Krzywy wał

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn lip 02, 2007 18:12

Zagato1 pisze:panowie a moze mi ktos pokazac fotke jak ten klin zastąpili w nowszych tdi, jakie tam jest rozwiazanie, bede bardzo wdzieczny

EDIT: i czy jest jakas mozliwosc kupna gdzies takeigo narzędzia do splanowania czoła wału bez wyjmowania


niestety mam rowniez problem ze zerwanym klinem :crazy:
To jest takie urządzonko http://www.allegro.pl/item204678838_fre ... owego.html a jeżeli klin jest juz wywalony, to planuje się czoło wału i nacina się klin po przeciwległej stronie.
Ale najpierw poczytaj to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44967&start=0
i to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=108242



Zagato1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 17:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Zagato1 » pn lip 02, 2007 18:39

tematy juz w archiwum wszystkie czytalem, kopalnie wiedzy tu macie i chwala wam za to :)

wielkie dzieki za linka, myslalem ze to tylko jakas narzynka a to troche kosztuje...

u mnie sie oczywiscie gibało ale zimmering nie puszczał i jest suchutki wiec jest nadzieja ze koncowka wału nie jest krzywa a tylko samo czoło


PinkFloyd, a czy naciecie nowego wpustu nie osłabi samego wału??

ja mam plan zeby wyszlifowac tą scianke wpustu co sie rozjechała do prostopadłej plaszczyzny i dac szerszy klin dorobic w nowe kólko zębate co by ciasno siedzial, a po drugiej stronie dac nowy ciasny wpust pod oryginalny klin odlany w nowym kole, czyli razem bylyby dwa wpusty, przeneisc znaki rozrzadu i alles
Ostatnio zmieniony pn lip 02, 2007 19:46 przez Zagato1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ania
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 07, 2005 13:37
Lokalizacja: woj. śląskie
Kontakt:

Post autor: Ania » pn lip 02, 2007 21:38

------------------- APSIK -----------------------
W moim AAZ wymieniłem siemering i okazało sie ze na wale ktoś coś tam nadspawał :blush:
6h lezalem od autem z szlifierką z regulacja obrotow, plaska przystawką z papierem 200 i mini kątownikiem. Moim zdaniem udało sie wał wyrównac - nowe kółko nie mialo bicia, dalem nowa srube na kleju ... no i powinno byc OK ...
Było ... ale teraz zaczelo sie gibac to duze kolo pasowe (na wielorowkowy) wczesniej wydawalo sie OK, zadnych oznak zużycia, ale 2000km i po gumie.
Wkrótce wymiana, bo lepiej nie ryzykowac.

Ten frez to super sprawa ... chyba lepiej jednak pozyczyc niz kupic, bo droga impreza :/ ale robote pewnie szybko i sprawnie zrobi


[b]Moje autko:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=14689]Golf MK3 GTI Look [Bon Jovi][/url][/b]

Zagato1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 17:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Zagato1 » pn lip 02, 2007 22:29

ale skad masz pewnosc ze to koło z tłumikiem jest zuzyte i sie gibie :crazy: ?? moze znowu cos z klinem sie dzieje :hmm:

ja mam plana jak wczesniej napisalem ale zeby mi jakas wrozka przepowiedziala czy tam nic nie chrupnie i wszytko bedzie na amen



Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » pt lip 06, 2007 15:40

Zagato1 pisze:ale skad masz pewnosc ze to koło z tłumikiem jest zuzyte i sie gibie :crazy: ?? moze znowu cos z klinem sie dzieje :hmm:
koło paska klinowego (napedzajacego pompe wspomy) dziwnie prosto "sie prowadzi" i stad takie podejrzenia
Znalazlem takie cos:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=211734052
bedzie to to dobre???


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob lip 07, 2007 01:36

Apsik pisze:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=211734052
bedzie to to dobre???
_________________
na moje oko to jest to i cena nie duża :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lip 07, 2007 13:01

Apsik pisze:
Zagato1 pisze:ale skad masz pewnosc ze to koło z tłumikiem jest zuzyte i sie gibie :crazy: ?? moze znowu cos z klinem sie dzieje :hmm:
koło paska klinowego (napedzajacego pompe wspomy) dziwnie prosto "sie prowadzi" i stad takie podejrzenia
Znalazlem takie cos:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=211734052
bedzie to to dobre???
Powiem tak do silnika AAZ powinien być numer koła 028 105 243T lub zamiennik 028 105 243K . Koło z linka jest tanie bo jest zrobione wg technologii fabrycznej koła z poczatków produkcji silnika AAZ. Kołą te miały małą wadę że w nich guma se rozlatywałą. Od roku 2002r VW podpisało umowę z firma Corteco na dostawę tego koła. Technoligia tego koła wykonana jest już inaczej, co widac od razu i jest wywazone do 0,5 grama. Dltaego proponuje zakup troszkę droższego ale poprawionego kołą pasowego firmy Corteco. Nawet czuć ze sa przez to mniejsze drgania ponieważ koło jest lepiej wykonane i wywazone i nie ma problemu z guma w tym kole.



Solskier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 09:55
Lokalizacja: Dolnyśląsk - Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » sob lip 07, 2007 15:38

Jakieś pól roku temu urwała mi sie śruba na wale, głowica poszła na złom, wszystko zostało zożone ale wałe nie został szlifniety, jak wiadomo historia lubi sie powtarzać, po około 4 miesiącach koło znów zaczeło wirować na boki, również myślałem że przyczyną jest koło z tłumikiem drgań, jednak nie, problemem okazał sie wał, który sie najnormalniej w świecie skrzywił, a od wirującego koła wycieło dodatkowo klin na wale, wszystko cza było szlifować spawac i kombinować, a najlepsze jest to że koła rozrządu są sprzedawana w podróbie i sa też krzywe :hmm: najlepiesz szukać tych z napisem germany chociaz i te są do dupy. Całości roboty u tokarza wyniosła mnie 300zł z czesciami, koleś jest szpecem i zrobił szlifowanie bez wyciągana wału, teraz jest wszystko ok, a wystarczyło jeszcze z 2 dni i koło uwalił by sie na powtórnie, jednak tym razem miałem farta :grin: :grin: :grin: I nie koniecznie cza odrazu kupac nowe koło pasowe, można to stare stoczyć na tokarce ale później czeba dorobić odpowiednią podkładke.
Ostatnio zmieniony sob lip 07, 2007 15:41 przez Solskier, łącznie zmieniany 1 raz.



TomekKolba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 03, 2007 15:58
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Post autor: TomekKolba » ndz lip 08, 2007 00:11

Witam miałem kiedyś takiego samego golfa przez 4 lata i caly czas problemy z tym walem jestem z zawodu tokarzem i mam dostęp do róznych maszyn wyciągałem ten wał i czolo wału szlifowałem kola pasowe kupiłem nowe i na marne jezdziłem 3 miesiące i znów to samo moim zdaniem jest to feler fabryczny to znaczy ten klinek juz nie mialem siły do tego samochodu żona cały czas krzyczala z powodu wydatków wiec go sprzedałem i tobie radze zrobic to samo



Zagato1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 17:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Zagato1 » pn lip 09, 2007 16:19

jakos zwolennikiem nie jestem takich rozwiazan zeby komus taki samochod sprzedawac w ktorym ewidetnie wiadomo ze za chwile sie silnik caly rozleci :roll:

jakos sie to naprawi i silnik jeszcze polata..

ponawiam pytanie: co myslicie, czy to czoło dwa kliny wytrzyma?? :okej:
Ostatnio zmieniony pn lip 09, 2007 16:20 przez Zagato1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn lip 09, 2007 19:01

Zagato1, jak ja miałem problem z wałkiem tez mi radzono zrobić taka sztukaterie żeby na razie było i auto pchnać ale nie mogłem sobie wyobrazić żebym sprzedawał auto które za chwile może przestac jeżdzić . Kupiłem drugi wałek za 4 stówy , zmieniłem pompe wody , uszczelnienia , koło pasowe i jak na razie od tamtej pory kółko chodzi równiutko :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » wt lip 10, 2007 07:32

Temat szeroki jak morze i długi jak rzeka.
TomekKolba pisze:jestem z zawodu tokarzem i mam dostęp do róznych maszyn wyciągałem ten wał i czolo wału szlifowałem kola pasowe kupiłem nowe i na marne jezdziłem 3 miesiące i znów to samo
Dużo razy pisałem już na forum że:
1. Najlepiej przerobić końcówkę wału na taki jak ma TDI i napewno wytrzyma dużo dłużej niż TD. trzeba splanować czoło wału potem naciąć nowy wpust na klin w krztałcie półksiężyca, kupić kółko zębate z TDI zmontawać do kupy i jeździć i to bardzo długo - gwarantuję (ja przejechałem 20 tyś i nic sie nie działo z tym). Potem niestety silnik zaczął brać mi olej i trzeba było wymienić pierścienie i tu kolejne rorwiązanie.
2. Gdy miałem rozebrany silnik kupiłem sobie nowy(używany) wał z TDI. Wymiar nominalny i zamontowałem do mojego TD ,po sprawdzeniu i bez żadnych szlifów. Wg mnie to jest najlepsze rozwiązanie. Oczywiście wiążą sie z tym koszty. U mnie koszt wału 350 zł + kółko zębate 37 zł + uszczelka pod głowicą 90 zł + robocizna 400 zł + jeszcze parę drobnych rzeczy typu uszczelki itp- i tak taniej od ewentualnej naprawy całego silnika jak kółko odpadnie i pasek spadnie. (oczywiście ja zapłaciłem jeszcze więcej gdyż wymieniałem jeszcze inne rzeczy przy okazji jak miałem silnik rozebrany)
Jeżeli ktoś lubi swojego TD i chce nim jeździć to polecam. Ja przejechałem już ponad 40 tyś km i dalej śmigam chociaż rozwiązanie 1 też polecam bo robiłem i jest sprawdzone. Pozdrawiam wszystkich mających problem z biciem koła.



Zagato1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 17:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Zagato1 » wt lip 10, 2007 10:17

barca90, a masz moze fotke tego koła z tym półksiezycem TDI od srodka jak to wyglada??

czy przy wyjmowaniu wału są jeszcze w jakims miejscu takie sruby co si enie nadają do ponownego uzycia??
Ostatnio zmieniony wt lip 10, 2007 16:56 przez Zagato1, łącznie zmieniany 1 raz.



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » śr lip 11, 2007 07:05

Zagato1 pisze:barca90, a masz moze fotke tego koła z tym półksiezycem TDI od srodka jak to wyglada??
Obecnie nie mam ale jak zdobędę to wrzucę. Jak będę w domu (obecnie mieszkam w innej miejscowości a wał został w starym domu) to zrobię jakieś zdjęcia mojego starego wału tego co był przerabiany na TDI.
Zagato1 pisze:czy przy wyjmowaniu wału są jeszcze w jakims miejscu takie sruby co si enie nadają do ponownego uzycia??
Myślę że nie, ale dokładnie to nie wiem bo ja taki remont robiłem u mojego zaufanego mechanika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości