Krzywy wał

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marek_kazii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 22, 2006 21:47
Lokalizacja: Katowice

Krzywy wał

Post autor: marek_kazii » czw cze 21, 2007 08:36

Witam, mam mały problem od roku bije mi koło pasowe wszystko było dobrze az do wybicia pompy wspomagania ;) mechanik kazał mi załatwic nowe koło znalazłem uzywke bo nowe kosztuje 400zł jest to kułko z tłumikiem drgań. Posiadam silnik 1.9 TD. załozył używane/nowe kułko i jest gorzej nie rozbierajac silnika stwierdził ze wał jest krzywy macie moze jakies inne propozycje lub znacie dobrego mechanika na Śląsku.
Pomocy Panowie bo zbliza sie urlop i cała rodzinka na mnie liczy.
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2007 23:17 przez marek_kazii, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw cze 21, 2007 08:38

hehe a moze to kolko rozrzadu ma bicie, a mechanik zajmuje sie kolkiem od altka


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

marek_kazii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 22, 2006 21:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marek_kazii » czw cze 21, 2007 08:51

ewidentnie koła na wale chodzą jak szalone ;) koleś mi powiedział ze to będzie krzywy wał ale wydaje mi się ze moze to być jedynie końcówka wału krzywa bo przez rok bicia pewnie wał by juz 5 razy pękł. Zna moze ktoś sensowny warsztat który przeszlifuje końcówke wału bez wyciąganie lub ewentualnie sensownie zdiagnozuje problem. Po wymianie koła na teoretycznie lepsze jest jakby gorzej bardziej bije kółko.

[ Dodano: 21 Cze 2007 10:15 ]
Mam pewne spostrzezenia ogladałem koło w czasie pracy i jestem przekonany ze chodzi do przodu do tyło a nie do góry na dół co by wskazywało za krzywą końcówke wało. wygląda jakby załozyli koło pasowe pod lekim kontem i z tego zały problem jest mozliwosc złego załozenia tego koła ??



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw cze 21, 2007 11:38

Najpierw należy zaopatrzyć się w te części http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=108242 mimo tego warto kupić tez nowe koło pasowe- fabryczne miały wadę i mimo ze wszystko sie dobrze zrobi ono po tym jak parcieje w nim guma zmienia sie w nim wywazenie i dostaje bicia co moze spowodowac peknięcie śruby trzymajacej koło- a to juz wiesz co moze znaczyc :bajer: mam kolegę co pracuje w VW i po godzinach robi auta w domu. Jak koło bije planuje czoło wału bez wyciągania silnika, jeżeli klin wału mocno jest wybity nacina po drugiej stronie drugie naciecie, daje zawsze nowe koło zębate, śrube klej i bezproblemu każde autko po jego napraiwe jeździ do tej pory bez problemu- żadnych reklamacji nie miał i wszystko łądnie prościutko chodzi. Przy czym zaleca wymiane po kontroli koła z tłumikem drgań- bo niektórzy to bagatelizuja, a one nie musi miec bicia poprzecznego ale moze miec pionowe w związku ze zmiana wywazenia gumy.

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2007 ]
Lepiej tak długo nie jeździj bo będziesz musiał dużżżżo włożyć w naprawę lub szukać nowego silnika :crazy:
Ostatnio zmieniony czw cze 21, 2007 11:43 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 3 razy.



marek_kazii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 22, 2006 21:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marek_kazii » czw cze 21, 2007 13:08

Powiem tak w tym silniku szczelił kiedyś rozrzad a mianowice szczeliła śruba mocujaca rolke napinającą chłop który wkładał koło pasowe potraktował je młotkiem i nie trafił w zabki wiec kułko było do wyrzucenia teraz jest tak kupiłem uzywane kułko nie wygladało za wspaniale na rantach guma była troszeczke po pękana i jest gorzej niz było wygląda jakby było zamocowane pod złym kontem. Poszukuje ze Śląska kogoś kto jest wstanie pomuc mi z tym problemem czy zakup nowego koła z tłumikiem drgań rozwiąze sprawe koszt 400zł a jeśli po wymianie będzie to samo i okaze się ze to gdzieś wał jest krzywy ale nie cieknie dobrze ciągnie. Po złozeniu rozrządu i drgającym kółkiem pasowym zrobiłem około 12000 i wysiadła pompa wspomaganie kupiłem nową a mechanik stwierdził ze trzeba jeszcze wymienić koło pasowe kupiłem używke i mam gorzej niż było znacznie gorzej.
Potrzebuje fachowca który stwierdzi woz albo przewoz.
Help bo strach jeżdzic a z corką wybieram sie za niedługo na wakacje!!!



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw cze 21, 2007 13:25

pomież dokładnie koło jesli jest proste a nie jajowate to możesz je przykrecić i kręcąc za srube centralna zmierzyc czy wał ma bicie , do mierzena będzie potrzebny czujnik zegarowy + statyw magnetyczny.
pewnie nie masz takiego w domu bo i po co ale mozesz go pożyczyć z jakiegoś warsztatu lub narzedziowni
powodzenia ( sam wymieniałem wałek z tego powodu i wiem jakie koszty)


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

marek_kazii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 22, 2006 21:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marek_kazii » czw cze 21, 2007 14:17

Wstępnie rozmawiałem z:
Dariuszem Gala ( Ornontowice)
&
Wojciech Kucytowski (Mysłowice)

Teraz pytanie który z nich będzie lepszy Pan z mysłowic nie powiem całkiem profesionalnie brzmiał natomiast Pan z Ornontowic ma części zamienne i moze cos dopasuje sam juz niewiem a moze w mi kogoś zaproponujecie. Moze się ktoś sam chce tego podjąć.
Jestem powoli zdesperowany.

Dzięki za dotychczasowe porady.

[ Dodano: 21 Cze 2007 18:54 ]
Witam, mam nowe spostrzezenia przy nieco wyzszych obrotach koło chodzi rowno i nie bije juz sam niewiem co w tym siedzi.

Pytanie (1) czy jak wał jest krzywy to przy wyzszych obrotach wszystko powinno być dobrze??

Pytanie (2) czy to może być wina tłumika drgań który jest na kole pasowym może niespełniać swojego zadania?? (przypominam ze koło było używane a mechanik nie sprawdził jego stanu przed włożeniem guła która pełni zadanie tłumika była lekko popękana)

Co o tym sądzicie.

POMOCY

[ Dodano: 22 Cze 2007 15:41 ]
Hej widze ze nikt niemiał wcześniej takich objawów???



g_siekierda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 10, 2006 19:08
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: g_siekierda » sob cze 23, 2007 22:57

1.jeżeli to wał to zanikanie drgań na wyższych obrotach jest tylko pozorne - one całyczas są tylko nie widzisz ich
2. co do koła pasowego to się nie wypowiadam - moje jest ok wieć w tym względzie niech wypowiedzą się inni
3. jeżeli nie leje simmering przy wale to raczej wał nie jest krzywy tylko jego powierzchnia czołowa jest wyrobiona i rowek wpustowy pewnie też co oznacza potrzebę jego naprawy (szlifowanie lub wymiana). Zgłoś się z tym do kogoś dobrze znającego te silniki, jak wpiszesz w szukajce "gibanie koła pasowego" to znajdziesz
4. jeżeli to czoło wału to raczej nie zwlekaj z naprawą bo może się okazać, że nie zdążysz a wtedy wydatek dużo większy



greg

Post autor: greg » ndz cze 24, 2007 08:39

marek_kazii pisze:Pytanie (1) czy jak wał jest krzywy to przy wyzszych obrotach wszystko powinno być dobrze??
nie - im wyższa predkosć obrotowa tym ilosć drgań wikększa i większe szkody
marek_kazii pisze:Pytanie (2) czy to może być wina tłumika drgań który jest na kole pasowym może niespełniać swojego zadania??
możłiwe -masz dwie możliwosći albo drugie koło jest tak samo już uszkodzone albo mocowanie na wale - telepatycznie nie ustalimy



marek_kazii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 22, 2006 21:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marek_kazii » ndz cze 24, 2007 13:14

Powiem tak sprawdzałem w dwie osoby ewidentnie przy wyższych obrotach koło pasowe nawet nie drgnie równiutko się kręci na wtorek jestem umówiony z fachowcem zobaczymy, co z tego wyjdzie zimering nie cieknie.
Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » ndz cze 24, 2007 13:37

marek_kazii pisze: zimering nie cieknie.
jesli już odkręcisz koło zębate to radził bym przy okazji wymienić uszczelnienie.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
robertg1972
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: robertg1972 » ndz cze 24, 2007 19:37

z tym zanikającym biciem przy większych obrotach to złudzenie trzeba wyrównać czoło wału frezem lub zdemontować wał i w szlifierni zrobić wtedy bicie ustanie.tak zrobiłem i pomogło



marek_kazii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 22, 2006 21:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marek_kazii » pt cze 29, 2007 08:41

Witam znam pierwsze spostrzeżenia z 3 mechaników jeden chciał rozkręcać rozrząd dwóch kolejnych ewidentnie stwierdziło ze wina leży po stronie kułka koło od czasu do czasu zależy jak stanie silnik jest po prostu krzywe wygląda na to ze w którymś miejscu odkleiła się guma pytanie potrzebuje gdzieś na Śląsku kupić dobre i w miarę tanio koło pasowe o numerze 028 105 243 R



Zagato1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 17:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Zagato1 » pn lip 02, 2007 17:53

panowie a moze mi ktos pokazac fotke jak ten klin zastąpili w nowszych tdi, jakie tam jest rozwiazanie, bede bardzo wdzieczny

EDIT: i czy jest jakas mozliwosc kupna gdzies takeigo narzędzia do splanowania czoła wału bez wyjmowania


niestety mam rowniez problem ze zerwanym klinem :crazy:
Ostatnio zmieniony pn lip 02, 2007 18:00 przez Zagato1, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości