Zmiana cisnienia doładowania po załozeniu interculera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Zmiana cisnienia doładowania po załozeniu interculera

Post autor: PinkFloyd » wt lip 03, 2007 19:24

Mam fabrycznie cisnienie 86 kpa i moc fabryczna 84KM, moment 166Nm i nic w nim nie dłubie bo jestem zadowolony co do osiagów i spalania. Postanowiłęm założyc Interculer poniewaz jak długo stoję w korku rozgrzanym autkiem to troszke spada dynamika, przewietrze autko i lepiej, ale wiadomo nie jest tak jak jest zimno na dworze. Wiadomo brak interculera. Kupiłem nowy Interculer w firmie Polcar, nowe przewody, wszystko szczelne sprawdzone za pomocą środka do rur gazowych. Po założeniu interculera dynamika :crazy: spadła. Cisnienie wynosi 65kpa. Czyli w normie ale jest gorzej niż było. Po zdemontowaniu od razu wraca do 86kpa. Czy to wina pojemności układu??? Turbina musi napompowac zeby dobić ciśnienie??? Co zrobić zęby przy założonym interculerze miał ciśnienie jak wcześniej 86kpa. Chce takie poniewaz nie chce krecic dawka, a przy takim ciśnieniu wszytsko ładnie chodzi. Jak myslicie jakby na interculerze udało by mi się dobić do 86kpa to odczuł bym jakaś poprawę ??? Dzięki za pomoc. :pub:



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt lip 03, 2007 20:10

a jak myslisz? pokaz icek i rury. ile dales?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » wt lip 03, 2007 20:21

nie bardzo rozumiem co ma stanie w korku do dynamiki. cooler chłodzi sprężone powietrze, a jak stoisz w korku to nie ma turbosprężania :bajer: a sprężarka na luzie sie tak nie nagrzewa jak podczas intensywnej pracy. silnik bez ic puchnie przy kilku szybkich przyspieszeniach.
a wracając do tematu, zwiększyłeś pojemność i wymagasz żeby ciśnienie było takie samo ?? to tylko w erze. bez regulacji ciśnienia i paliwa nie da sie tego zrobić. albo wyjmujesz ic i cierpisz w gorące dni, albo zakładasz, regulujesz co trzeba i cieszysz sie lepszą jazdą :bigok:


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt lip 03, 2007 20:42

Cinek pisze:nie bardzo rozumiem co ma stanie w korku do dynamiki. cooler chłodzi sprężone powietrze, a jak stoisz w korku to nie ma turbosprężania :bajer: a sprężarka na luzie sie tak nie nagrzewa jak podczas intensywnej pracy. silnik bez ic puchnie przy kilku szybkich przyspieszeniach.
a wracając do tematu, zwiększyłeś pojemność i wymagasz żeby ciśnienie było takie samo ?? to tylko w erze. bez regulacji ciśnienia i paliwa nie da sie tego zrobić. albo wyjmujesz ic i cierpisz w gorące dni, albo zakładasz, regulujesz co trzeba i cieszysz sie lepszą jazdą :bigok:
Normalnie jak nie mam interculera jak stoje w korku wszystko mocno się nagrzewa i wtedy troszkę mniej jest mocy. Myslałem żeby zwiekrzyc tylko doąłdowanie, ponieważ dawkę mam dobrana idealnie do cisnienia 86kpa i nie musze jej regulować. Chce tylko zwiekrzyc dołądowanie spowrotem do 86kpa i zalezy mi tylko na interculercu zeby dynamika nie spadała jak sie autko rozgrzeje a nie niewiadomo jakich osiagach. Myślałęm zeby pokrecic sruba na turbinie ale i tak nie dobija do tych 86 kpa po założeniu intercularea. Mi chodziło jak zwiekrzyc dołądowanie tylko do tej wartosci.

[ Dodano: Wto 03 Lip, 2007 ]
Inek jest taki jak ten


Obrazek

Jak nic mi sie nie uda to oddam jutro po pracy czesci tesciowi spowrotem do sklepu. Straty nie bedzie. Czesci mam w garazu jutro zrobie foty.



Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » wt lip 03, 2007 21:04

hmmm,może MBC by pomogło?da się to wogóle założyć do AAZ?

a co do ic'ka to jakbym miał go montować to od razu pakowałbym się w FMIC'a,trochę wiuęcej roboty,koszty pewnie podobne,a efekt lepszy niż na serii :bigok:


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt lip 03, 2007 21:27

To ze spadlo cisnienie jest wynikiem zwiekszenia obj. ukladu[p=(nRT)/V) R=8.31], jesli masz regulacje na turbinie (pewnie kkk k14) to musisz troche poeksperymentowac, wkrec troche srobke i zobacz do ilu cisnienie podskoczy, wydaje mi sie ze zwiekszanie dawki nie jest konieczne.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr lip 04, 2007 07:03

PinkFloyd pisze:Jak nic mi sie nie uda to oddam jutro po pracy czesci tesciowi spowrotem do sklepu. Straty nie bedzie. Czesci mam w garazu jutro zrobie foty.
nie poddawaj sie, wierzymy w ciebie. pokręć choć troche, i bedzie git :bigok:


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr lip 04, 2007 07:25

PinkFloyd co ty sie tak boisz troche auto pokrecic. nic mu nie bedzie. 0.2 bara w gore to bardzo maly skok. do tego lekko dawke i bedzie smigal dobrze. przeciez silnik masz w stanie idealnym wiec nie ma sie czego obawiac. ja jezdze po modach i jest gicior, a jedyna rzecza ktorej mi brakuje, to wlasnie ic.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » śr lip 04, 2007 07:46

w twoim przypadku wystarczy na turbo po założeniu icka podnieść ciśnienie do wartości seryjnej i będzie git - spadło ci ciśnienie bo :
1 IC dławi przepływ i jest sporą przeszkodą na drodze powietrza a spadek ciśnienie zawsze występuje.
2 zwiększył się układ
podnoś ciśnienie i śmigaj :bigok:


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lip 04, 2007 09:36

ciekawe czy ten ic nie narobi wiecej szkod niz pozytku


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » śr lip 04, 2007 13:14

zaprzal a czemu miał by narobic szkody co??


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lip 04, 2007 13:48

bo uklad sie powieksza, jak juz mowil pasiak,
1 IC dławi przepływ i jest sporą przeszkodą na drodze powietrza a spadek ciśnienie zawsze występuje.
2 zwiększył się układ
a doladowanie seryjne az 0,7bar nei zagrzeje za bardzo powietrza


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » śr lip 04, 2007 14:02

ok kumam ( trzeba podnies ciśnienie np przez mbc, a dawke tez trzeba wtedy regulowac czy wystarczy jak np mam zmienony tylko bost pin)


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lip 04, 2007 14:16

moment, i to i to trzeba krecic, regulowac, jezdzic, znow regulowac i tak w kolko ;)


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości