Co jest z tym ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
greg6.7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 05, 2007 17:47
Lokalizacja: usa, chicago/teraz polska

Post autor: greg6.7 » wt cze 05, 2007 18:25

witam
jestem nowy na tym forum wlasnie sie zarejestrowalem, ale od dluzszego czasu sledze ten watek na temat alh i chcialbym dorzucic swoje 3 grosze jako ze jestem szczesliwym posiadaczem pojazdow z tym silnikiem. Posiadam vw jetta tdi(vw bora) i vw beetle tdi wersje na usa z racji tego ze tu mieszkam. Oba maja silnik alh ktory jednak troszke rozni sie od wersji na europe. Roznica polega na tym ze moj silnik posiada wtryski ze zlota kropka czyli od wersji 110 km(asv) ale moc mam tylko 90 hp. Przypuszczam ze jest to spowodowane normami czystosci spalin jakie tu obowiazuja.
Ale przejde do meritum a mianowicie zluzycia paliwa przez te silniki. Beetle`a uzywam tylko do jazdy po miescie bo wiadomo maly i wszedzie sie zmiesci i robi 45 mil z galona (5.2l/100km) a moja jazda do oszczednych nie nalezy. wlasciwie to jezdze caly czas z pedalem w podlodze. Plus silnik w nim nie jest w 100% sprawny bo mam zgieta korbe (zalalem silnik jakies 6 miesiecy temu)
Teraz jetta(bora) jezdzi glownie po autostradzie i przy predkosci 70mil/h(115km/h) robi 52mil z galona (4.5l/100km) ale z rozmow z innymi uzytkownikami tdi tutaj wiem ze przy 60milach/h(98km/h) portafi zrobic 60mil z galona(3.9l/100km) ale ja nigdy nie mam tyle samodyscypliny zeby jechac az tak wolno.
Moze wgranie softu z wersji amerykanskiej zalatwilo by sprawe wysokiego spalania.
Z tego co wiem to na usa softy robi aligator(alighata?) z master tuning moze nalezy sie zwrocic do niego bo napewno posiada ori soft do wersji na usa
dobra bede konczy bo niezle opowiadanie z tego wyszlo(ciekawe komu bedzie sie chcialo to czytac :grin: )
pozdrawiam



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt cze 05, 2007 20:53

greg6.7 pisze:(ciekawe komu bedzie sie chcialo to czytac )
wiadomo że na wiekszych wtryskach spada spalanie...

jeszcze do tego jak wgra sie soft na 90KM no to juz musi mało palic :)

najfajniejsze jednak jest to jak masz soft na 140KM i plai 5,5 L na 100 km/h :)



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » wt cze 05, 2007 22:31

greg6.7 pisze:dobra bede konczy bo niezle opowiadanie z tego wyszlo(ciekawe komu bedzie sie chcialo to czytac :grin: )
poto jest ten temat aby to czytac i wszystko co moze zmienic dziwne wlaściwości silnika ALH jest czytane z powaga zrozumieniem i apetytem a potem na zimno konsumowane.
A tak apropopo greg6.7, znaczy masz wtryski ASV przy sofcie ALH - a nie wiesz jak jest podregulowany - czy tylko dawkami paliwa czy coś jeszcze. Bo tak by wychodzilo o ile dobrze zrozumialem masz to co niektórzy z nas próbuja zrobic - wtryski ASV z małą kosmetyka sofcika ALH bez chipowania i zmian ( oprocz czysto kosmetycznych) ????


Obrazek

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » śr cze 06, 2007 14:21

A ja jestem po wymontowaniu pompy i po próbie złożenia jednej z dwóch. Niestety nie udało się więc teraz moja stara pompa jest po regeneracji (uszczelnienia i nastawy na stole probierczym). Wg pompiarza spełnia wszelkie normy dawkowania paliwa (wg programu ESI(tronic)). Teraz potestuję więc jeśli macie cierpliwość czekajcie na wyniki (po 500-700km dam znać). Jeszcze u niego pokuszę się o nowe końcówki od 110 (900 zł z montażem fakturą i gwarancją). Do usłyszenia w nowym lepszym świecie mało palących ALH.

Pozdrawiam oraz Ave ALH...


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

cios
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 16:41
Kontakt:

Post autor: cios » śr cze 06, 2007 14:57

czółko mam dwa pytanka pirwsze z innej beczki a mianowicie jakie ciśnienie powinna dawać turbina na biegu jałowym bo u mnie przy 900 obrotach podaje tylko 996mbarów. Czy to jest ok czy coś nie tak? A jeżeli chodzi o spalanie przy podłączonym komputerze(laptopie) przy prędkości 90km/h i na 5 biegu pokazało mi 3l/100km. czy to możliwe, że tak mało?



Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » śr cze 06, 2007 21:40

Przy stałej prędkości i bez zabawy pedałem gazu (tempomat), na prostej jak stół drodze jest to możliwe!


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

cios
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 16:41
Kontakt:

Post autor: cios » śr cze 06, 2007 21:45

na tempomacie i po prostej tyle wyszło a jak tylko trohe dałem gazu żeby przyspieszyć to wzrastało. A co z tym moim turbem czy KTOŚ może się wypowiedzieć bo nie wiem czy dobrze ładuje czy też coś może być źle



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » śr cze 06, 2007 22:35

cios,chyba dobrze bo mi podobnie ale turbo się nie sprawdza na biegu jałowym tylko dynamicznie na 3 biegu w całym zakresie obrotów t.j od 1500 do odcięcia



Awatar użytkownika
greg6.7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 05, 2007 17:47
Lokalizacja: usa, chicago/teraz polska

Post autor: greg6.7 » czw cze 07, 2007 15:11

cowboy pisze:najfajniejsze jednak jest to jak masz soft na 140KM i plai 5,5 L na 100 km/h
mozliwe ze masz racje ludzie tutaj po programie i zmianie 5 biegu na dluzszy wyciagaja 65mil z galona(3.6l/100km) wiec cos w tym jest.
niebieski91 pisze:znaczy masz wtryski ASV przy sofcie ALH - a nie wiesz jak jest podregulowany - czy tylko dawkami paliwa czy coś jeszcze.
tak przyczym jest to wersja fabryczna ja nic przyniej nie grzebalem.Mysle ze tylko softem jest obnizona moc bo poza wtryskami reszta jest taka sama jak w europie.

Aha mozliwe ze te wtryski sa z powodu jakisci paliwe diesel ma tutaj 45cetanow max ale ja leje taki dodatek do paliwa ktory podnosi liczbe cetanowa o 6. I o dziwo to dziala silknik na paliwie z tym dodatkiem pracuje ciszej, mniej dymi , ma lepsza dynamike



Holiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Holiii » pt cze 08, 2007 10:35

dobra kto łatwi te tanie wtryskiwacze od asv bo po podnoszeniu mocy zostało mi juz tylko to ale co wam moge powiedziec to jestem zadowolony na maxa z podciagniecia autka naprawde niezle sie sprawuje bym powiedział wrecz rewelacyjnie i chłopaki tak ustawili ze autko odpala dosłownie na dotkniecie kluczyka tak ze polecam wszystkim rewelacja czyli nasz prolblem moze lezec nie tyle co we wszystkich wtryskiwaczach co w tym sterujacym rozumiem i to moze byc tylko jego wina tak????


Holi MK4

Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » pt cze 08, 2007 14:37

niebieski91, ty odkręcałeś sam przepływkę? (w poprzednich postach to wyczytałem) mógłbyś mi napisać jak to zrobiłeś? bo ja mam ten lizak przykręcony jakimiś śmiesznymi śrubkami niby torxy z trzpieniem w środku tylko że pięcioramienne! w żadnym narzędziowym nie znalazłem takiej końcówki...



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pt cze 08, 2007 22:08

pasio pisze:niebieski91, ty odkręcałeś sam przepływkę?
no ja podjechalem do "mojego" mechaniora, on popatrzył i od razu znalazl odpowiedni kluczyk.
U mnie te śrubki sa na :"gwiazdki" z otworem wewnątrz na ten trzpien jak go nazwałeś.
No i faktycznie odkręcał mi sam lizak -

[ Dodano: 08 Cze 2007 22:09 ]
Holiii pisze:dobra kto łatwi te tanie wtryskiwacze od asv
tu http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=24410#24410 pytaj gościa co sie pisze "godski"


Obrazek

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt cze 08, 2007 22:32

niebieski91 pisze:pytaj gościa co sie pisze "godski"
godzki łatwi końcówki 216 - tki

a jak chcecie ori ASV to mogie załatwić za 1000 PLN :) no powiedzmy za 800 jak ktos mi odda swoje ALH-y :)



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » pt cze 08, 2007 22:44

niebieski91 pisze:
pasio pisze:niebieski91, ty odkręcałeś sam przepływkę?
no ja podjechalem do "mojego" mechaniora, on popatrzył i od razu znalazl odpowiedni kluczyk.
U mnie te śrubki sa na :"gwiazdki" z otworem wewnątrz na ten trzpien jak go nazwałeś.
No i faktycznie odkręcał mi sam lizak -
no właśnie ja już sam niewiem, bo ja mam te gwiazdki pięcioramienne a zwykłe torxy są sześćioramienne i nie pasują, ale przeczyściłem ją bez odkręcania sprawdzę na vagu jak nie pomogło to będę szukał...może w jakimś leroyu będą mieli takie kluczyki... dzięki za szybką odpowiedź... aha tak na marginesie ja kupuję te końcówki z allegro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości