wycieka płyn ze zbiorniczka wyrównawczego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamykgs1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:16
Lokalizacja: kwn

wycieka płyn ze zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: kamykgs1 » czw cze 28, 2007 12:12

witam wszystkich, taki problem jak w temacie, wyciek plynu chlodniczego. sprawdzalem wszystko co mozliwe, oleju nie przybywa, uszcz pod glowica ok (sprawdzana przed chwila w warsztacie spec przyrzadem), z zadnej rury wycieku nie widac tez, korek od zbiorniczka raczej ok, znacie jakies inne przyczyny takiego wycieku ?? bo ja juz nie...

dzieki za pomoc

pzdrowki :pub:



Awatar użytkownika
lokmen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt sty 09, 2007 13:58
Lokalizacja: żyrardów
Kontakt:

Post autor: lokmen » czw cze 28, 2007 13:03

mosze masz dziurawy zbiorniczek :) a tak serio to opisz bardziej szczegółowo w jaki sposób wycieka ci ten płyn- czy nie puchną węże lub czy tez stan plynu w zbiorniczku sie na tyle zwieksza ze wylewa sie on z niego...



kamykgs1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:16
Lokalizacja: kwn

Post autor: kamykgs1 » czw cze 28, 2007 14:53

nie nie, weze nic nie puchnal, ze zbiorniczka tez sie nie przelewa, poprostu co jakis czas gdzies go wyrzuca najprawdopodobniej, tyle ze caly silnik jest suchy!!! jedyne co wycieka to ze wspomagania, bo mam maglownice do wymiany... ale przeciez to nie ma nic wspolnego z plynem chlodniczym...? a jakby tak podpiac pod vag-a??



drunk_bear
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 19, 2007 21:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: drunk_bear » wt lip 03, 2007 01:04

Sprawdź czy ci chłodnica nie puszcza po bokach. Ja miałem w miejsach gdzie z bocznych pionowych rór tam gdzie łączą się z aluminiowymi kanalikami taką zieloną śliską narośl. W orginalnych Boshowskich chłodnicach podobno tam są jakieś uszczelki które padają i jest to podobno nienaprawialne. Też płynu ubywało, tak systematycznie ale wkurzająco. Wycieków nie było widać tylko ta maź którą zauważyłem jak wymontowałem chłodnicę żeby ją wyprostować po stłuczce. Co prawda nie wiem czy nadal nie ucieka płyn bo narazie wymieniłem na nową, nowy płyn i narazie jeżdzę. Ale sądzę ze to było to. Płyn wyciekał, zaraz odparowywał i zostawała tylko ta maź.



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » wt lip 03, 2007 07:56

Sprawdz czy dywany w środku nie są mokre. Ja tak to padła nagrzewnica. :bajer:
Ostatnio zmieniony wt lip 03, 2007 07:57 przez michal0604, łącznie zmieniany 1 raz.


michal0604

kamykgs1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:16
Lokalizacja: kwn

Post autor: kamykgs1 » wt lip 03, 2007 13:53

ale po ktorej stronie te dywany maja byc mokre?? i jakby padla nagrzewnica to oprocz tego ze bylyby mokre, to jeszcze cos innego by sie dzialo nie?? czy nie..?;]
a co do chlodnicy to sprawdze raz jeszcze, bo juz raz ogladalem cala wzdluz i wszerz i nic nie znalazlem, byc moze to to co mowisz choc wycieku ni ma!... ale bezsensu naprawde.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości