Spadek mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » czw cze 07, 2007 16:44

czy gruszka przy turbo Ci sie nie zapiekla? mozesz sprobowac popsikac ja wd40 i w wezyk niebiesji (nr5) dmuchnac kompresorem i puscic dmuchnac i puscic i pare razy zeby rozruszac gruszke


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

stiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 14:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: stiko » czw cze 07, 2007 20:21

gruszka mi sie rusza bez problemu wyjmowałem turbo i psikałem wd-40,obserwowałem przy wyzszych obrotach sztanga sie rusza,recznie tez idzie



mcmichal20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Spadek mocy

Post autor: mcmichal20 » czw cze 07, 2007 20:42

A sprawdzaliście intercooler i czujnik G71??>czujnik ciśnienia doładowania- znajduje sie w dolocie.Sprawdz czy masz taki jak trzeba czy nikt nie podmienił jesli to uzywane auto


Bora-Bora

piotr-m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 17:21
Lokalizacja: xxx

Post autor: piotr-m » pt cze 08, 2007 21:07

adam bylem dzis u mechanika podpinal go pod komputer i nic nie wykazal on muwi ze to moze byc pompa pozatem zauwazylem ze te szarpniecia sa tylko na zimnym silniku jak sie rozgrzeje to jest oki pozatm jak bys mugl bardziej sprecyzowac w kturym miejscu jest ta kostka bo nie ukrywam ze ja tak nie bardzo sie orientuje



mcmichal20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Spadek mocy

Post autor: mcmichal20 » pt cze 08, 2007 23:46

ten czujnik potocznie nazywany MAPSENSOR znajduje sie w rurze dolotowej na rogu kolanka badz przy samym intecoolerze(zalezy od typu auta)rozumisz??w plasitkowej rurze nad intercoolerem znajduje sie ten czujnik- mierzy on cisnienie powietrza doładowania, no ale skoro mowisz, ze gdy zimne auto to cos ie gra a jak nagrzane to juz inna bajka


Bora-Bora

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Re: Spadek mocy

Post autor: Adamm » sob cze 09, 2007 01:43

mcmichal20 pisze:ten czujnik potocznie nazywany MAPSENSOR znajduje sie w rurze dolotowej na rogu kolanka badz przy samym intecoolerze(zalezy od typu auta)rozumisz??w plasitkowej rurze nad intercoolerem znajduje sie ten czujnik- mierzy on cisnienie powietrza doładowania, no ale skoro mowisz, ze gdy zimne auto to cos ie gra a jak nagrzane to juz inna bajka
pierwsze slysze zeby tam byl map sensor, z tego co wiem to map sensor siedzi w ECU
w rurze dolotowej co najwyzej jest czujnik temperatury powietrza zasysanego


co do kostki predkosciomierza to jest na skrzyni biegow blizej sciany grodziowej, kostka 3pinowa


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

mcmichal20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Spadek mocy

Post autor: mcmichal20 » ndz cze 10, 2007 22:31

No ja tak nie nazwałem tego czujnika tylko cytowalem słowa innych wiec,, a co do tego czujnika to wiem o nim sporo bo ostatnio mialem jego wymiane w serwisie wiec jestem sporo zorientowany, ze czyta on cisnienie powietrza doładowanego przynajmniej w tym modelu bo nie wiem czy on tkaze mierzy temperature


Bora-Bora

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz cze 10, 2007 22:38

mcmichal20 pisze:No ja tak nie nazwałem tego czujnika tylko cytowalem słowa innych wiec,, a co do tego czujnika to wiem o nim sporo bo ostatnio mialem jego wymiane w serwisie wiec jestem sporo zorientowany, ze czyta on cisnienie powietrza doładowanego przynajmniej w tym modelu bo nie wiem czy on tkaze mierzy temperature

oka masz racej

sprawdzilem w ETCE
w borze czujnik cisnienia masz na rurach od IC
ale w golfach III (map sensor byl w ECU)

pozdrawiam


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Hieronim10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 28, 2006 14:55
Lokalizacja: Liberec (czechy)

czesc koledzy

Post autor: Hieronim10 » czw cze 14, 2007 19:20

Posiadam Golfa III 1.9 TDI 110 km. Mam problem ze spadkeim mocy. Fajnie jedzie i ciagnie dopoki nie docisne gazu na wyzzszych biegach. Slysze jak silnik zaczyna sie mulic i zanika gwizd turbiny. Dopiero po wyłaćzeniu stacyjki i właczeniu zaplónu wraca do normy. Prosiłbym o pomoc. Jetsem z wrocka i jesli ktos ma jakies mozliwosci zeby fizycznie pomoc ( nie mam vaga a długo sie czeka na badanie techniczne ) to bardzo bede wdzieczny.
Oczywiscie za kazda pomoc slowna tez bardzo dziekuje i jestem wdzieczny.
Pozdrawiam.



krzys1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 14:30
Lokalizacja: Kalety

spadek mocy

Post autor: krzys1234 » ndz cze 17, 2007 14:41

witam... mam bardzo podobny problem wydaje mi sie za autko slabo ciagnie bylem na hamowni pokazalo 80KM czyli jakieś 30 gdzieś uciekło, powiedziano mi ze to przeplywomierz wymienilem na nowy w serwisie rożnicy dalej nie bylo pozniej okazalo sie ze byla przestawiona pompa wtryskowa i mial za malo paliwa... autko idze juz lepiej ale to dalej nie to w porównaniu z seatem ibizą 2000r. 1,9 TDI 110KM - jakaś wersja sport. ciśnienie doładowania, zaworki wszystko ok. zostały tylko wtryski.... moze ma ktoś jakiś pomysł według mnie autko wolno wkręca sie na obroty a od 140km/h - 5 bieg potrzebuje długą droge zeby przyspieszyc a tak od 160 to juz wogole nie ciągnie



stiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 14:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: stiko » ndz cze 17, 2007 15:09

witam po małej przerwie,znów poruszę mój problem z sharanem 1,9 tdi 90KM AHU,wpada w notlauf (błąd 575) po przekroczeni ok 3000 obr. na wyższych biegach,problem pojawia sie po nagrzaniu silnika oraz zgaszeniu i zapalniu auta(bez gaszenia mogę jechać ile wlezie i nic sie nie dzieje)wymienione są wszystkie wężyki do n75 oraz sam zaworek,turbina wyjęta przeczyszczona(brak kierowniczek),sztanga od gruszki chodzi,w rurze dolotowej tak jak napisał Adamm nie ma czujnika ciśnienia doładowania,jest za to czujnik temperatury powietrza doładowanego a obok niego wychodzi wężyk do ECU,wężyk jest szczelny,mimo to wszystko problem z notlaufem się pojawia,jaka może być przyczyna bo już brak mi pomysłów i co ma do tego to że gdy ruszam z zimnego to ile bym nie jechał kilometrów,i dawał sandał w podłogę jest git dopóki nie zgaszę silnika,zapalam i dopiero łapie notlauf. czy ktoś wie jak sprawdzić czujnik ciśnienia doładowania w ECU ?? bo tylko on mi został jako niewiadoma



honzik1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Pomocy

Post autor: honzik1976 » pn cze 18, 2007 09:10

Witam Was

od miesiąca jestem posiadaczem golfaIV 1,9 TDI , 90 KM z 99r
w sobote mi nawalił :( ledwo co dojechałem na śłub do kuzynki

zauważyłem jako pierwszy objaw (stojąc w korku) rytmiczne kołysanie silnika , tak jakby co 2 sek. coś nim szapnęło. Później jak ruszyliśmy i rozkulałem się do 120 km/h zaczął mi zwalniać , popuszczając gazu zaczynał jakby iść do przodu, a po mocniejszym wciśnięciu dosłownie hamował i jak tak dłużej potrzymałem wciśnięty pedał gazu pojawiała się za mnę wileka chmura siwego dymu.
Jak zjechałem na pobocze i wcisnąłem sprzęgło zaraz mi zgasł i nie chciał odpalić , udało sie to po jakiś 5 minutach no i chodził dobrze więc pojechałem dalej . Jakieś 5 km było OK później zaczęlo się to samo, na wesele nie było już daleko wieć co jakiś czas redukując (bo prędkość ciągle spadała) dojechaliśmy na miejsce.
Wracala moja dziewcyzna , bo ja już nie byłem w stanie i mówiła że było OK.
Dzisiaj jak jechałem do pracy - na początku było wszystko OK , ale po przejechaniu 7-km znowu zaczął zwalniać i kopcić !!!

CZy ktoś orientuje się co to może być ???
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

[ Dodano: 31 Lip 2007 11:57 ]
to zmowu ja ...

byłem w serwisie i wymienili mi filtr paliwa na oryginalny ,( wcześniej miałem Filtrona )
objawy gaśnięcia zniknęły , ale wciąż jest coś nie tak :
jak kupiłem auto to jechało ono 185km/h, teraz rozkula się tylko do 160 km/h i zaczyna się kołysanie - delikatnie zwolni , później delikatnie przyspieszy ... i atk na zmiane co jakieś 2-3 sek (prędkość utrzymuje się na 160)

miał ktoś podobny przypadek , może wie ktoś co to może być .... ???

ps. mechanik w serwisie powiedział że nie podobają mu sie bąbelki w wężyku odchodzącym od filtra paliwa, może to miec wpływ ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości