Przestawia się rozrząd, dlaczego?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sp3rat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 23:53
Lokalizacja: Śrem

Przestawia się rozrząd, dlaczego?

Post autor: sp3rat » sob maja 12, 2007 22:45

Witajcie.
Od pewnego czasu w moim 1,9 TDI 1Z przestawia się rozrząd o 1 ząbek, ale tylko na kole pompy wtryskowej, opóźnia się. Potem oczywiście silnik nie zapala. Pozostałe koła pozostają bez zmian, zgodnie ze swoimi znakami.
Wystarczy, że poluzuję pasek, przestawię koło pompy wtryskowej o 1 ząbek do przodu i samochód odpala od ręki. Po kilku tygodniach wszystko po staremu. Tak walczę już pół roku.
Pasek ma 9 miesięcy, ok. 3000 km, napinacz podobnie.
Czy zdarzają się paski o różnych długościach? Czy ten pasek może być za długi? Rolkę napinacza mogę dość swobodnie obracać o 360 st.
Może ktoś miał podobny problem.
Jurek


Jurek

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob maja 12, 2007 22:49

A może to jednak dolne koło na klinie wału sie lekko przestawia- zdaża sie to w dieslach VW i dlatego rozjeźdzaja sie fazy rozrzadu.



sp3rat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 23:53
Lokalizacja: Śrem

Post autor: sp3rat » sob maja 12, 2007 22:58

Podejrzewam ,że nie. To koło na wale jest nowe, przykręcałem bardzo mocno na klej, śruba też była nowa. Małe bicie jest zauważalne, ale naprawdę bardzo małe. Przed wymianą to była tragedia. Bicie dochodziło do 5 mm albo więcej. (Tak mi naprawiali mechanicy.)
Jurek


Jurek

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz maja 13, 2007 09:48

prawdopodobnie wyrobione jest juz czoło wału - wymiana koła i dokrecenie nowa sruba nic nie da - sruba bedzie trzymac a kolo i tak latac - sprawdz to - podejrzelam ze nowe kolo jest juz uszkodzone


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz maja 13, 2007 21:03

Miałem podobny problem z autem mojego kolegi też nagminnie przestawiał się rozrząd
oczywiście wymieniliśmy pasek,kilka różnych napinaczy itp. , dolna zębatka też jest Ok
okazało się że przestawia się podczas gaszenia samochodu
napinacz lekko popuszcza pasek ( napinacz automatyczny)przy gaszeniu i wtedy przeskakuje
oczywiście za każdym razem napinacz był napięty prawidłowo (na znaki) ale i tak przeskakiwał
zamontowałem zwykły napinacz taki jak w moim 1,9 D i wszystko jest OK problem znikł
spróbuj powinno pomóc bo może to ta sama sytuacja


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

sp3rat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 23:53
Lokalizacja: Śrem

Post autor: sp3rat » ndz maja 13, 2007 21:36

Witajcie
Najbardziej zbieżna do mojej opinii jest opinia Neoarti. Ja też podejrzewam napinacz.
A koła na wale i na wałku rozrządu zawsze pozostają na swoim miejscu, na znakach. Sprawdzałem to kilka razy. Pamiętajcie, że przeskakuje tylko na kole od pompy wtryskowej.
Jutro szukam innego napinacza. Pozdrawiam
Jurek



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz maja 13, 2007 21:46

ja jestem praktycznie pewien że jak zmienisz napinacz na "zwykły" to twoje problemy sie skończą pamiętaj żeby zwykły napinacz napiąć w lewo czyli tak aby atakował pasek od góry


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

sp3rat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 23:53
Lokalizacja: Śrem

Post autor: sp3rat » ndz maja 13, 2007 22:35

AA!! Ja zawsze ustawiałem ten napinacz od dołu. Może to jest przyczyna?
Pamiętam, że od dołu łatwiej mi było naciągnąć.


Jurek

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn maja 14, 2007 08:13

napinacz z samoregulacją napina sie od dołu żeby naciągnąc go na znaki (takie 2 wycięcia)
natomiast zwykły napina się od góry


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości