Zabrudzony przewód do intercoolera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dariuszg1333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 12, 2007 16:47
Lokalizacja: ŻyrArdów

Zabrudzony przewód do intercoolera

Post autor: dariuszg1333 » wt cze 12, 2007 17:05

Witajcie jestem nowy na Forum i mam bardzo duzo pytan zakupiłem sobie WW golfa z 94 roku 1.9 TDi miałem wczesniej benzyne tylko wiec jestem zieolny o dieslach i mam takie pytanie
1 - koło prawego koło stojąc przodem do samochodu jest jaka puszka do której ida dwie rury a te znowu do silnika idą co to jest????
2 - czy te dwie rury i ta puszka musza byc takie brudne w smarze jest an nich nalot taki charakterystyczny
3- czy tak jest w kazdym TDI ze turbina zaczyna działac dopiero od 2000tys obrotów???
4- czy nie powinna wczesniej działac ciagnąc? nawet przed 2 tys obrotówbo jadac na 4 biegu i mając ponizej 2 tys to samochó jest totalnym mółem bez dynamik i strasznie wolno nabiera predkosci a pedał jest w podlodzedopiero po 2 tys idzie dobrze

prosze pomózcie mi i cos odpiszcie bede bardzow dzieczny
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2007 20:46 przez dariuszg1333, łącznie zmieniany 1 raz.



zuczek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań/Horodyszcze
Kontakt:

Post autor: zuczek » wt cze 12, 2007 17:54

dariuszg1333, czyli tak te ruru ida do puszki czyli interculera. Jesli chodzi o intercujer to proponuje ci go porzadnie przemyc woda gdyz jak jest brudny zminiejsza aie jego dzilalanie. Turbo wlacza sie gdzies w tych granicach ale przewaznie troche wczesniej taka jest zasada dzialania silnikow TDI (starsza generacja)


Tylko BMW!

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt cze 12, 2007 18:09

dariuszg1333 pisze:1 - koło prawego koło stojąc przodem do samochodu jest jaka puszka do której ida dwie rury a te znowu do silnika idą co to jest????
to jest intercooler , rury idą od turbo do intercoolera i od IC do kolektora ssącego
dariuszg1333 pisze:2 - czy te dwie rury i ta puszka musza byc takie brudne w smarze jest an nich nalot taki charakterystyczny
na nich , czy w nich ??
dariuszg1333 pisze:3- czy tak jest w kazdym TDI ze turbina zaczyna działac dopiero od 2000tys obrotów???
powiedzmy ...... tak 1,5 :P
dariuszg1333 pisze:4- czy nie powinna wczesniej działac ciagnąc? nawet przed 2 tys obrotówbo jadac na 4 biegu i mając ponizej 2 tys to samochó jest totalnym mółem bez dynamik i strasznie wolno nabiera predkosci a pedał jest w podlodzedopiero po 2 tys idzie dobrze
vag prawdę Ci powie :)

PS. używaj przecinków.

[ Dodano: Wto Cze 12, 2007 18:10 ]
zuczek pisze:Jesli chodzi o intercujer to proponuje ci go porzadnie przemyc woda gdyz jak jest brudny zminiejsza aie jego dzilalanie.
tylko nie karcherem :!: :!: :!: , po prostu nie może to być duże ciśnienie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości