. Może Wy wiecie? Z góry dziękuję za porady.



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » ndz lip 15, 2007 22:30

Ja mialem problem przy obrotach 1600 - 1800 sprawdz sobie obudowe filtra powietrza a dokladniej w blotnik wchodzi taki bolec i czy na nim masz jakas gume ja nie mialem i nalepilem kawalek detki i szkot i zobacz czy takie gumki pod filtr masz dobre. Moze to bedzie przyczyna. A odglos w srodku auta dochodzi od strony pasazera od dolu ??



Marcin_86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 10:42
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Marcin_86 » pn lip 16, 2007 10:01

Nie, odgłos nie dochodzi od strony pasażera od dołu. Bardziej od strony kierowcy :/. Miałem kiedyś podobny problem w Escorcie 1.8 Diesel. Wtedy okazało się, że lekko pęknięta jest poduszka silnika. Czy jest możliwe to, aby to samo było w Golfie?



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pn lip 16, 2007 12:36

Marcin_86 pisze:Miałem kiedyś podobny problem w Escorcie 1.8 Diesel. Wtedy okazało się, że lekko pęknięta jest poduszka silnika. Czy jest możliwe to, aby to samo było w Golfie?
To może być własnie to. Poduszki tak czasami się zachowują. Zobacz też jak przebiega wydech czy dzieś nie jest zagiety bo czasem tez w nim tkwi problem ale zadko



Marcin_86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 10:42
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Marcin_86 » pn lip 16, 2007 12:58

Ok, sprawdze. Dzięki za porady :)



niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » pn lip 16, 2007 13:20

podobnie tematy
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=110156
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113445
moje przpuszczenia to uklad wydechowy, np. rezonans w tlumiku lub katalizatorze lub nieszczelnosc



deemek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 23, 2007 18:04
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: deemek » pn lip 16, 2007 14:10

Mam to samo tylko ze już przestałem zwracać na to uwagę, kumpel np. ma passata z 94 roku też w TDI-ku i cisza. Może to faktycznie jakiś rezonans tylko że ja już nie wiem na co i gdzie patrzeć po prostu jeżdżę i mam nadzieję że to w niczym nie zaszkodzi.



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Post autor: phanteon » pn lip 16, 2007 19:46

Marcin_86, jak się okaże,że to nic zagrażającego życiu wczasie jazdy to polecam najlepsze lekarstwo na wszelkie trzeszczenia,dudnienia, szum powietrza, klekot itp itd...mianowice bierzesz gałęczkę od głośności i przekręcasz w prawo aż do ustania irytującego Cię dźwięku. :bajer:

...sprawdzone i działa.

A na poważnie to spawdź jeszcze mocnowanie łapy od IC do turbiny. Znajomemu w Mercedesie tak waliło i dudniło,że bał się,że coś mu odleciało i też tylko w pewnym zakresie obrotów wpadało w drgania.

PozdraVWiam



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » wt lip 17, 2007 06:19

Arczi pisze:Ja mialem problem przy obrotach 1600 - 1800 sprawdz sobie obudowe filtra powietrza a dokladniej w blotnik wchodzi taki bolec i czy na nim masz jakas gume ja nie mialem i nalepilem kawalek detki i szkot i zobacz czy takie gumki pod filtr masz dobre. Moze to bedzie przyczyna. A odglos w srodku auta dochodzi od strony pasazera od dolu ??

A co to jest jeśli ten odgłos pojawia się właśnie przy 1600-1800 RPM od dołu tak jakby pod nogami pasażera? Bo ja mam dokładnie takie irytujący rezonujący dźwięk w tym zakresie obrotów...



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » wt lip 17, 2007 16:27

klekocix pisze:
Arczi pisze:Ja mialem problem przy obrotach 1600 - 1800 sprawdz sobie obudowe filtra powietrza a dokladniej w blotnik wchodzi taki bolec i czy na nim masz jakas gume ja nie mialem i nalepilem kawalek detki i szkot i zobacz czy takie gumki pod filtr masz dobre. Moze to bedzie przyczyna. A odglos w srodku auta dochodzi od strony pasazera od dolu ??

A co to jest jeśli ten odgłos pojawia się właśnie przy 1600-1800 RPM od dołu tak jakby pod nogami pasażera? Bo ja mam dokładnie takie irytujący rezonujący dźwięk w tym zakresie obrotów...
Ja mialem tak samo i wyjelem filtr powietrza na taki bolec nalozylem detke i szkot zeby to na ciasno weszło bo ten bolec tukl sie. teraz jest ok. Zobacz jeszcze czy masz pod filtrem takie 2 gumy na ktorych sie opiera filtr powietrza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości