Dużo pali, niska temperatura silnika?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » wt maja 08, 2007 22:00

bogoria chodziło o to ze za każdym razem gdy gasisz auto świece działają 2,5 minuty albo do osiągniecia 60 stopni, i przez to masz bardziej obciazony alternator, a jesli dodatkowo robisz krótkie odcinki to to się ciagle powtarza.

Ja tez tak miałem i mieścił mi się w 7. ( tylko ne robiłem krótkich odcinków)


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » wt maja 08, 2007 22:04

najpierw zainteresowany wymieni ten cholerny termostat, a potem możemy go jeszcze straszyć różnymi możliwymi przyczynami. skoro jest to świeży zakup, to może warto odżałować trochę kaski(mnie za sprawdzenie rozrządu-po wcześniejszym papraku-spradzenie ciśnienia,wtryskiwaczy+ ich czyszczenie i wymiana przelewów kosztowało to 160) i wtedy może ujawnić się prawdziwa przyczyna( u mnie wyszło przesunięcie znaków). na początku trochę cykałem się, żeby nie dowiedzieć ,że mam złom, ale teraz nie żałuję
Ostatnio zmieniony wt maja 08, 2007 22:13 przez bogoria, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Virus177 » wt maja 08, 2007 22:10

no i teraz kazdy pisze to samo wiec jak wiecie o co chodzi nie powielajcie tego samego :hmm: wydaje mi sie ze raz wystarczy a 11l to nawet jak by byl calkiem zimny to by nie spalil przeciez to nie polonez zeby tyle kopcil


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » wt maja 08, 2007 22:20

ja zmieniłem swoją wiadomość, bo rzeczywiście zaczynamy wszyscy pitolić to samo. a co do palenia to sam po sobie wiem ,że jak przesiadłem się z benzyny, to długo trwało zanim złapałem cykl diesla i zainteresowany sam powinien ocenić swój styl jazdy. na forum jest vademecum jazdy dieslem.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt maja 08, 2007 22:45

zgadzam sie z tym, ze w TD nie ma czujnika temp. do kompa i zły termostat dużo nie podniesie spalania bo w tym silniczku wszystko jest mechaniczne. Mam kolege co ma MK III TD Kombi i nie ma termstatu-bo wywalili mu w trasie w jakims warsztaciku bo sie gotował i do tej pore niezałożył i pali mu w trasie do 130km/h 6,7l, w miescie do 8l, ale zeby 10l ???? to tyle nigdy. Przeciez przy takim spalaniu to musi ostro kopcić .Owszem zimny silnik to wzrost spalania,ale w TD to max ok 1l. U mnie zimą w -20st na odcinkach do 4km palił max 7,4l i nigdy wiecej. W trasie do 140km/h teraz pali ok 6,3-6,5l. Wiec albo masz wyciek, albo duże opory toczenia, albo za dużą dawkę i za małe cisnienie doładowania i zły kąt wtrysku i lejące wtryski. Bo chyba nic innego juz nie moze byc. I nie łudz sie ze wymiana termostatu wyeliminuje problem, moze troszke pomoże. Trzeba szukac gdzie indziej problemu.



jn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 17:00
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jn » pn maja 21, 2007 18:55

Witam panowie, troszkę to trwało ale mam już zmieniony termostat,
oczywiście kupiłem ten który mi polecaliście, przejechałem 10 km i
temperatura urosła do 80 i nic więcej (tzn. prawie zaraz taka była).
Dojdzie do 90, czy 80 może być?

Co do zużycia paliwa, to zobaczę najpierw jak Golfik zareaguje na nowy
termostat i spróbuje go puszczać tylko w trasę, jak się spisze na takich dystansach.



Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » wt maja 22, 2007 22:23

jn pisze:temperatura urosła do 80 i nic więcej
Tyle wystarczy.Teraz wszystkie termostaty są na 88*,Ja zakładałem na 82-szukałem go z dwa tygodnie (niema).
Jeżeli masz ok. 80* to równie dobrze może przekłamywać sam wskażnik.
Ps. nie chcę Cię martwić ,ale jak spalanie spadnie o 1,góra dwa litry to będzie wszystko........
Po zmianie pierścieni wywaliłem dziurę w termostacie (6mm),ponieważ nie było praktycznie luzu na zamkach a bałem się o "przytarcie".
Temperatura nie przekraczała 4-5mm od "0" ,a spalanie góra!!!!!!!!!!!1L więcej.
Gdyby to był Tdi ,lub inne odmiany z bezp. wtryskiem to może,ale w starym grzechocie niska temp. nie powoduje spalania X2!
Takie jest moje zdanie.Sam sprawdzisz.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » wt maja 22, 2007 22:51

W/g mnie jak spalanie spadnie o 1/2 litra to będzie sie trzeba cieszyć. U mnie był ten sam przypadek. Czyli z uszkodzonym termostatem ledwo sie wskazówka ruszała,a po wymianie max 80 stopni. Na tym poprzestałem, gdyż jak kiedyś wymieniłem jeszcze czujnik temp to temperatura zaczela rosnąć do 105 stopni i nie bardzo dalej sie zatrzymywała. A tak jak jest teraz wszystko działa jak należy.



jn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 17:00
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jn » wt maja 22, 2007 23:05

No nic panowie, dzięki za wszystko puszczę się w trasę jak tylko będzie okazja
i zobaczymy co wtedy mój golfik jest wart. Dzięki - naprawdę fajne forum, fajny klimat.
Tak trzymać!



Awatar użytkownika
rafal77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 03, 2007 15:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rafal77 » czw mar 20, 2008 13:58

A może na to ktoś zna odpowiedź.
Wymieniłem termostat na nowy Wahlera, wymieniłem płyn chłodniczy, wymieniłem również czujnik temp. na oryginalny, a temperatura dochodzi do 80-82 stopni, nie wiem co może by jeszcze przyczyną że nie ma 90 stopni, może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » czw mar 20, 2008 19:38

rafal77 pisze:A może na to ktoś zna odpowiedź.
Wymieniłem termostat na nowy Wahlera, wymieniłem płyn chłodniczy, wymieniłem również czujnik temp. na oryginalny, a temperatura dochodzi do 80-82 stopni, nie wiem co może by jeszcze przyczyną że nie ma 90 stopni, może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?
Zapewne tak jak u mnie czyli przekłamuje licznik.
Ja zmierzyłem sobie temperature w zbiorniczku wyrównawczym i mam chyba prawidłowo bo 81-82 stopnie na nagrzanym silniku. Na liczniku powinno wtedy chyba pokazywać 90 stopni.



Awatar użytkownika
rafal77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 03, 2007 15:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rafal77 » pt mar 21, 2008 11:38

U mnie niestety pokazje na liczniku 80-82 stopnie.
Po wymianie czujnika jakby się szybciej nagrzewał, ciszej pracuje i szybciej się swiece nagrzewają, bo przkaźnik szybciej się rozłączna.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » sob mar 22, 2008 00:51

rafal77 pisze:U mnie niestety pokazje na liczniku 80-82 stopnie.
Po wymianie czujnika jakby się szybciej nagrzewał, ciszej pracuje i szybciej się swiece nagrzewają, bo przkaźnik szybciej się rozłączna.
Też tak miałem. Wymieniłem termostat(wahler) i czujnik temperatury(oryginał) i nic się nie zmieniło więc pozostaje tylko przekłamanie na liczniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości