Wymiana paska rozrzadu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cwb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 30, 2006 10:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: cwb » wt maja 22, 2007 19:15

hmmm tysiące tematów o tym było :P

1.pompa wody - warto wymienić koszt 100-200 zł a za jednym zamachem razem z rozrządem można ją cyknąć. sama wymiana tylko pompy niesie za sobą duże koszty więc lepiej zrobić wszsytko za jedynym zamachem

2. idź do dobrego warsztatu i ci wszystko wymienią. daj sobie spokój z zestawami dostepnymi na allegro (nie mówię że nie są dobre, ale nie wszystkie).

co do odbiegających cen... koszt wymiany (robocizna + materiały) to około 800 zł nawet do 1200 - ale raz płacisz i masz spokój
jak kupiłeś IV to też stać cię na zrobienie porządnie rozrządu


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102331]były ULUBIENIEC[/url]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: [MK4 Tdi] Wymiena paska rozrzadu

Post autor: PinkFloyd » wt maja 22, 2007 19:51

szach11 pisze:Witam !
Musze w najblizszym czasie wymienic pasek i juz sam niewiem niektorzy mowia ze niemusze wymieniac dodatkowo pompy wodnej bo niema sensu (wymienisz jak sie zepsuje) a drudzy mowia ze jest konieczna bo jest w ukladzie rozrzadu, ze tak jest w niektorych silnikach rowniez w silniku AHF.
Pomozcie moze macie jakis sprzedawcow na allegro sprawdzonych, bo u mnie trojmiescie ceny duzo odbiegaja od tych na allegro.
Pozdrawiam
W MK IV w TDI pompa wody chodzi na rozrzadzie i mus ja wymienic- bo jak tanie w niej łożysko to bedziesz szukał nowego silnika. A jak zacznie ciec to bedziesz musiał zrzucac rozrzad i dodtakowe koszty- wiec po co.. Koszt pompy od 160zł, zalezy jakiej firmy. Na rozrzad kup zestaw SKF-u razem z rolkami wyjdzie ok 550zł + wymiana i koniecznie sprawdzenie kąta wtrysku na Vagu po wymianie ( ale dobry fachura od razu wymienia i ustawia i do takiego tylko jedz co robi kompleksowo z ustawieniem na Vagu ) i bedzie :bigok:



arrto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 04, 2006 00:38
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: arrto » wt maja 22, 2007 20:35

Sprawa jest prosta podczas wymiany rozrządu (według technologii naprawy - i producenta) NALEŻY wymienić pompę wodną (oczywiście w tym rodzaju silnika). Jeśli tego nie zrobisz lub nie chcesz żeby ci to zrobili to Ty ponosisz odpowiedzialność za skutki (albo zaoszczędzisz kilka złoty albo tracisz kasę – dobry warsztat powinien o tym informować i o ewentualnych konsekwencjach). Decyzja (i ryzyko) należy od Ciebie. W razie pytań proszę pisać... (dlaczego i jakie jest ryzyko opisali koledzy w powyższych postach).



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » wt maja 22, 2007 20:54

Czesc
W AHF masz pompe wody napedzana z paska rozrzadu. Czy ja wymieniac:
Ja robie tak: klientowi mowie ze zazwyczaj wymieniam i po demontarzu paska mozna mniej wiecej ocenij jej stan. Jesli to jest orginał montowany fabrycznie to czasem do drugiej wymiany rozrzadu wytrzymuje i nie trzeba ruszac. Jak juz raz byla zmieniona to obowiazkowo co wymiane nastepna.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt maja 22, 2007 20:59

rob555 pisze:Czesc
W AHF masz pompe wody napedzana z paska rozrzadu. Czy ja wymieniac:
Ja robie tak: klientowi mowie ze zazwyczaj wymieniam i po demontarzu paska mozna mniej wiecej ocenij jej stan. Jesli to jest orginał montowany fabrycznie to czasem do drugiej wymiany rozrzadu wytrzymuje i nie trzeba ruszac. Jak juz raz byla zmieniona to obowiazkowo co wymiane nastepna.
A znasz MK IV TDI które orginalnie ma dopiero 100 tys zł i orginalny rozrzad :grin: to chyba rarytas. Bo z tego co sie rozglądałem to z 2004r niektóre maja juz po 300 tys km :blush:



Lelon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Raszyn/W-wa

Post autor: Lelon » wt maja 22, 2007 21:12

PinkFloyd pisze:A znasz MK IV TDI które orginalnie ma dopiero 100 tys zł i orginalny rozrzad to chyba rarytas. Bo z tego co sie rozglądałem to z 2004r niektóre maja juz po 300 tys km
Nie no nie przesadzaj, nie wszystkie diesle tak duzo jezdza, sa tez takie co robia 15-20tys km rocznie. Tak jest teraz w Polsce, niektorzy robia 10tys km rocznie ale musi byc diesel i nie ma sily, diesel jest teraz trendy.

Moj znajomy kupil ostatnio Avensis, dlugo szukal bo musialo byc D4-D mimo ze robi 12-15tys rocznie:)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt maja 22, 2007 21:19

Lelon pisze:
PinkFloyd pisze:A znasz MK IV TDI które orginalnie ma dopiero 100 tys zł i orginalny rozrzad to chyba rarytas. Bo z tego co sie rozglądałem to z 2004r niektóre maja juz po 300 tys km
Nie no nie przesadzaj, nie wszystkie diesle tak duzo jezdza, sa tez takie co robia 15-20tys km rocznie. Tak jest teraz w Polsce, niektorzy robia 10tys km rocznie ale musi byc diesel i nie ma sily, diesel jest teraz trendy.

Moj znajomy kupil ostatnio Avensis, dlugo szukal bo musialo byc D4-D mimo ze robi 12-15tys rocznie:)
Moze i tak, ale wiekrzosc MK IV TDI pochodzi z Niemiec bo najczesciej w Polsce Golfy kupowano w tańszych wersjach. jak byłęm osobiscie w Niemczech nie znalazłem żadnego MK IV TDI w przedziale lat 9-6 z przebiegiem mniejszym niz 200 tys km, chyba ze TUrek na komisie cofnął juz przebieg. A w Polsce znajdziesz bez problemu wszystkie z przbiegiem 140-160tyskm i to z ksiazkami które nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistosci. A na Zachodzie Diesle kupuja ludzie duzo jezdzacy bo na nie sa duze podatki, ale wyjatki sie zawsze znajda. Ale ja jakos takiego wyjatku nie moge znalesc. Chyba ze auto inne marki, ale to nie wchodzi w gre.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » wt maja 22, 2007 21:44

Witam wszystkich
Chciałem dodać że do kupna auta na zachodzie trzeba mieć trochę szczęści, i bez żadnych pośredników co oferują wyjazdy po auto, to jest jedna mafia, auta są tam picowane, zanam jednego co za to postawił dom w dwa lata.
Ja kupiłem w Austrii juz 5 aut i wszystkie z niskim przebiegiem /100% orginał/
ostatni to Golf4 TDI 99r przebieg 88tyś km 1 właś z zapasem 8tyś zł.



todzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2007 07:08
Lokalizacja: warmia-mazury
Kontakt:

Post autor: todzio » czw maja 24, 2007 10:57

Jak chcesz znać przebieg VW i jeśli autko było serwisowane w Niemczech, wowczas w bazie danych naszych ASO VW, jak bardzo ładnie ich poprosisz, to może grzecznościowo udostępnią całą historię auta łącznie z datą przeglądu i przebiegiem w tym okresie.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » czw maja 24, 2007 19:39

todzio pisze:Jak chcesz znać przebieg VW i jeśli autko było serwisowane w Niemczech
są teżinne sposoby by poznać prawdziwy przebieg :D


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw maja 24, 2007 23:38

100% sposobów nie ma, a sprawdzenie w ASO jest najpewniejsze - niestety od jakiegoś czasu nie udzielają takich informacji - pewnie mają już dość tłumaczenia ludziom że większość aut z przebiegiem 140tys i książką serwisową to ściema :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości