Brak mocy w ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maremich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 18:31
Lokalizacja: Koło

Brak mocy w ALH

Post autor: maremich » ndz lip 08, 2007 14:19

witam wszystkich,jestem nowy na forum i prosze o pomoc,sprawa wyglada tak; wyczytalem na forum ze jak gruszka wciagnie sztange na turbinie to pompuje ona na maxa a w przeciwna strone to zmniejsza sie cisnienie doladowania, a u mnie jest odwrotnie -na odpuszczonej sztandze pompuje mocno,a na wciagnietej do gruszki sztandze pompuje slabo ,,oco tu chodzi?
Ostatnio zmieniony wt lip 17, 2007 13:40 przez maremich, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt lip 17, 2007 10:43

ale jak sprawdziles jak pompuje? podlaczales vaga czy masz moze wskaznik cisnienia doladowania. napisz jakie sa objay braku mocy bo tak zatytułowałes swojego posta.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

maremich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 18:31
Lokalizacja: Koło

Post autor: maremich » śr lip 18, 2007 23:39

witam dzieki za zainteresowanie moim problemem,sprawdzalem doladowanie na vagu,dzwignia chodzi tak okolo 1.5cmm.w ogole nie dymi z tlumika,chodzi jak by mial 75KM,zaworki n-75 z n18 zamienilem ,a jak sciagne wezyk podcisnieniowy z gruszki na turbinie to lapie przeladowanie-przeciez powinno byc na odwrot-na zdjetym wezyku nie powinna pompowac,mozliwe zeby ktos kiedys zle zlozyl turbine i przez to dziala ona w odwrotno strone?za wszystkie wskazowki z gory dziekuje



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » czw lip 19, 2007 19:55

Nie wiem dokładnie, ale pewnie masz turbine bez zmiennej geometrii tylko z zaworem westegate, a takie sterowane sa CIŚNIENIOWO i na maxa pompuje wtedy gdy sztanga NIE jest wciagnięta. A co do muła to lepiej sprawdź przepływomierz.
proponuje sprawdzić przepływke w sposób opisany tu: http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/tdi.html
czyli trza zrobić loga kanału 003
POZDRO!



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw lip 19, 2007 19:59

arturo, ALH ,ma silnik ze zmienną geometrią łopatek
maremich, zrób diagnozę dynamiczną , rozruszaj dobrze sztangę w turbo



maremich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 18:31
Lokalizacja: Koło

Post autor: maremich » pt lip 20, 2007 23:17

witam,dziekuje wszystkim za porady,dzisiaj zdjalem sztange z dzwigni na turbinie i zauwazylem ze dzwignia nie chodzi plynnie,przeskakuje dziwnie,czy mozliwa jest taka opcja ze ktos kiedys chcial rozruszac dzwignie i cos tam peklo albo przestawilo sie o jakis kat?,bo nie wyglada to na zapieczenie,dzwignia chodzi max.1.5cmm. ,dodam ze z tym autem dzieje sie tak od pocztku kiedy go nabylem[1 msc.]moze ktos mial podobny przypadek?chyba bede musial wyjac turbo,ostatnie pytanie;czy podczas wymontowania turbiny[razem z kolektorem] wyjdzie bez problemu ;gora; POZDRAWIAM



Caveman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 11, 2007 21:47
Lokalizacja: UK (Polska Poznan)

Witam ponownie

Post autor: Caveman » ndz lip 22, 2007 20:28

W zeszlym tygodniu jeszcze mi sie chcialo to wywalilem czujniki, wyczyscilem kolektor i przeplywomierz. Zmienilo sie ale na lepsz i na gorsze jak odpale silnik to nie mam mocy ale turbo gwizda jak silnik osiagnie 2.6tys jest konkretne szarpniecie tak jak by dostal konkretnego boost'a, od tego momentu kreci dobrze ale i tak jakby nie dawal pelnego cisnienia.
Proba rozruszania lopatek w turbo nie jest dobrym pomyslem i nic nie daje na dluzsza mete (zobzacz foty i te rysy na gladzi, ktore to byc moze ja zrobilem ruszajac lopatkami)
Wczoraj stwiedzilem, ze wywale turbo i wyczyszcze, tak zrobilem, nie jest to nic trudnego ale trzeba troche czasu (min 8 godz - duzo do odkrecania) wyczyscilem wszystko (fotki) zlozylem i pupa. Po starcie silnika nie ma mocy az nie osiagne 2.6tys pozniej jest ok az nie zgasze silnika, zmienilo sie jednak to, ze teraz auto ciagnie do 4,5 tys bez odciecia turbo i co najwazniejsze do 4,5tys slychac turbo. Jednak czuje, ze silnik ciagnie tak jak by nie mial pelnego i caly czas max speed 120 i koniec.
Zmiana na brak mocy zaraz po odpaleniu silnika zaczela sie po wyczyszczeniu przeplywomierza( mial nalot popsikalem wd40 przetarlem watka do uszu bez wiekszego tarcia) i byc moze to jest przyczyna moich problemow.(Bosh na eBay 50GBP)
Polecam jednak czyszczenie kanalow i turbiny moj silnik nie ma duzego przebiegu porownywalnie do przebiegu zrobionego w Pl ma dopiero 117tys a i tak wybralem z niego duzo brudu.
Caly czas czekam na kabelek zamowilem z Hong Kongu powinien przyjsc jutro zrobie Log'a ale turbo powinno juz byc OK i z przeladowaniem nie powinno byc juz problemow.
Slychac rowniez swist na wolnych obrotach moze to nieszczelnosc gdzies na dolocie turbo przeciez nie powinno pracowac.
](*,) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 22 Lip 2007 19:40 ]
Plyn hamulcowy pomaga i to bardzo. Widac platy sadzy, to one powoduja zaciecia, i trzeba bardzo uwazac na srubki (gwiazdka T20) lubia sie ukrecac albo gwint sie w nich psuje u mnie jedna ale dalem rade
dobra rada zrobcie fote ustawienia pierscienia zaraz po zdjecu muszli pomaga pozniej w ustawieniu. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



maremich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 18:31
Lokalizacja: Koło

Post autor: maremich » ndz lip 22, 2007 21:30

CAVEMAN,czy do wyjecia turbo trzeba cos dodatkowo demontowac?[chodzi mi o osprzet silnika] bo nie chce za duzo narozkrecac ,w tym tygodniu tez chce wyczyscic swoje turbo POZDRAWIAM



Caveman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 11, 2007 21:47
Lokalizacja: UK (Polska Poznan)

Post autor: Caveman » ndz lip 22, 2007 21:38

Do demontażu potrzeba:
Zabki rozsuwalne - obejmy wezy
Imbus 5 i 6 (gdyby, ktoras sie okrecila to gwiazdka 8 i mlotkiem wbic pojdzie napewno) - kolektor dolotowy
klucz 12 - kolektor wydech.(plaski i pokretka z przedluzka) i EGR
rura wydechowa klucz 13
klucz 17 - przewod olejowy
od spodu
ucho - klucz 13
klucz 22 - olej powrot lub imbus 5
do turbiny kluczyk 10 i gwiazdka T20( zalatw sobie ewentualne zapasowe srubki M4 20-25mm imbusowe lub oryginalne)
Demontaz
Ja odkrecilem sruby dookola obstukalem polalem WD40 i po chwili plynem hamulcowym po 1/2h uderzylem raz w ucho - mocowanie dolne i zeskoczylo
potem to juz tylko precyzja w czyszczeniu
Ja tydzien temu energicznie probowalem rozruszac to bez rozbieranie spojrz na trzecia fote od konca i na te rysy na gladzi byc moze to ja je zrobilem-nie polecam



maremich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 18:31
Lokalizacja: Koło

Post autor: maremich » ndz lip 22, 2007 22:29

WIELKIE DZIEKI za dokladna instukcje ,mam nadzieje ze nic nie popsuje.pozdro.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz lip 22, 2007 23:46

Caveman pisze:Zmiana na brak mocy zaraz po odpaleniu silnika zaczela sie po wyczyszczeniu przeplywomierza( mial nalot popsikalem wd40 przetarlem watka do uszu bez wiekszego tarcia) i byc moze to jest przyczyna moich problemow
najprawdopodobniej
Slychac rowniez swist na wolnych obrotach moze to nieszczelnosc gdzies na dolocie turbo przeciez nie powinno pracowac.
na bank nieszczelność , musiałeś coś za słabo skręcić



Caveman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 11, 2007 21:47
Lokalizacja: UK (Polska Poznan)

Post autor: Caveman » pn lip 23, 2007 20:35

tylko nie trzaskaj zbyt mocno w muszle a najlepiej przed pukaniem(jedno energiczne uderzenie i patrz co sie dzieje) wkrec srubki na miejsce.

odnosnie swistu na wolnych swist ten byl od poczatku a i turbo na wolnych ma lopatki otwarte na maxa a dotykajac gazu przy 1000obr nie slychac nic a przy 1100obr juz turbo gwizda dosc glosno. nie wiem juz, ale bardzo mnie to autko denerwuje



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » sob lip 28, 2007 00:42

moze masz walnieta ta przeplywke. odepnij wtyczke i zobacz jak autko bedzie sie zachowywalo. odnosnie turbo to moze jest cos nagmatwane w instalacji podcisnienia? najfajniej jakbys mial kabel i sprawdzil co pokazuje przeplywka i od jakich obrotow turbo normalnie laduje. u mnie bylo zapieczone tak ze ciezko bylo rozruszac i zamiast pompowac od dolu to ledwo cos drgalo powyzej 2 tys. moze turbina sama w sobie ma tendencje do zacinana sie, tzn kierownice nie chodza plynnie. ukladaja sie w jednym polozeniu a dopiero przy wiekszych obrotach przeskakuja. jak juz dostaniesz kabelek to daj znac co pokaze vag.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Caveman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 11, 2007 21:47
Lokalizacja: UK (Polska Poznan)

Post autor: Caveman » sob lip 28, 2007 01:51

witam zainteresowanych kabelek juz mam nie do konca umiem obslugiwac(milo by bylo jakby ktos mial instrukcje do obslugu softu jak rowniez do innych, typu pasownie immobilizera i pilota, dekodowanie radia czy cofanie licznika) ale jakos zrobilem loga i wyciag z usterek.
Friday, 27 July 2007, 23:36:00

VAG-COM Version: Release 409.1-US



Control Module Part Number: 038 906 012 M

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG 2813

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 01317

1 Fault Found:

16485 - Mass Air Flow Sensor (G70): Implausible Signal

P0101 - 35-00 - -

niestety loga przeslac nie moge bo .csv nie jest dozwolone



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości