Trzęsie silnikiem na wolnych obrotach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » ndz cze 03, 2007 23:57

DJ Tomekk pisze:musisz mieć wciśnięte sprzęgło aby wyczuć siadające koło dwumasowe
no i co bedę czul jak wcisne sprzegło - ze tak sie wtrącę do dyskusji - bo czasami jak wcisne pedał (bez podtekstów) do połowy to czuje tak jakby mi on pulsowal lub lekko drgal ? czy to te objawy.
Bo np. przy zatrzymywaniu silnikiem nie trzęsie, ale za to czasami dostaje buda lekkich drgań przy przyspieszaniu ale to raczej nie zbyt często. Chwile potrzęsie przede wszystkim jak mam zbyt duzy bieg w stosunku do malych obrotow, ale jak zlapie oboty to juz przestaje telepać. Czy to początki jakieśc "choroby" a jeżeli tak to jakiej ??


Obrazek

Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » pn cze 04, 2007 00:37

niebieski91 pisze:DJ Tomekk napisał/a:
musisz mieć wciśnięte sprzęgło aby wyczuć siadające koło dwumasowe
ja tego nie napisalem :bajer:
niebieski91 pisze:bo czasami jak wcisne pedał (bez podtekstów) do połowy to czuje tak jakby mi on pulsowal lub lekko drgal
u mnie i u mojego szwagra tak jest, wiec tym bym sie nie martwil


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pn cze 04, 2007 10:35

no bo to pisal pioan1, to już kolejny raz jak kogoś cytuje a wychodzi ze kto inny pisal


Obrazek

Gebi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:14
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Gebi » śr cze 06, 2007 12:53

Witam Wszystkich
Jeżeli chodzi o dwumasówkę to ja jestem już po... telepało strasznie i pod koniec bez różnicy czy na biegu jałowym czy tez w czasie jazdy, wolnej czy szybkiej, pomijając drgania na budzie to telepało nawet (na postoju) przednimi kołami. Pewnie zbyt długo zwlekałem z wymianą sprzęgła wraz z kołem bo okazało się strasznie zdewastowane. Wcześniej jednak przechodziłem przez poduszki silnika - niepotrzebnie bo jak są walnięte to trzęsie silnikiem przy dodawaniu gazu bądź nagłym jego zmniejszeniu. Jeżeli chodzi o pulsowanie pedału sprzęgła przy wyciskaniu to może być walnięte łożysko wyciskowe, zresztą słychać je przy wyciskaniu sprzęgła. Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości